Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

ASZv3    829
9 minut temu, Calineczka napisał:

nie ma już odmiany suprime w bigagro. Może pomożecie gdzie kupić? Potrzebuję jedną porcję dosłownie. Bardzo mi zależy.

Jest, kilkanaście wjechało i jedna ostatnia z Mesurolem jest ;)


Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fugeo    281

Co będzie lepsze do przedwschodowego zwalczania chwastów, adengo czy lumax?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tigon    1498

Jak jest wilgoć to obydwa dobre chodź lumax pewnie z tych parę % skuteczniejszy, za dawkę lumaxa 4 l masz oprysk adengo + poprawka na perz/osety i inne nowe wynalazki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Długie lata pryskalem przedwschodowo, od 2 pryskam powschodowo i napewno juz nie wrócę do poprzedniej formy. Za jednym przejazdem masz czyste pole. Szczegolnie jak dochodzą nowe dzierżawy gdzie rosnie wszystko co mozliwe... 

Edytowano przez zetorr6441
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ninja    12

to czym panowie pryskacie powschodowo bo u mnie chyba w tym roku też powschodowo polecę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    217

Nikosar 0,7 l+ Mocarz 0,2kg, ale w tym roku zmniejsze mocarza do 0,1 bo mam kukurydzę po kukurydzy i pola czyste. Ewentualnie zamiast Mocarza spróbuję Zegran

Edytowano przez solek01

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Panowie siejecie już kukurydzę? U nas na zachodzie Mazowsza siewy w pełni, ale ja wstrzymuje kukurydza nie lubi zimna jednak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

 Podlasie doprawiamy pole po świętach ruszamy jak pogoda pozwoli

Edytowano przez GrzesiekAgro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na Kurpiach już wczoraj siali. Jakiś bamber niecały hektar miał do posiania. Kraina kontrastów. Z jednej strony siew kukurydzy ciągnikiem z 200 KM a z drugiej koleś sypiący nawóz ręką na zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    217

Kuzyn w lubelskim będzie siał końcem tygodnia ja w podkarpackim myślę po świętach. Zawsze sieję przed 1 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
Cytat

 

pierwszy siew będzie po majówce,  oparzeńce u nas nie sieją jeszcze, dziś w nocy -3 :P siejcie siejcie, reklamacje pójdą że nie powschodziło

to co zostaje i nie wysiane w tym roku,  powschodzi za rok ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ASZv3    829

Jeśli ze zbiorów ubiegłorocznych to nawet za 2 lata będzie dobre kiełkowanie...

 

  • Thanks 1

Zwykle mam tu pełną skrzynkę - kontakt przez Facebook/Messenger/armand888@wp.pl Zapraszam na mojego Instagrama i Facebooka - MAZURSKI GOSPODARZ :) Na tematy handlowe odpowiadam na Agrofoto z konta firmowego e-sklepu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, marcinffff napisał:

pierwszy siew będzie po majówce,  oparzeńce u nas nie sieją jeszcze, dziś w nocy -3 :P siejcie siejcie, reklamacje pójdą że nie powschodziło

to co zostaje i nie wysiane w tym roku,  powschodzi za rok ?

Umnie bylyo 5 tylko ze na plusie nie kazdy region taki sam u mnie juz wszytsko zasiane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

w tamtym roku ci którzy wcześniej zasieli wydawało się że wygrali, a wyszło fatalnie, majowe sianie ani razu nie zawiodłem się, ZIEMIA MUSI BYĆ CIEPŁA, owies przenżyto jare nawet w lutym można ale nie kukurydze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8545

z czym wyszli fatalnie? fatalnie to ja wyszedłem bo siałem ok 25 kwietnia ,ziemia wyschła i były bardzo nierówne wschody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, marcinffff napisał:

w tamtym roku ci którzy wcześniej zasieli wydawało się że wygrali, a wyszło fatalnie, majowe sianie ani razu nie zawiodłem się, ZIEMIA MUSI BYĆ CIEPŁA, owies przenżyto jare nawet w lutym można ale nie kukurydze..

Dzien przed siewem miala 7 stopni a to na flinta zdecydowanie wystarczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ja siałem 19 kwietnia i ziemia była ciepła a pod spodem wilgotna, siew ok 6-7 cm tam chociaż byla wilgoc. Uważam że jest ok 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

59 minut temu, ukaszProcho napisał:

Ja siałem 19 kwietnia i ziemia była ciepła a pod spodem wilgotna, siew ok 6-7 cm tam chociaż byla wilgoc. Uważam że jest ok 

Wszystko zalezy od roku jaki bedzie, narazie kiepsko to wyglada u mnie na slabych ziemiach 6.2 cm i 4 cm w łąkach a gęstość 78tys slabe, dobre 83 tys teraz tylko zeby chcialo cos popadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lexiflexi    20

Posiane w czwartek  LG 31.255 ziemia mokra bo u mnie po deszczu siane i ciepła na dodatek bo w nocy ciepło i w dzien slonce prazy ze w koszulce gorąco

2 godziny temu, marcinffff napisał:

w tamtym roku ci którzy wcześniej zasieli wydawało się że wygrali, a wyszło fatalnie, majowe sianie ani razu nie zawiodłem się, ZIEMIA MUSI BYĆ CIEPŁA, owies przenżyto jare nawet w lutym można ale nie kukurydze..

Może w twoim rejonie ... w tamtym roku sialem 4 maja A wujek 25 chyba kwietnia i moja nie mogła dogonić tej wujka ... jemu ladnie powschodxila u mnie wschodzila nierowno ...także różnie to bywa nie można wszystkiego wrzucać do tego samego worka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Moja tez juz wysiana w ubieglym roku bylo podobnie i qq byly piekne. Sasiada siana po 5maja wysokoscia dogonila ale nic poza tym.

Nie znam nikogo kto by na ziarno w maju sial jeżeli w kwietniu sa dogodne warunki, a jeśli już to tylko raz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja posiałem w poniedziałek,wschodnie Mazowsze, po co czekać a tak robota zrobiona i można brać się za coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj