Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
samex69    34

Ja mam Same Explorera 70 z 1987 , jest u mnie 4 lata .Kupiony był z 6700 mth. na zepsutym liczniku , wymieniłem linkę (60 zł.) i teraz ma 8800 mth.Trochę miałem przy nim roboty -

1 wymiana okładzin sprzęgła (90 zł.) plus moja robota.

2 wymiana uszczelnień cylindrów i głowicy ( ok. 250 zł.) plus moja i kolegi mechanika robota , plus trochę dobrego alkoholu wypitego razem.

3 wymiana tarczek sprzęgłowych WOM(1200 zł.-części i robocizna)

4 kilka drobnych awarii usuniętych w ciągu 1-2 dni(złamana końcówka dźwigni rewersu - 50 zł. dla tokarza za dorobienie nowej na wzór starej)

Ogólnie nie narzekam widząc jak sąsiad walczy z awariami 3 letniego Belarusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Byłem dziś u nich i pytałem gościa który nim jeździ.Gość umie poszanować sprzęt,kosi Claasem chyba 208 albo 225[coś koło tego] mega to sam prezes mówi że mógłby szybciej ale on nie.Drugi kosi Lawerdą 225 to Claasa mija.Mieli 1734 to 3 lata pługa nie widziała tak się psuła to ją sprzedali.1614 chodzi dobrze.Maccormika kupili 200km to jak się zaczął psuć po gwarancji to sobie poradzić nie mogli.Tylko laweta i serwis chyba z 4 razy zjechał z lawety i zaraz wjechał.To kupili 240 też mccormika to teraz chodzą oba dobrze.Chłopaki są takie że powiedzą prawdę.

Sąsiad ma ZTS 18345 z 97r to przy 10 tyś robił silnik i jeden wałek w skrzyni zmienił.nie wiem ile ma teraz z 12 tyś, ale już jednego biegu nie ma.Jeździ mim kolega od początku i naprawdę jest super stanie.

Czyli da rady zrobić parę ładnych tyś ciągnikami.

Trochę się zdziwiłem że narzekacie na te Samy bo ten chodzi bez problemu a więcej u nas praktycznie Samów nie ma.On pracuję na ponad 600 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek123    0

Co powiecie o Same Laser 130 ?

 

PS: Prosił bym o opinie tych osób które mają ten traktor


KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@HubertOjdana sorry że to powiem ale sprzegło mogło Ci polecieć przez to że jeździsz na nim na wpół wciśnietym ja mam same silvera 105 i jak narazie to nie miałem problemów ze sprzegęłm a mam ponad 3tyś mth wiec to zależy od użytkownika. Co do wielkszego same kiedyś pod zdjęciem napisałeś coś w stylu że sypał się ale to nie była do końca wina samego ciągnika tylko sie temu przysłużyliście wiec nie wiem. A co do skrzyni to prawda że jest troche denerwująca lecz idzie wytrzymać, mam porównanie bo jeżdze john deerem 6530 i tylko w silverze zamieniłbym skrzynie na 40 biegów nic wiecej.


Usługi prasowania: CLaas Rollant 350RC Same Silver 105

<663510562> jeśli zainteresowani
GG: 8717144

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek123    0

Mam pytanie Same 100 ma 5 cylindrów a Same 110 ma już 6

A Same 130 ma też 6 cylindrów tylko większe ?


KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5 cylindrowy ma cylindry takie same jak wersja 130 konna i mocniejsze. Wersja 110 konna ma 6 cylindrów, ale ma mniejszą pojemność niż wersja 130 hp. Tłoki mają mniejszą średnice, o 5 mm dokładnie :)

 

Od wersji 130 w górę to wymiarowo te same silniki :) Przynajmniej tak jest w modelu Laser.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@HubertOjdana sorry że to powiem ale sprzegło mogło Ci polecieć przez to że jeździsz na nim na wpół wciśnietym ja mam same silvera 105 i jak narazie to nie miałem problemów ze sprzegęłm a mam ponad 3tyś mth wiec to zależy od użytkownika. Co do wielkszego same kiedyś pod zdjęciem napisałeś coś w stylu że sypał się ale to nie była do końca wina samego ciągnika tylko sie temu przysłużyliście wiec nie wiem. A co do skrzyni to prawda że jest troche denerwująca lecz idzie wytrzymać, mam porównanie bo jeżdze john deerem 6530 i tylko w silverze zamieniłbym skrzynie na 40 biegów nic wiecej.

 

A co Ty myslisz ze ja jakis idiota jestem, ze na wsisnietym sprzegle jezdze? Nie próbuj bronić tej marki bo nawiązując do pytania w temacie: Nie jest to dobry wybór! Sprzęgło waliło sie kilka razy i nie tylko u mnie. Bodajże @Avendrion miał też ten problem, użytkuje ten ciagnik i tez pozbylby sie go.

 

Co do wiekszego Same to tez złom...mial co prawda w swoim zyciu kilku operatorow, ktorzy przyczynili sie w jakims stopniu do awarji drobnych ale wiekszosc to wina konstrucji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek123    0

HubertOjdana -ty to chyba masz o marce Same gorszą opinie niż o pronarze ...


KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

@Misiek marka SAME ma w sobie urok, lecz dobrych ciagników nie robią, ja tylko opisuje przypadki jakie spotkaly moje ciagniki, ich awarie usterki itd. Drugą sprawą jest czestotliwosc tych awarji i czas jaki ciagnik spedza na ,,chorobowym''

PS. Co to jest PRONAR?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Same dobry ciągnik za małe pieniądze ale jeśli patrzeć na całą reszte to odstaje. Strasznie mułowate te ciągniki mi się wydają.


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas84    0

witam jestem posiadaczem same antares 130 jak na razie nie miałem poważnych awarii poza czujnikiem od blokady kół , troche nie miałem przekonania do chłodzenia powietrzem i miałem racje jak kupiłem 4 obrotowy pług kuna i poszedł w pole to się zaczoł poważnie grzac , z resztą nie miałem problemów i co jeszcze jest bardzo paliwo żerny jak się mu dobrze depta to i potrafi zpalic pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w2004    0

Sprawdzaliście czy udzwig w Same, Deutz Fahr się zgadza z opisanym w ofertach?

Ponoć są mocno zafałszowane wartości udzwigu TUZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Witam! Jestem posiadaczem ciągnika same explorer II 80, 96r, ma 7100 mth i nie mam żadnych problemów ze sprzęgłem (widocznie jednak operator ma jakieś znaczenie). Nie jest może to idealny ciągnik ale na pewno nie jest taki zły jak tu niektórzy piszą. Ja miałem w nim ostatnio taką usterkę, że nie mogłem włączyć WOM, napędu itp. - rozłączyła się kostka z zasilaniem. U mnie obecnie opada ta wajha od podnośnika (podnośnik jest ok tylko nie wiem dlaczego tą wajhę ciągnie tak w dół). Chłodzenie powietrzem - u mnie bez problemów, spalanie bardzo małe (w porównaniu np do zetora 7211), skrzynia 40km/h (40 biegów P i T jeden półbieg pod obciążeniem). Odpalał w -30 bez problemu, w kabinie też całkiem wygodnie (u mnie jest klima) i w miarę cicho.

I to tyle mojej opinii na temat tego ciągnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Nie możliwe żeby Explorer przepracował 7tys mth i nie padło sprzeęgło. sprzegło w tym ciagniku to jest wada fabryczna i w każdym modelu padało, jak nie raz to kilkakrotnie. I ciekawi mnie skad wziałeś klime? z Tego co wiem nawet w opcji nie oferowali klimatyzacji, chyba ze sam zalozyles to OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek123    0

Ale mi chodzi o Same które były robione w latach do np. 96 - 98 ...

Nie chodzi mi tu o nowe traktory ...

 

Mam pytanie a jaki traktor ma lepszą jakość wykonania : ?

 

- DF

- Same

- Lambo ?


KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raffi    1

Ja kupiłem go używanego z Francji (teoretycznie od I-go właściciela) i tak jak piszę mam klimę, elektroniczne włączanie WOM, przedniego napędu i blokady. Ponad 2000mth zrobione u mnie i żadnego problemu ze sprzęgłem. Mam teraz ten mały problem z tym opadającym podnośnikiem (co nie ukrywam jest trochę denerwujące)może ktoś z was wie jak to można zrobić? Podnośnik podnosi bardzo dobrze tylko ta wajcha opada - czy jest tam jakaś sprężyna, śrubka czy coś takiego żeby można to było zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Ale mi chodzi o Same które były robione w latach do np. 96 - 98 ...

Nie chodzi mi tu o nowe traktory ...

 

Mam pytanie a jaki traktor ma lepszą jakość wykonania : ?

 

- DF

- Same

- Lambo ?

wszystkie aktualnie produkowane ciągniki koncernu do 130 KM są w tej samej fabryce we Włoszech, powyżej 130 KM w Niemczech, więc jakość będzie taka sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek123    0

Mam pytanie

Jak sprawują się nowsze maszyny z sdf

tzn . Lambo r3 DF i Same

 

Te marki różnią się tylko kolorem ?

i znaczkiem na masce czy wyglądem ?

czy są jakieś różnice techniczne ?


KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PatrykGY    4

Mam pytanie odnośnie Same Antares II

Jak z awaryjnością koszty napraw koszty części i ogólne wrażenia na jego temat, zainteresowaliśmy się nim ze względu na cenę, i jeszcze jedno pytanie jak się sprawuję w turze, i czy te sprzęgło jest aż tak wadliwe jak mówią? Pozdrawiam Patryk ;)


Darowanemu koniowi nie zagłada się w zęby tylko zakłąda mu się siodło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tworkowiak    108

:P Ja słyszałem od właściciela Antaresa 130, że Same nie jest zły i mam na oku Antaresa 100, a tu takie komentarze negatywne... ...zniechęcacie mnie chłopaki :P

Jednak zapytam - co myślicie o tym Antaresie 100? Warto się wogóle fatygowac , zeby go obejżeć? Rocznik 94 , 7600mth za 39 tysi i na zdjęciach wygląda nawet, nawet zadbany.

 

 

Już sam nie wiem czy znajdę cos koło roku 1990 do 40 tysi i żeby było 70-90 KM , 4x4 w dobrym stanie... :mellow:

MF-a z serii 30XX mi odradzili,dobre Landini - towar deficytowy, o JD ,DF, czy Fendt-cie niema co mażyc w tych pieniadzach i latach , Renówek tylko pełno tych ponad 100KM z 6 cyl. silnikami, Zetora niechcę , a Same ma u was złe opinie... eh... chyba będą nici z ciagnika :huh:


...McCORMICK... and ...URSUS... B)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Radziłbym Ci rozejrzeć się za jakimś Fendtem z końca lat 80tych i poczatku 90tych. Można trafić na dobre okazje, cenowo i o dobrym stanie technicznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aboizd    0

Witam.

Mam małe pytanie które zadam po przedstawieniu faktów. Posiadam Sama Silver 105 (2003) fajny ciągnik jednak kiedy go kupowałem nie doradził mi nikt i wziąłem go bez elektroniki podnośnika co chciałbym zmienić. Moje pytanie brzmi co trzeba by było przerobić i czy jest taka w ogóle taka możliwość aby mechaniczne sterowanie podnośnikiem zamienić na elektroniczne.

Z góry dziękuje za wszelka pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek80db    0

witam jestem pośiadaczem explorera 90t z 91roku i jak na razie wszystko jest ok

Edytowano przez bartek80db

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj