Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ja mam Same Explorera 70 z 1987 , jest u mnie 4 lata .Kupiony był z 6700 mth. na zepsutym liczniku , wymieniłem linkę (60 zł.) i teraz ma 8800 mth.Trochę miałem przy nim roboty -

1 wymiana okładzin sprzęgła (90 zł.) plus moja robota.

2 wymiana uszczelnień cylindrów i głowicy ( ok. 250 zł.) plus moja i kolegi mechanika robota , plus trochę dobrego alkoholu wypitego razem.

3 wymiana tarczek sprzęgłowych WOM(1200 zł.-części i robocizna)

4 kilka drobnych awarii usuniętych w ciągu 1-2 dni(złamana końcówka dźwigni rewersu - 50 zł. dla tokarza za dorobienie nowej na wzór starej)

Ogólnie nie narzekam widząc jak sąsiad walczy z awariami 3 letniego Belarusa.

Opublikowano

Byłem dziś u nich i pytałem gościa który nim jeździ.Gość umie poszanować sprzęt,kosi Claasem chyba 208 albo 225[coś koło tego] mega to sam prezes mówi że mógłby szybciej ale on nie.Drugi kosi Lawerdą 225 to Claasa mija.Mieli 1734 to 3 lata pługa nie widziała tak się psuła to ją sprzedali.1614 chodzi dobrze.Maccormika kupili 200km to jak się zaczął psuć po gwarancji to sobie poradzić nie mogli.Tylko laweta i serwis chyba z 4 razy zjechał z lawety i zaraz wjechał.To kupili 240 też mccormika to teraz chodzą oba dobrze.Chłopaki są takie że powiedzą prawdę.

Sąsiad ma ZTS 18345 z 97r to przy 10 tyś robił silnik i jeden wałek w skrzyni zmienił.nie wiem ile ma teraz z 12 tyś, ale już jednego biegu nie ma.Jeździ mim kolega od początku i naprawdę jest super stanie.

Czyli da rady zrobić parę ładnych tyś ciągnikami.

Trochę się zdziwiłem że narzekacie na te Samy bo ten chodzi bez problemu a więcej u nas praktycznie Samów nie ma.On pracuję na ponad 600 ha.

Opublikowano

@HubertOjdana sorry że to powiem ale sprzegło mogło Ci polecieć przez to że jeździsz na nim na wpół wciśnietym ja mam same silvera 105 i jak narazie to nie miałem problemów ze sprzegęłm a mam ponad 3tyś mth wiec to zależy od użytkownika. Co do wielkszego same kiedyś pod zdjęciem napisałeś coś w stylu że sypał się ale to nie była do końca wina samego ciągnika tylko sie temu przysłużyliście wiec nie wiem. A co do skrzyni to prawda że jest troche denerwująca lecz idzie wytrzymać, mam porównanie bo jeżdze john deerem 6530 i tylko w silverze zamieniłbym skrzynie na 40 biegów nic wiecej.

Opublikowano

5 cylindrowy ma cylindry takie same jak wersja 130 konna i mocniejsze. Wersja 110 konna ma 6 cylindrów, ale ma mniejszą pojemność niż wersja 130 hp. Tłoki mają mniejszą średnice, o 5 mm dokładnie :)

 

Od wersji 130 w górę to wymiarowo te same silniki :) Przynajmniej tak jest w modelu Laser.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

@HubertOjdana sorry że to powiem ale sprzegło mogło Ci polecieć przez to że jeździsz na nim na wpół wciśnietym ja mam same silvera 105 i jak narazie to nie miałem problemów ze sprzegęłm a mam ponad 3tyś mth wiec to zależy od użytkownika. Co do wielkszego same kiedyś pod zdjęciem napisałeś coś w stylu że sypał się ale to nie była do końca wina samego ciągnika tylko sie temu przysłużyliście wiec nie wiem. A co do skrzyni to prawda że jest troche denerwująca lecz idzie wytrzymać, mam porównanie bo jeżdze john deerem 6530 i tylko w silverze zamieniłbym skrzynie na 40 biegów nic wiecej.

 

A co Ty myslisz ze ja jakis idiota jestem, ze na wsisnietym sprzegle jezdze? Nie próbuj bronić tej marki bo nawiązując do pytania w temacie: Nie jest to dobry wybór! Sprzęgło waliło sie kilka razy i nie tylko u mnie. Bodajże @Avendrion miał też ten problem, użytkuje ten ciagnik i tez pozbylby sie go.

 

Co do wiekszego Same to tez złom...mial co prawda w swoim zyciu kilku operatorow, ktorzy przyczynili sie w jakims stopniu do awarji drobnych ale wiekszosc to wina konstrucji.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

@Misiek marka SAME ma w sobie urok, lecz dobrych ciagników nie robią, ja tylko opisuje przypadki jakie spotkaly moje ciagniki, ich awarie usterki itd. Drugą sprawą jest czestotliwosc tych awarji i czas jaki ciagnik spedza na ,,chorobowym''

PS. Co to jest PRONAR?

Opublikowano

witam jestem posiadaczem same antares 130 jak na razie nie miałem poważnych awarii poza czujnikiem od blokady kół , troche nie miałem przekonania do chłodzenia powietrzem i miałem racje jak kupiłem 4 obrotowy pług kuna i poszedł w pole to się zaczoł poważnie grzac , z resztą nie miałem problemów i co jeszcze jest bardzo paliwo żerny jak się mu dobrze depta to i potrafi zpalic pozdrawiam

Opublikowano

Witam! Jestem posiadaczem ciągnika same explorer II 80, 96r, ma 7100 mth i nie mam żadnych problemów ze sprzęgłem (widocznie jednak operator ma jakieś znaczenie). Nie jest może to idealny ciągnik ale na pewno nie jest taki zły jak tu niektórzy piszą. Ja miałem w nim ostatnio taką usterkę, że nie mogłem włączyć WOM, napędu itp. - rozłączyła się kostka z zasilaniem. U mnie obecnie opada ta wajha od podnośnika (podnośnik jest ok tylko nie wiem dlaczego tą wajhę ciągnie tak w dół). Chłodzenie powietrzem - u mnie bez problemów, spalanie bardzo małe (w porównaniu np do zetora 7211), skrzynia 40km/h (40 biegów P i T jeden półbieg pod obciążeniem). Odpalał w -30 bez problemu, w kabinie też całkiem wygodnie (u mnie jest klima) i w miarę cicho.

I to tyle mojej opinii na temat tego ciągnika.

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Nie możliwe żeby Explorer przepracował 7tys mth i nie padło sprzeęgło. sprzegło w tym ciagniku to jest wada fabryczna i w każdym modelu padało, jak nie raz to kilkakrotnie. I ciekawi mnie skad wziałeś klime? z Tego co wiem nawet w opcji nie oferowali klimatyzacji, chyba ze sam zalozyles to OK.

Opublikowano

Ale mi chodzi o Same które były robione w latach do np. 96 - 98 ...

Nie chodzi mi tu o nowe traktory ...

 

Mam pytanie a jaki traktor ma lepszą jakość wykonania : ?

 

- DF

- Same

- Lambo ?

Opublikowano

Ja kupiłem go używanego z Francji (teoretycznie od I-go właściciela) i tak jak piszę mam klimę, elektroniczne włączanie WOM, przedniego napędu i blokady. Ponad 2000mth zrobione u mnie i żadnego problemu ze sprzęgłem. Mam teraz ten mały problem z tym opadającym podnośnikiem (co nie ukrywam jest trochę denerwujące)może ktoś z was wie jak to można zrobić? Podnośnik podnosi bardzo dobrze tylko ta wajcha opada - czy jest tam jakaś sprężyna, śrubka czy coś takiego żeby można to było zrobić?

Opublikowano

Ale mi chodzi o Same które były robione w latach do np. 96 - 98 ...

Nie chodzi mi tu o nowe traktory ...

 

Mam pytanie a jaki traktor ma lepszą jakość wykonania : ?

 

- DF

- Same

- Lambo ?

wszystkie aktualnie produkowane ciągniki koncernu do 130 KM są w tej samej fabryce we Włoszech, powyżej 130 KM w Niemczech, więc jakość będzie taka sama.

Opublikowano

Mam pytanie

Jak sprawują się nowsze maszyny z sdf

tzn . Lambo r3 DF i Same

 

Te marki różnią się tylko kolorem ?

i znaczkiem na masce czy wyglądem ?

czy są jakieś różnice techniczne ?

Opublikowano

Mam pytanie odnośnie Same Antares II

Jak z awaryjnością koszty napraw koszty części i ogólne wrażenia na jego temat, zainteresowaliśmy się nim ze względu na cenę, i jeszcze jedno pytanie jak się sprawuję w turze, i czy te sprzęgło jest aż tak wadliwe jak mówią? Pozdrawiam Patryk ;)

Opublikowano

:P Ja słyszałem od właściciela Antaresa 130, że Same nie jest zły i mam na oku Antaresa 100, a tu takie komentarze negatywne... ...zniechęcacie mnie chłopaki :P

Jednak zapytam - co myślicie o tym Antaresie 100? Warto się wogóle fatygowac , zeby go obejżeć? Rocznik 94 , 7600mth za 39 tysi i na zdjęciach wygląda nawet, nawet zadbany.

 

 

Już sam nie wiem czy znajdę cos koło roku 1990 do 40 tysi i żeby było 70-90 KM , 4x4 w dobrym stanie... :mellow:

MF-a z serii 30XX mi odradzili,dobre Landini - towar deficytowy, o JD ,DF, czy Fendt-cie niema co mażyc w tych pieniadzach i latach , Renówek tylko pełno tych ponad 100KM z 6 cyl. silnikami, Zetora niechcę , a Same ma u was złe opinie... eh... chyba będą nici z ciagnika :huh:

Gość Profil usunięty
Opublikowano

Radziłbym Ci rozejrzeć się za jakimś Fendtem z końca lat 80tych i poczatku 90tych. Można trafić na dobre okazje, cenowo i o dobrym stanie technicznym.

Opublikowano

Witam.

Mam małe pytanie które zadam po przedstawieniu faktów. Posiadam Sama Silver 105 (2003) fajny ciągnik jednak kiedy go kupowałem nie doradził mi nikt i wziąłem go bez elektroniki podnośnika co chciałbym zmienić. Moje pytanie brzmi co trzeba by było przerobić i czy jest taka w ogóle taka możliwość aby mechaniczne sterowanie podnośnikiem zamienić na elektroniczne.

Z góry dziękuje za wszelka pomoc.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Podobna zawartość

    • Przez kris1235
      Traktor na rozgrzanym oleju ciężko kręci kierownica.Czy to wina orbitrolu? Czy pompy hydraulicznej?olej i filtry zmienione.podnosi dobrze.
    • Przez kaxmil
      Dzień dobry. Tematem jest nie działająca nagrzewnica w ciągniku Same Frutetto 2 85km. Czy mógłby ktoś coś doradzić w tej kwestii, mianowicie jest tak że po wyjęciu jej z kabiny i podłączeniu na krótko do akumulatora samochodu nagrzewa się więc działa. Alternator z ciagnika wyjęty, zregenerowany u mechanika i włożony lecz nagrzewnica nie działa. On ma jeszcze taki szczekotrzymacz bądź jest to regulator napięcia i pytanie: Czy nie działa bo ten regulator czy szczekotrzymacz jest uszkodzony a czy nagrzewnica potrzebuję jakiegoś wzbudzenia czy coś? Proszę o poradę póki mam to wyciągnięte i na wierzchu. Dziękuję i pozdrawiam 




    • Przez mariuszSie
      witam
      bylem u dealera df poniewaz interesuje sie zakupem traktora jednak na placu stal jedynie agrofarm ktory nawet najmniejszy jest chyba za duzy jak na moje gospodarstwo... mysle nad agroplusem 310 o mocy 70km ktory bylby chyba odpowiedni dla mnie jako glowny traktor w 11 ha gospodarstwie .interesuje mnie wasze opinie na temat tych traktorkow... czy silniki sdf montowane w agroplusach sa o wiele gorsze od silnikow deutza montowanych w agrofarmach. traktor bralbym z turem jako glowny do gospodarstwa... pracowalby z plugiem 3-skibowym, prasa rolujaca , wozem asenizacyjnym o pojemnosci 3000m3 oraz agregatem. mysle zeby napisac wniosek na prow o ten traktor .... jesli znacie jego aktualna cene rowniez bede wdzieczny i porownam z cenna zaoferowana mi przez dealera ktora jest dosc wysoka...
      pozdrawiam
    • Przez Arkadiusz22
      Witam, potrzebuje pomocy z ciągnikiem Deutz-Fahr 5120G, ciągnik wyrzuca błąd M92 i po chwili gaśnie, po ponownym uruchomieniu ciągnika(pali bez problemu) błąd świeci się dalej i po kilku sekundach gaśnie z powrotem tak jakby gasił go komputer. Czujniki na pąpie paliwowej wymieniane   pąpa paliwowa podaje paliwo, filtry nowe, co może być powodem ? 
    • Przez stahu
      Witam 
      Same silver 130 2004 jak w tytule, podczas jazdy na 1 sekundę traci moc, tak jakby ktoś puścił gaz na sekundę po czy jedzie dalej. I tak co jakiś czas. Dodam że jak usrawie ręczy gaz to ten problem nie występuje. Występuje tylko gdy używam gazu nożnego ...
      Ma kto jakiś pomysł na ten problem 
×
×
  • Dodaj nową pozycję...
v