Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Eliot    112

Tak susza Plus zwiększona obsada daje 15 ton??tak a jak by były  warunki optymalne to byś 20 ton na ruch.....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

właśnie według mnie w zeszłym roku moja kukurydza miała optymalne warunki.susza ja trochę skręciła jak juz pisałem ale popadało i odbiła.jesienna orka .wiosna tylko nawóz 150 kg mocznika pogłównie.. 300 kg polifoski 6 w podsiewacz.dwa razy brona aktywna przed siewem. herbicyd i raz odżywki.tyle.pole po łące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
90210grzesiu    167

Jaka to była klasa ziemi? Na pewno niska łąka i woda była. Tylko trochę trudno uwierzyć że przy takiej małej dawce azotu wyszło dobre 11 na sucho. Nie było obornika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariez    16

klasa 4a i b trochę piątej.miejscami glina jest.nie była to niska łąka .sam się zastanawiam co by było gdybym dał druga dawkę azotu.bo taki był plan ale nie wyrobiłem się.zdjęcie w galerii.na każdej roślinie była taka kolba jak na foto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2708

Kolba ok aż dziwne. Na podstawie swoich doświadczeń nadal uważam Ułana za badziew.  Miałem do tej pory wiele odmian i Ułan najgorszy. Ale skoro tak u Ciebie wyszła to gratulować szczęścia

Chociaż jak na obsadę 100 tys to trochę za duże odstępy w rządku, bo powinno być co 13-14 cm jeśli 100 tys. 

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    27

Miał ktoś kukurydzę Casandro z Saatbau na ziarno? Możecie coś o niej powiedzieć? W badaniach COBORU widzę, że jest wysoko i tak się nad nią zastanawiam bo mogę kupić u mnie w okolicy.

Edytowano przez derek2223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
baksik    2

Hej, potrzebuję porady bo tyle tych odmian że już sam nie wiem co wziąć. Teren to wschodnie mazowsze (czyli możliwy wczesny mróz we wrześniu i zimna wilgotna pogoda), gleba IVa-V mozaika z dużym udziałem zlewnej zimnej ziemi. Kukurydza będzie zbierana usługowo i sprzedawana mokra dlatego dobrze by było aby się nie łamała i była zdrowa zanim doczeka się na kombajn.  Do wyboru mam:

Sy Calo, Sy Talisman, Sy Pandoras, LG Joffrey, LG 30.215, LG 30.233, Cs Anovi, Cs Tonifi, P8150, P8409, ES Inventive, DKC 2931, DKC 3441, RAGT Tiberio, SU Korynt. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukaszwlkp    57
Dnia 4.03.2019 o 21:38, Fugeo napisał:

Którą z tych odmian polecicie na kiszonkę?

Kurant
Niklas
Smolitop
Kanonier

Kanoniera miałem w zeszłym roku, gleby lekkie ale w wysokiej kulturze. Jestem z niego zadowolony, w tym roku też kilka jednostek wziąłem

Dnia 4.03.2019 o 15:29, abc1922 napisał:

Legiona ktoś sieje czy nie warto na średniej głębie? Co radzicie na średnie gleby na kiszune?

W tym roku kilka jednostek wziąłem, z tego co czytałem nie jest zła na lżejsze gleby. 

Ja mam w tym sezonie: legion, kanonier, elzea i kadryl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    27

A co plecilibyście na ziarno na IV - V klasę mozaika z następujących odmian:

Casandro, Danubio, Asteroid, Rosomak, Rogoso, RGT Telexx, DKC 3380.

Edytowano przez derek2223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

pytałem przedstawiciela o kukurydzę Suvida , niewypał, nie polecają, na papierze tylko łądne parametry, oczywiscie na lepsze gleby

zamówiłem  Danubio, Rosomak, Brigado (Nowość)  i jeszcze 2 za darmo dadzą na poletko

Edytowano przez marcinffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    27
2 godziny temu, marcinffff napisał:

pytałem przedstawiciela o kukurydzę Suvida , niewypał, nie polecają, na papierze tylko łądne parametry, oczywiscie na lepsze gleby

zamówiłem  Danubio, Rosomak, Brigado (Nowość)  i jeszcze 2 za darmo dadzą na poletko

Nad Casandro się nie zastanawiałeś? Tak myślę o tej odmianie ale za dużo opinii o niej nie znalazłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Tez na ziarno nad nią myślałem ale w koncu zdecydowałem się na rigoletto i farmpilot 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magros    3

piotragro wydatek za rosomak 332 brutto za 80tys ja płaciłem 327 ale w styczniu. kupiłem na kiszonkę 6j.s nie reklamują jej az tak to będzie dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    27
4 godziny temu, zetorr6441 napisał:

Tez na ziarno nad nią myślałem ale w koncu zdecydowałem się na rigoletto i farmpilot 

Ta Rigoletto jakie ma wymagania glebowe? W sumie z opisu wygląda nieźle. Co przeważyło, że wziąłeś ją zamiast Casandro?  Ciekawe na ile miarodajne są te wyniki badań COBORU bo właśnie tam Casandro jest wysoko w swojej grupie, ale pewnie jak w większości rankingów, miejsce w czołówce można wykupić...dlatego interesuje mnie opinia kogoś kto ją siał. W okolicy mogę dostać jednostkę 50tyś. za 270 zł coś tanio mi się wydaje jak na kuku z czołówki plonowania 😛

Edytowano przez derek2223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wislak906    0

Koledzy w tamtym roku miałem lg 30.233 chyba i byłem zadowolony w tym roku chciałem ms 29T czy to dobry wybór klasa IV ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
derek2223    27
2 godziny temu, kr9292 napisał:

Przecietnej urody ta Cassandro, ja bym nie kupił.

Miałeś ją zasianą?  A co byś polecił na mozaikę IV-V klasa na ziarno?

Edytowano przez derek2223

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Wybralem ja bo w coboru wychodzi ladnie, podobnie do figaro a cena lepsza, dodatkowo tez jest flintem. Nigdy saatbau nie sialem, regionalni wlasnie ja i casandro najbardziej polecaja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    112

Ja sialem tylko raz subito i już nie sieje , sudrixa tu chwalą ale ja nigdy go nie sialem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Sudrix jest mlodsza odmiana, z dużo mocniejszym stay greenem na normalnej glebie powinien byc wyższy i miec wieksza kolbe.          Ale jak masz 6kl badz ziemie w mega zlej kulturze to siej subito bo one wszedzie sobie poradzi z tym ze nie więcej jak 80tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Wujek sieje Sumaris , 34% skrobi w tamtym roku, kosił na 50 cm od ziemi, dużo masy, sprawdzona odmiana na 4 i  gdzie nie gdzie na 5 klase, oczywiście nawożenie i uprawa musi byc nr 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj