Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Xion    86

Jak sprzedajesz w detalu oczywiście że grys się bardziej opłaca przejedź się w swojej okolicy na lokalny ryneczek to się przekonasz ile kruszona kukurydza kosztuje w twojej okolicy może być inna cena niż w mojej. Mi idze samego grysu około 80-100ton rocznie i muszę dobierać odmiany bo z dentów to sama mąka nikt tego nie kupi. Jest przy tym roboty ale się opłaca. 

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210
3 godziny temu, Xion napisał:

Jak sprzedajesz w detalu oczywiście że grys się bardziej opłaca przejedź się w swojej okolicy na lokalny ryneczek to się przekonasz ile kruszona kukurydza kosztuje w twojej okolicy może być inna cena niż w mojej. Mi idze samego grysu około 80-100ton rocznie i muszę dobierać odmiany bo z dentów to sama mąka nikt tego nie kupi. Jest przy tym roboty ale się opłaca. 

To aż tyle ci się udaje sprzedać grysu na lokalnym targu? To ludzie kupuja do karmienia zwierząt czy do wypieków itp?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Jako karma 4 rynki w tygodniu robię zimą czasami 5. Konkurencja jest spora to towar musi być dobry. Mączyste denty nie wchodzą w grę ale bywa że niektórzy i to gniotą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion napisał:

Poleci mi ktoś jakąś odmianę grysową na piachy?? Potrzebny mi typowy flint z grubym szkliwem co piachy totalne wytrzymuje. 

Cs Luigi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253
Dnia 2.09.2020 o 21:26, lucas29 napisał:

Poświętne 13.09,2020 Dzień Buraka i Kukurydzy, 17.10.2020 Farmsaat organizuje Dzień Pola między Płockiem a Płońskiem

w poswietnym od ktorej godziny tam bd  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

 

Dla zwolenników i przeciwników nawożenia dolistnego kukurydzy polecam film z własnego niezależnego doświadczenia 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59

Liczę na więcej filmów 👍


Szczególnie takie porównanie odmian dostarcza wiele cennych informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
16 godzin temu, radzioRS napisał:

Super porównanie i widać różnice ogromne👍

Ja na jednym kawałku też mam spore ruznice ,a nie odzywałem ja niczym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Kto ma mozaikę gleby to ma różnice tylko ze akurat tutaj masz jednakową lekka glebę i w miejscu znaku qq się zmienia! 

Doświadczenie robiłem dla siebie i przez dłuższy okres nie było różnicy a dzisiaj jest co jest i niema tu i czym dyskutować kto ma oczy ten widzi. 

Jak zdążę to nagram filmik z drugiej strony bo znaczników postawiłem 4. 

2 na początku i 2 na końcu obejmujące 20 rzędów tyle co opryskiwacz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

Ja odżywiałem całość  mam mozaikę i też to różnie wygląda .Tylko na filmiku widać różnice  gdzie była odżywiona a gdzie nie.

9 godzin temu, Eliot napisał:

Ja na jednym kawałku też mam spore ruznice ,a nie odzywałem ja niczym .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    210

Sprzedawał ktoś kukurydzę do BioAgry w Strzebrzeszynie ? Bo chciałem się zapytać jak tam się to odbywało w ubiegłych latach? Czy umawiają termin dostawy czy każdy przywozi kiedy chce? Czy są kolejki w szczycie sezonu i jak długie jak są?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Mieliście problem z wtórnym zachwaszczeniem w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Miałem po elumisie, dałem się namówić w sklepie i mam co mam. A miał isc maister.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
14 godzin temu, zetorr6441 napisał:

Zapraszam na krótkie porównanie sześciu odmian na jednym polu 

Ta polska to jaka odmiana??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

Polska na filmiku to Piast. Ja z polskich mam Kuran to jestem zadowolony siana 85tys kolba duża rośliny wysokie 3,5m liść szeroki ogólnie zadowolony jestem. A Codigip odmiana to grube ma szkliwo? na grys przejdzie? Jak się na lekkich glebach sprawdza? Ma ktoś jakieś doświadczenie z tą odmianą??

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzioRS    94

Maister poszedł na chwasty pogoda była super w czasie oprysku qq nieruszona a chwasty padły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, Xion napisał:

Polska na filmiku to Piast. Ja z polskich mam Kuran to jestem zadowolony siana 85tys kolba duża rośliny wysokie 3,5m liść szeroki ogólnie zadowolony jestem. A Codigip odmiana to grube ma szkliwo? na grys przejdzie? Jak się na lekkich glebach sprawdza? Ma ktoś jakieś doświadczenie z tą odmianą??

Ja w tym roku zasialem na 10 ha na próbę  na 5 klasie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

To powiedz coś więcej jak sobie radzi na piątej klasie? Jaka kolba ile rzędów ziarno bardziej szkliste czy mączyste? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
6 godzin temu, master20002 napisał:

Miałem po elumisie, dałem się namówić w sklepie i mam co mam. A miał isc maister.

No w tym roku był Elumis właśnie. Co roku staram się innym środkiem robić i praktycznie prawie na każdej działce wtórne zachwaszczenie mimo że kukurydza ładnie wyszła. Pryskac to czymś czy talerzówka orka i oby do wiosny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Jaki sens skoro część chwastów i tak przykryta słomą _chyba że jakieś wieloletnie tródne do zwalczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xion    86

U mnie w tym roku podczas nawałnicy nikosulfuron z kukurydzy wypłynoł i jarą pszenicę spaliło która się znajdowała niżej.... Dziwna sytułacja. 

Edytowano przez Xion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj