Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

jeziu89    4
Dnia 3.04.2019 o 18:56, maciej napisał:

jak porównujejecie rosomaka z zagranicznymi odmianami to panietajcie o tym żeby były takie same warunki te same pole a nie np. pole gorsze to tańsza a tu lepsza zasobnośc składników i lepsze ph to sieje droższą

Zazwyczaj jest na odwrót:

”kupiłem droższa to sieje na słabszym - skoro taka cena to na pewno sobie poradzi a tanią wysieje na lepszym” i potem gadanie ze „droga odmiana a dała tyle co ta tania...”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

ja nie widze sensu walenia kasy w nasiona jak pole lipa ... jak będzie ph niskie zasobnosci niskie albo bardzo niskie to jeszcze sie łudzić że coś zagranicznego lepiej sobie poradzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeziu89    4

Nie napisałem ze jest sens - chodzi mi o mentalność. 

Zawsze trzeba zacząć od podstaw i przygotować dobrze stanowisko. Choć genetyka te ma wiele do powiedzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Cześć, mam pytanie, polecacie może kukurydzę rosomak i Hubal na kiszonkę? W tym roku chciałam u siebie taką posiać. co roku miałam u siebie głównie opokę, mieszaną z dumką albo inną no i nie narzekałam, ale w tym roku później zamawialam i już nie ma opoki u mojego dostawcy. Za wszelkie odpowiedzi dziękuję. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RolnikTivi    50

Rosomak fajnie sobie radzi na słabszych glebach, ale i ja dobrych ziemiach też piękny ale miałem go tylko na ziarno więc... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Lepsze, większe to nie znaczy smaczniejsze na kiszonkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

WiesiO to siej Kardone i myśl że jaka to mega strawność i wszystko naj .. żeby tak było to musi glebie nic nie brakować np. żeby było dobre białko to musi być ph powyżej 6 wtedy roslina dobrze pobierze azot musi też być dobry stosunek azotu do siarki i cała reszta składników .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja mam już faworyta od lat i przyjemnie jest patrzeć jak cała kiszonka znika w mig,aż beton wylizany pod nią i zaczynają ryczeć hf a nie ze leży patrzą się na nią, zuczją nią i ogólnie trzeba potem sprzątać bo co nie zjedzą trzeba sprzątnąć.O to jest najważniejsza sprawa ,nie plon bo przecież krowy robią mleko mordą i nie ze krowa dobra co dobrze je tylko zależy od paszy,odmiany kukurydzy i rzecz wiadoma ze muszą być warunki na polu odpowiednie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

dziwne że u mnie rosomaka też wylizują i to duże ilosci pewnie to zasługa wysokiej zawartości wapnia i magnezu i innych a nie odmiany kukurydzy 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Akurat Rosomaka nie miałem ale wydaje mi się ze to zależy od zawartości cukrów w kiszonce jak słodsza lepiej jedzą.

Sugeruje się tym zęby było jak najwięcej Ziarka w kiszonce a nie ogólnie masy,Ziarko daje słodkość, krowy od kukurydzy zapalenia nie dostano.

Testuje z co raz z większym FAO żeby uzyskać coraz większy plon Ziarka w kiszonce.

Jak im smakuje to naprawdę mogą zjeść wystarczy zapalić światło nocą i ryk,lub pokazać się w dzień  i znowu ryk tak proszą o więcej.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
9 godzin temu, Wiesi0 napisał:

Akurat Rosomaka nie miałem ale wydaje mi się ze to zależy od zawartości cukrów w kiszonce jak słodsza lepiej jedzą.

Sugeruje się tym zęby było jak najwięcej Ziarka w kiszonce a nie ogólnie masy,Ziarko daje słodkość, krowy od kukurydzy zapalenia nie dostano.

Testuje z co raz z większym FAO żeby uzyskać coraz większy plon Ziarka w kiszonce.

Jak im smakuje to naprawdę mogą zjeść wystarczy zapalić światło nocą i ryk,lub pokazać się w dzień  i znowu ryk tak proszą o więcej.

To daj im w końcu najeść się do syta. U Ciebie jak u mojego sąsiada. Ryk w oborze dzień w dzień. Dobrze, że nie mam go za płotem tylko 200 m dalej, bo szlag by mnie trafił jakbym to jeszcze w domu słyszał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5860
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

To daj im w końcu najeść się do syta. U Ciebie jak u mojego sąsiada. Ryk w oborze dzień w dzień. Dobrze, że nie mam go za płotem tylko 200 m dalej, bo szlag by mnie trafił jakbym to jeszcze w domu słyszał.

w końcu sam byś zaczął chodzić je karmić ? :D

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Thomas2135 napisał:

To daj im w końcu najeść się do syta

Daje do syta 3 razy dziennie ale jak smaczna kiszonka to znika w mig nawet jak popsuta się trafi od dziury w foli, na początku, kiedyś jak siałem aby kupę masy było, to słabo jedli i kupę musiałem wywalać i nie beczeli a teraz jak dużo Ziarka to co innego ale i szybko ucieka bo więcej jedzą.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jak dużo skrobi to się zapychaja szybciej a nie chcą wiecej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2713
2 godziny temu, Smoka napisał:

Jaką odmianę polecacie z Smolice ?

U mnie w tym roku Rosomak i Kadryl. 

Popis, Ułan, Vitras, Koneser nie zadowalały mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o odmianie ragt Tiberio na piachy V/VI klasa z przeznaczeniem na ziarno ? Nawożenie planuje : 250 kg/ha mocznika pod korzeń , w podsiewacz 300kg polifoski 6 i poglownie 100kg mocznika .

Da to jakiś sensowny plon przy normalnej pogodzie? Co o tym myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Calineczka    2

Polecicie jakiś sensowny sklep internetowy, albo sklep stacjonarny w województwie łódzkim\mazowieckim , który ma oryginalny i sprawdzony towar? Potrzebuję dokupić porcję kukurydzy Suprime. Tylko nie chciałabym wałków, bo to co w mojej okolicy podrabiają środki ochrony, to masakra. Nie wiem co prawda, czy nasiona też ale podejrzewam, że tak samo nasiona, jak i śor czy oleje. Byłabym wdzięczna za odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To jest sprawdzony sklep i koledzy potwierdzą. Sam tam zamawiam. Przy większych zamówieniach masz wysłkę w cenie. Kolega @ASZv3 dobrze zna temat.

https://big-agro.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj