Kizo

Jaką odmianę kukurydzy wybrać?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19865
Dnia 8.03.2019 o 14:42, Bartek933 napisał:

Ja polecam sy talisam 

Bardzo fajna odmiana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
43 minuty temu, marcinffff napisał:

Wujek sieje Sumaris , 34% skrobi w tamtym roku, kosił na 50 cm od ziemi, dużo masy, sprawdzona odmiana na 4 i  gdzie nie gdzie na 5 klase, oczywiście nawożenie i uprawa musi byc nr 1

Ja mówiłem na ok 30-40 cm i było ponad 36 % skrobi, tylko ta odmiana ma bardzo słaby stay green 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

U mnie jest badane góra co dwa miesiące. Obsada 80 tys. Wszystko tak sieje już od dawna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    220

Panowie będę pierwszy raz siał kuku na 5-6 klasie, i moje pytanie ile nasion wysiewacie na ziarno na takich glebach. Dodam że na 3 klasie sieje  83 tyś

denta z kolbą typu Flex. Wiem że na słabsze gleby należy mniej siać tylko ile?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    220

Właśnie myślałem o 75 tyś, czyli się pokrywa z moją wiedzą. Jeszcze dopytam ile może siewnik ustawić i się dostosuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MichalP    60

Panowie i panie polecicie cos z kwsu na 3 klase ziemi ? odmiana na ziarno , polnocne mazowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Agropolis   przy zeszłorocznej suszy ponizej 7t nie schodziła u nas

Ambrosini na lżejsze,mniej wymagająca,ale w zeszłym sezonie gorzej wypadła

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
21 minut temu, MichalP napisał:

Panowie i panie polecicie cos z kwsu na 3 klase ziemi ? odmiana na ziarno , polnocne mazowsze

Ronaldinio jak do tej pory najlepsza odmiana jaką miałem i super także na kiszonkę.

A miałem z kws

ricardinio

severus

touran

silvestre

toninio

millesim

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
solek01    220
10 godzin temu, danielhaker napisał:

Czemu nie siejecie w takiej obsadzie jak zaleca firma (tak samo jak zboża zależnie od odmiany mają zalecaną różną obsadę) tylko trzymacie się sztywno danej obsady dla wszystkich odmian?

Zalecenia firm to jedno a życie to drugie, każdą odmianę trzeba dostosować do swoich warunków. Nie posieje tyle samo nasion na 3 co i na 5 klasie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

MichalP sie te które mają najwyzszy potencjal, czyli odmiany najmlodsze np. Figaro, agro polis. Nie ma sensu siac odmian ktore top byly iles lat temu a dzisiaj w doswiadczeniach plonuja 2t mniej od czolowki. 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rudinho11    209
Wiesi0 napisał:

Ronaldinio jak do tej pory najlepsza odmiana jaką miałem i super także na kiszonkę. A miałem z kws ricardinio severus touran silvestre toninio millesim  

Musze w końcu spróbować tej Ronaldinho. W koncu mój ulubiony piłkarz to moze i kukurydza przypadnie mi do gustu 😂😂😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 godziny temu, zetorr6441 napisał:

MichalP sie te które mają najwyzszy potencjal, czyli odmiany najmlodsze np. Figaro, agro polis. Nie ma sensu siac odmian ktore top byly iles lat temu a dzisiaj w doswiadczeniach plonuja 2t mniej od czolowki. 

Ja co roku biorę Ronaldinio i 1 porcje innej odmiany i do tej pory jeszcze żadna nowa nie znaczy ze lepsza jej nie dorównała w praktyce.

 

 

 

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365

Bo siales jeszcze starsze, porownanie ronaldinio do agro polis  czy figaro na ziarno to tak jakby porownywac dzisiaj forme messiego do ronaldinio. 

W'starczy spojrzec na doswiadczenia wlasne kws 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Davidmix    2

Siał ktoś Pioneer p8150? Jaki plon przy jakiej wilgotności na jakiej glebie?

Planuje posiać na 4b klasie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nigdy nie siałem kukurydzy z dupont ale widziałem ją na poletkach coboru i nie była za ładna, i wystarczy spróbować ich środków ochrony roślin i porównać z konkurencją.Pioneer to raczej dobry sprzęt grający a nie kuku.

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sama nazwa mówi Do d...py ale znam te środki ochrony roślin i nie są za dobre no chyba ze w max dawkach i ciut większych jakoś tam działają to i kuku pewnie to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2713

Przestań spamować bo nic nie wnosisz do tematu.  

Mi Twoja nazwa Wiesi0 kojarzy się z miejscowym chłopkiem spod sklepu który zna się tylko na rodzajach %%. I co Ty na to skoro porównujemy nazwy do produktów itd? 

 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nie wspomnę z czym mi się twoja nazwa kojarzy ale mam trochę jeszcze kultury.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bialy2005
      Jak nawozić kukurydzę? Przedsiewnie dostała 200kg mocznika, 200kg soli potasowej i 200kg superfosfatu 46%, wczesniej obornik 30-40t/ha Mam ochote teraz jeszcze rozsiac 150kg mocznika na hektar czy jest sens???
      Co roku o tej porze pryskałem raz albo 2 razy mocznikiem 25kg na hektar ale w tym roku nie co robic bo juz oststnie dni kiedy moge wjechac zeby jej nie łamac?
      Jakie zapotrzebowanie na składniki odżywcze ma kukurydza?
    • Przez gofeer666
      Witam, posiadam male gospodarstow rolne (mniej niz 10ha) do tej pory zawsze wszystko obisiewalem zbozem ozimym (pszenzyto, pszenica) rok temu złożyłem oswiadczenie i po sprawie, jednak w tym roku, chcialbym na polowie ziemi posiac kukurydze. Czy kukurydza jest traktowana jako zboze i czy moge w tym roku tez zlozyc Oswiadczenie, czy powinienem raczej zlozyc normalny wniosek zeby uwzglednic w nim kukurydze? Prosze o szybka porade bo do jutra termin skladania oswiadczen :P
    • Przez figlewicz
      Chciałbym posiać kukurydze na ziarno. Przeglądałem sklepy ale nie wiadomo co wybrać. Co wy siejecie?
    • Przez Marcin9908
      Witam, posiadam ciągnik CLAAS AXOS 340 CX. Jest w nim płyn chłodzący CLAAS Agri-cool. Czy można zmieszać go z innym płynem, np. K2 Kuler lub innym. Jest on zielony i czy przy wyborze brać to pod uwagę?. Z góry dziękuję za odpowiedzi
    • Przez livebird
      Witam mam pytanie czy uprawa agregatem talerzowym na dzień przed siewem kukurydzy będzie dobrym rozwiązaniem? gleba ciężka  i średnia jakieś 3 tygodnie temu rozsiana sól potasowa i wymieszana bronami wilgoć w ziemi jako tako jest w spodzie.
       
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj