andzin

Opryskiwacz Biardzki [połączone]

Polecane posty

Gość   
Gość

Może zależy jak słońce pada, tak się dzieje na polu że nie z każdej strony widać tam samo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Oring w filtrze ssawnym powinien być między górna a dolną obudową filtra czy pod nakrętka a górna obudową? filtr z zieloną nakrętka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamyk92    0

Witajcie. Mam problem z biardzkim 1200l, pompa p-120, rozdzielacz stałociśnieniowy fermo 3. Membrany w pompie wymienione. W rozdzielaczu wymienione wszystkie uszczelki, zlikwidowane wycieki na wężach. Ciśnienie ustawione na 3bary, wydatek ok 200l. 

Dzisiejszy przykład. Wlałem 900l na 4.5ha, pryskam kawałek 2ha - wydatek 200l/ha, jadę na drugi - ok. 165l/ha. 

Poprzednim razem było tak samo. Ciśnienie trzyma, przynajmniej zegar na to wskazuje. Co może być problemem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12

Z której strony bym patrzał na tą samą lance to mam takie wrażenie że lewa pryska ładniej niż prawa.W jaki sposób sprawdzić wydatek cieczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jajonasz    1389
1 godzinę temu, Piotr1711 napisał:

Z której strony bym patrzał na tą samą lance to mam takie wrażenie że lewa pryska ładniej niż prawa.W jaki sposób sprawdzić wydatek cieczy?

dokładna miarka i sprawdzasz ile cieczy wyleci z rozpylacza w minutę. Sprawdzasz na obu lancach i masz odpowiedź 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718

Pojemnik, słoik litrowy, precyzyjne naczynie z podziałką. Cokolwiek byle jednakowe dla wszystkich dysz na sekcji. Stoper w rękę, ciśnienie takie jak robisz oprysk, startujesz i mierzysz ile dana sekcja wylała w jednostce czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piotr1711    12
Witam! Proszę o porade posiadam zetora proxime i trzeba mu wymienić przednie opony napędowe 13.6-24 jakie byście polecali ? od nowości ma założone Mitasy radialne ciągnik chodzi w turze
Witam! Proszę o porade posiadam zetora proxime i trzeba mu wymienić przednie opony napędowe 13.6-24 jakie byście polecali ? od nowości ma założone Mitasy radialne ciągnik chodzi w turze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamos012    16

Witam kolegów. Mam pytanie odnośnie dysz w opryskiwaczu Biardzki. Mam założone fabrycznie potrójne dysze obrotowe. Mam zamiar zacząć podawać azot w postaci RSMu. Jest tam taka podłużna czarna dysza z 5 otworami . Czy któryś z Was używał tych do dysz do RSMu ? Jakie podawaliscie ciśnienie na pompie ? Jaki wydatek cieczy ? Ja będę używał do oprysku C360 . Bardzo proszę o podpowiedź .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyR1    12

Nowy nabytek i próba rozlewu RSM. 

U mnie RSM ma końcówkę czerwoną. 

 

20211017_151100.jpg

Dnia 20.09.2021 o 18:38, adamos012 napisał:

Witam kolegów. Mam pytanie odnośnie dysz w opryskiwaczu Biardzki. Mam założone fabrycznie potrójne dysze obrotowe. Mam zamiar zacząć podawać azot w postaci RSMu. Jest tam taka podłużna czarna dysza z 5 otworami . Czy któryś z Was używał tych do dysz do RSMu ? Jakie podawaliscie ciśnienie na pompie ? Jaki wydatek cieczy ? Ja będę używał do oprysku C360 . Bardzo proszę o podpowiedź .

Zależy od pompy. Ja mam Biardzki p-145 , po testach zauważyłem,  że wydajność jej jest większa niż w p-120. Ciecz szybko ucieka. 

Musisz zrobić test . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718

Gratulacje i niech służy ale co ma pompa do wydatku i ciśnienia? Oczywiście nie mylić z maksymalnym ciśnieniem.

Jak ustawić do RSM - standardowo stosowane były kryzy 1 mm, musisz skorzystać z tabeli wydaktu/ciśnienia do prędkość ( np. w instrukcji obsługi ).

Każdy rozlewa różne ilości, na standardowych kryzach i pompie p120 z ciśnieniem nie szalej - 3 bar max, najwyżej zmniejsz prędkość. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyR1    12
30 minut temu, akmaly napisał:

Gratulacje i niech służy ale co ma pompa do wydatku i ciśnienia? Oczywiście nie mylić z maksymalnym ciśnieniem.

Jak ustawić do RSM - standardowo stosowane były kryzy 1 mm, musisz skorzystać z tabeli wydaktu/ciśnienia do prędkość ( np. w instrukcji obsługi ).

Każdy rozlewa różne ilości, na standardowych kryzach i pompie p120 z ciśnieniem nie szalej - 3 bar max, najwyżej zmniejsz prędkość. 

Właśnie stosowałem dane z instrukcji.  Jest idealnie . Prędkość+ciśnienie = wydatek cieczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adek32    1

Witam mam pytanie czy do biardzkiego model p 329/3 to jest 600 litrów będzie pasował zbiornik 800 litrów bo muszę wymienić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyR1    12
Dnia 22.11.2021 o 12:47, adek32 napisał:

Witam mam pytanie czy do biardzkiego model p 329/3 to jest 600 litrów będzie pasował zbiornik 800 litrów bo muszę wymienić 

Dzwoń pod numer 604059159 , kolega odpowie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169
Dnia 17.10.2021 o 15:36, CzarnyR1 napisał:

Nowy nabytek i próba rozlewu RSM. 

U mnie RSM ma końcówkę czerwoną. 

 

20211017_151100.jpg

Zależy od pompy. Ja mam Biardzki p-145 , po testach zauważyłem,  że wydajność jej jest większa niż w p-120. Ciecz szybko ucieka. 

Musisz zrobić test . 

Jak sprawuje ta pompa p 145 ? Ile opryskala ha ? Dużo lepsza od P120 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak wybić wałek w pompie p120? Bo chce rozebrać i wyczyścić gdyż z membrany nadostawalo się kawałków gumek i nie chce pompa pracować. Cały ten wałek ma wyjść do przodu do tyłu? Jest tylko jeden simering? Ten z tyłu czy z przodu też?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CzarnyR1    12
Dnia 22.01.2022 o 17:50, maciej napisał:

Jak sprawuje ta pompa p 145 ? Ile opryskala ha ? Dużo lepsza od P120 ?

Za wcześnie na ocenę . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maciej    169

Która pompa jest lepsza i dłużej pochodzi monsum p100 czy biardzki p120 ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25812

Modernizujesz? To kup używki z zachodnich opryskiwaczy. 

Nawet stare komunistyczne P60, zespolne dwie. Chodzą do tej pory. Dziś membrany z papieru to pękają, ale reszta trzyma , nie wycierają się wałki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jasio88    75

Niestety muszę przyznać rację przedmówcy, brałem biardzkiego 4 lata temu trzy razy wymieniali mi pompę tolveri 140 teraz mam z tymi czerwonym deklem sezon przechodziła zobaczymy jak długo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez piotrk1233
      Witam!
       
      Opryskiwacz 400/12m. Pompa polska 120l/min.
       
      Od pewnego czasu mam problemy z opryskiwaczem. Mianowice nie trzyma mi ciśnienia.
      Mam ustawione na 3 bary, a ciśnienie skacze sobie od 2-3,5. W pompie zmieniłem już membranę, zaworki i problem nie zniknął. Co może być przyczyną?
    • Przez Adi118
      Witam, zamierzam kupić opryskiwacz zaczepiany i zmieścić się w budżecie 20 tys. na tą chwilę moim faworytem do zakupu jest opryskiwacz Biardzki 15m 1500l chciałbym zaczerpnąć opinii na jego temat. Głównie nurtuje nie jego pompa o małej wydajności nie wiem czy 130 l/min to nie za mało jak na taki opryskiwacz. 
    • Przez arteko_2
      Witam, mam problem ze zbiornikiem w opryskiwaczu Biardzki 400l, mianowicie zbiornik się rozszczelnił i chciałbym się zapytać czy można go skleić jak tak to czym? Ktoś miał podobny problem i go rozwiązał "domowym" sposobem?
    • Przez bonus25
      Co zrobić ze składającymi się lancami podczas pryskania w opryskiwaczu Biardzki 
    • Przez wujo_usiu
      Witam. Sprzedam opryskiwacz Biardzki 800 l , lance długości 15m , kupiony nowy w 2016 r , używany tylko 2 razy , jest w stanie idealnym , cena 3800 do negocjacji , woj. Łódzkie , powiat Zgierski . Dodatkowe info: http://biardzki.eu/produkty/opryskiwacze-zawieszane/800-litrow/



×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj