Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Misiek123    0

Witam chciał bym się dowiedzie wszystkiego złego o ciągnikach marki Same

Chodzi mi o modele od 100km do 150km

 

Najbardziej interesują mnie rzeczy :

 

- awaryjność

- dostęp części

- chłodzenie powietrzem ? ( dobre ? )

- komfort itd


KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buszol2c    0

a chodzi Ci o jakie roczniki bo kumpel ma iriona 160 z tamtego roku i ma koł0 800 mtg i sobie chwali zadnej awari nie miał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Baza18    9

Mam Explorera II 90 Turbo troche mniej niz wymagane przez Ciebie minimum 100 koni ale moge powiedzic Ci pare słów na temat tej marki.

- awaryjność - awarie były mechaniczne wynikajace z uzytkowania sprzetu np przetarcie weza hydraulicznego od wspomagania, wymiana łozyska na wnetylatorze przez dwa lata moze na wszysto łacznie z filtrami powietrza wydałem 400 zł.

- dostęp części - mozna je dostac bez problemu jak nie maja na miejscu w agromie czy jakims grene to w przeciagu tygodnia sciagaja z zagranicy

- chłodzenie powietrzem ? ( dobre ? ) - moj jest chlodzony powietrzem czy dobre? nigdy nie miałęm z tym problemów nie martwisz sie o płyn sielnik sie nie grzeje jedyne co to od czasu do czasu przedmuchac pierwszy filtr powietrza

- komfort itd - w kabinie cicho a przy właczonym radiu nie słychac prawie silnika, polbiegi bezsprzegłowe, elektrohydralicznie właczane napedy (nawet w biegu jesli chodzi o przedni naped - blokade właczam czasmi na ale w miejscu) . 20 biegów + polbieg na rewersie u mnie mechanicznym. dodatkowo moj posiada przedni TUZ i WOM.

 

mam nadzieje ze troche Ci opowiedziałem o moim Samsonie ;p


Baza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek123    0

Interesują mnie stararszę roczniki tzn. to 2000 roku

Same musi mieć minimum 100km


KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oj człowieku jeśli chcesz całą litanie awarii i usterek ciągników Same to wraz z @Avendrion'em możemy Ci napisać.

Uprzedzam - zniechęcisz się do tej marki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Avendrion    40

Możemy pisać ;) Nasz ciągnik dużo mth nie ma bo jakieś 650 no ale co nieco już mu się zdarzyło nie jakieś poważne awarie ale są to drobne usterki lecz trochę ich było :D


Za tym co mówię! Zawsze stanę
Za tym co myślę! Zawsze stanę
Za tym w co wierzę! Zawsze stanę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Oprócz silnika Laser to bliźniak mojego DF'a i u nas, prócz pękniętej sprężynki w rozdzielaczu, nie było awarii w tej części ciągnika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Misiek123    0

Napiszcie wszytko co dobre i złe :)

 

Co do Laser'a to chodzi mi o rocznik 90-99r


KPK Kumurun Team - zastępca Prezesa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Brak predkosciomierza, z turem przedni naped bedzie siadal systematycznie, dosc czeste problemy z sprzeglem, problemy z hamulcami , strasznie wkurw..... skrzynia biegów-w naszym Explorerze 90 2 razy byla naprawiana.

 

Co do wiekszego Same 190km nie bede sie rozpisywał bo chyba Cie taki nie interesuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

skrzynia i sprzęgło to na 100% do roboty przy większej liczbie mtg ;D


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pozytywne zdanie będą mieli osoby które użytkują ten ciągnik 100mth.... no może więcej:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon1804    10

Kolega z sąsiedniej wioski posiada Same rollera.W tej chwili ma ponad 7 tyś mth i do tej pory miał tylko wymianę tarczy sprzęgłowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Pewnie tylko do kościóła nim jeździ :) bądz codzienne zakupy... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

albo tylko stoi i odpala go żeby motogodziny leciały :) a sprzęgło poszło bo przy odpalaniu je naciskał :)


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Kolo mnie w spółdzielni mają Same nie pamiętam jakiego i chyba 90 km.Kupili go nowego i ma z 7 lat to praktycznie żadnych awarii a ma z 10 tyś mth.Używany tylko opryskiwacz i siewniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

A skad to wiesz? Niemożliwe jest żeby nie miał awarii...zwłaszcza jeżeli pracują im pracownicy w spółdzielni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Przy 6 tyś tylko rozrusznik.Tam dobrzy znajomi jeżdżą i 3 km koło mnie.Jutro coś więcej się dowiem.Sam jestem zdziwiony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Sprzęgło jest jedną z najsłabszych części w tym ciągniku.... wytrzymuje góra 2000mth, chyba że zdarzy się jakiś cud to do 3tys dojdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Faktycznie przesadziłem.Przepraszam.

To jest Same Silver 105 chłodzony wodą,z 04 lub 05 rok, MTH ma 5430, Wymieniona stacyjka i elektrozawór[pęk oring].Grzebali przy rozruszniku a była stacyjka.Nic więcej nie robili.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

300mth rocznie to się nie narobi za dużo... Z tak małym rocznym przebiegiem, dobrmy serwisowaniem może może ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    574

Przepraszam znów się pomyliłem.To jest 2004 lub 2005 rok.Ok 1000 MTH rocznie.On tylko ma siewniki i opryskiwacz a od 2 lat nie sieje zboża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrianos    30

coś za dużo motania... nie możliwe żeby miał 5000mtg i nic nie było robione;P


Sprzedam:
- zbiornik na mleko 2500 litrów
- beczkowóz 4000litrów Meprozet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Dokładnie...coś kręcisz kolego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez LMB
      Witam, mam pewną zagwozdkę dotyczącą zbiornika dodatkowego paliwa.
       

       
      Zauważyłem że ze zbiornika głównego mało jest pobierane paliwa. Głównie ubywa ze zbiornika dodatkowego. Nie zapala się lampka rezerwy paliwa, więc musze kontrolować manualnie stan. Gdy braknie paliwa ( w zbiorniku głównym jest)  ciągnik staje i coś się jakby zatykało w zbiorniku dodatkowym, bo muszę kompresorem dmuchać w przewody idące do zbiornika i dopiero pod duuuuużym ciśnieniem da radę przepchać. Jest tam jakiś zawór a może mam ciało obce. Dzięki
    • Przez agroplusf75
      Ciągnik deutz agroplus f 75 sadownik świeci błąd T 72 T 77 i M2 co to może być
    • Przez domel27
      Witam 
      W moim nowym nabytku po odpaleniu i upływie kilku minut zapala się taka ikonka wiecie od czego ?

    • Przez piotrek7035
      Witam. Mam problem z Agrofarmem 420GS, mianowicie ciągnik jedzie po czym zaczyna przerywać i gaśnie. Wtedy wyskakuje błąd T103. Ten błąd jest od czujnika obrotów silnika, czujnik wymieniony na nowy, wszystkie wtyczki sprawdzone i dobrze łączą. Mimo to błąd dalej wyskakuje i ciągnik gaśnie. Czasami jedzie przez 20 min i zgaśnie a czasami w ciągu 10 min zgaśnie 4 razy. Ma ktoś może jakiś pomysł co mu może dolegać?
      Dodam tylko że ciągnik niedawno został zakupiony i od początku nie było z tym problemu. Natomiast był problem z pływakiem w zbiorniku bo po dolaniu paliwa wariuje ale po 2 dniach się normuje i pokazuje już dobrze. Czasami po zgaśnięciu ciągnika wyskakuje też błąd m11 czyli czujnik od temperatury paliwa.
    • Przez 19seba
      Witam ,mam pytanie wie ktoś czemu nie zawsze rozłączy przedni napęd ? Włączać , włącza zawsze a nie zawsze rozłączy i słychać że wyje w czasie jazdy , kontrolka się włącza i wyłącza normalnie 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj