Polecane posty

zosiak    1

Postanowiłam że po niedzieli spróbuje ale nadal zapisuje tylko część działek przed zapisaniem nie mam błędów po zapisie odrazu błędów 10  obejrzeniu wersji roboczej braki kilku działek.Co robić? może ktoś ma pomysł.Oczywiście zgłoszone

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGRICOLA_BP    13

Ja puściłem pierwszy PRŚK. 3 działki, 10 razy trzeba było wylogować się i razem około godziny przed kompem. Na koniec wydruk z apki inny niż wysłany wniosek, :( bo brakuje mapek. 
U was też tylko alfanumeryczna część na wydruku?


Doradztwo, plany i ekspertyzy rolnośrodowiskowe, e-wnioski, RMG, MR. 
Biała Podlaska i bliskie oraz dalsze okolice. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ONA77    13

Pytanie takie mam, czy to normalne że po wypełnieniu wniosku i jego wydruku na mapkach nie ma oznaczeń literowych?

Gospodarstwo jest poniżej 10 ornych. Przykład we wniosku jest działka A - JPO 20 arów  A1- TUZ - 20 arów. Po wydrukowaniu mapki nie ma na mapie  oznaczeń A/A1 tylko jest oznaczenie TUZ. Tak ma być, czy coś źle zaznaczyłam? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

To za strony agencji

PŁATNOŚĆ DO POWIERZCHNI UPRAWY TRUSKAWEK

Płatność przysługuje do powierzchni uprawy truskawek, jeżeli uprawa prowadzona jest na obszarze kwalifikującym się do przyznania jednolitej płatności obszarowej.

Nie jest wymagane zawarcie umowy.

Minimalna powierzchnia działki rolnej wynosi 0,1 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317

a ja zapytam raz jeszcze o osobę która pierwszy raz składa wniosek o dopłaty i rocznikowo ma 36 lat (skończy w maju tego roku), MR się należy??? Będzie składać na niecałe 10ha.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, kotek22kotek napisał:

Tak to prawa, ale te płatności są z PROWU, a nie płatności bezpośrednie.

1 minutę temu, Nikita_Bennet napisał:

a ja zapytam raz jeszcze o osobę która pierwszy raz składa wniosek o dopłaty i rocznikowo ma 36 lat (skończy w maju tego roku), MR się należy??? Będzie składać na niecałe 10ha.

tak

22 godziny temu, Ursus932 napisał:

U mnie narazie nie jest tak źle. Ale mam problem działka 68 arów ,pszenicy mam 60 arów a reszta 8 to trawa i jak dzielę te uprawy to pokazuje błąd że jedna ma niej niż 10 arów. A w tej ich instrukcji pisze przykład ja ktoś ma 5 arów cebuli i czegoś tam jeszcze to może to połączyć. To jak to ugryźć żeby nie było tego błędu?

Uprawa mieszana. błąd wywala w kompletności, ale to nie błąd, bo działka podrzędna może byc mniejsza niż 0,10 ha, błąd aplikacji.

2 godziny temu, kotek22kotek napisał:

ktoś się orientuje czy dają dopłaty w tym roku na truskawki albo borówkę ??

tak daja

Miałem inne problemy z aplikacją:

Działki podrzędne widzi z inna powierzchnia niż na "MAPY";

działki wyrysowane nie widzi w podsumowaniu, a mapie są obrysowane-płatności odhaczone;

w podsumowaniu źle zlicza grunt orny jak jest więcej niż jedna uprawa, rysowanie po geo, nic wczoraj nie pomogło;

po 15 minutach zapisania, po ponownym zalogowaniu, nie widziało części działek wyrysowanych lub płatności były nie odhaczone, sprawdzane było 3 razy przed zapisem. Szkoda mówić.

Plus wszystkie zwierzęta pięknie zaciągało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324
40 minut temu, Nikita_Bennet napisał:

a ja zapytam raz jeszcze o osobę która pierwszy raz składa wniosek o dopłaty i rocznikowo ma 36 lat (skończy w maju tego roku), MR się należy??? Będzie składać na niecałe 10ha.

Niki jak długo ma gospodarstwo na siebie?

jeśli pierwszy raz wniosek, gospodarstwo przejęte w tym roku to przez kolejne 5 lat możesz składać o dopłatę dla młodych rolników. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pszkot    436

Potwierdzam następujące błędy wyszczególnione przez:

20 minut temu, robert55555 napisał:

Miałem inne problemy z aplikacją:

Działki podrzędne widzi z inna powierzchnia niż na "MAPY";

w podsumowaniu źle zlicza grunt orny jak jest więcej niż jedna uprawa, rysowanie po geo, nic wczoraj nie pomogło;

nie widziało części działek wyrysowanych lub płatności były nie odhaczone, sprawdzane było 3 razy przed zapisem.

Dodatkowo zauważyłem takie błędy:

- Większość funkcji w menu modyfikuj działa koszmarnie nieintuicyjnie. Zanim organoleptycznie sam nie doszedłem jak to działa nie wiedziałem, której funkcji do czego użyć. Użyłem funkcji "dodawanie punktów" lub "odejmowanie punktów" na wyrysowanej już działce rolnej gdy chciałem zmienić jej rozmiar lub kształt. Nie dość, że dorzucało mi od siebie kilka, a nawet kilkanaście punktów to w przypadku nawet minimalnego najechania na inną działkę albo obszar niezgłoszony zaczęło mi wywalać komunikaty, które niweczyły za każdym razem całą robotę. Musiałem wywalać sąsiadujące działki i rysować ponownie do skutku (chyba z 10 razy)

- "przyciąganie do punktów" podczas wyrysowywania działek niby miało być pomocne. I może jest,  ale w precyzyjnym rysowaniu skomplikowanych kształtów można kurwicy dostać (to się łączy z opisem kłopotów w poprzednim punkcie)

- podczas wypełniania wniosku nagle dodało mi pięć nie moich działek

- okna które wyskakują po wybraniu funkcji na mapach (te po naciśnięciu ołówka, kwadracika itd) też zachowują się wkurwiającą. Jak wybierzesz konkretna funkcję okno powinno się zamknąć samoczynnie

- Niektóre z funkcji pojawiających po wybraniu menu "kwadracik" nie zawsze działają dla wybranych działek. Zupełnie nie wiem z jakiego powodu raz działają, a raz nie.

- w podsumowaniu wniosku jest miejsce na zaznaczenie, że wszystkie dane we wniosku są poprawne. To jest moja odpowiedzialność więc nie ma mowy abym to zaznaczył dopóki wniosek wyświetla błędne dane (m.in. te wymienione wcześniej)

- u mnie wniosku nie da się wydrukować wcale

- ewniosek nie zawiera danych adresowych składającego. Nie wiem czy to błąd czy celowe pominięcie. Pojawia się tylko pytanie czy wobec tylu błędów te dane są poprawne? A nie ma jak ich sprawdzić i ewentualnie skorygować

A tak przy okazji zadałem ARiMR oficjalną drogą pytanie o podanie podstawy prawnej do zamieszczania na ich stronie informacji o obowiązku składania wniosków o dopłaty drogą elektroniczną (przez internet). Korespondencja trwa. Wkrótce zamieszczę jej treść.

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fezoi    170

Istnieją dwie możliwości realizacji wymogu w zakresie międzyplonu ścierniskowego.

 

 

  • Stały termin wysiewu i utrzymania:

     

    • wysiew od dnia 1 lipca do  dnia 20 sierpnia danego roku,
    • utrzymanie na polu co najmniej do dnia 15 października.

     

  • Indywidualne podejście:

     

    • wysiew w okresie od dnia 1 lipca do dnia 20 sierpnia,
    • utrzymanie przez co najmniej 8 tygodni od dnia wysiewu mieszanki.

     

Przy indywidualnym podejściu należy w ciągu 7 dni od daty wysiewu a  najpóźniej do dnia 27 sierpnia, złożyć w biurze powiatowym ARiMR oświadczenie ze wskazaniem terminu wysiewu. W przypadku gdy oświadczenie nie zostanie złożone, przyjmuje się że wybrany został wariant ze stałym terminem wysiewu i utrzymywania.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

Mam problem , załozyłem konto, wszystko uzupełniłem, narysowałem, 3 razy sprawdziłem i wysłałem, ale jak wszedłem w podgląd wysłanego to kaszana, wyebało działki i sie nic nie zgadzało, to wziąłem wycofaj wniosek i teraz nie moge załadować nowego , zacieło się coś czy narobiłem sobie całkiem kaszany ? i już nie bede mógł wypełnić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chciałbym wpisać uprawa mieszana tylko nie wiem czy mogę bo na stronie arimr znalazłem że trawy ma gruntach ornych trzeba narysować odrębna geometrie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Panowie jakieś potwierdzenie dostaliście po wysłaniu wniosku? wypełniłem wysłałem i nic nie dostałem ani an email ani na tel a jak wchodze we wniosek to mam to samo co miałem przed wysłaniem...


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrewk    154
9 minut temu, Uziu92 napisał:

Mam problem , załozyłem konto, wszystko uzupełniłem, narysowałem, 3 razy sprawdziłem i wysłałem, ale jak wszedłem w podgląd wysłanego to kaszana, wyebało działki i sie nic nie zgadzało, to wziąłem wycofaj wniosek i teraz nie moge załadować nowego , zacieło się coś czy narobiłem sobie całkiem kaszany ? i już nie bede mógł wypełnić ?

No i "pisda" :D:D:D sory ale musiałem :D ja yebie ten poyebany ewniosek i szybciej jak za dwa tygodnie do niego się nie zabieram.


„Nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów, dopóki nie zajrzałem do internetu”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
21 minut temu, czesio200 napisał:

Panowie jakieś potwierdzenie dostaliście po wysłaniu wniosku? wypełniłem wysłałem i nic nie dostałem ani an email ani na tel a jak wchodze we wniosek to mam to samo co miałem przed wysłaniem...

było tam w aplikacji ze wniosek wysłany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ketrab777    1

Mam problem , załozyłem konto, wszystko uzupełniłem, narysowałem, 3 razy sprawdziłem i wysłałem, ale jak wszedłem w podgląd wysłanego to kaszana, wyebało działki i sie nic nie zgadzało, to wziąłem wycofaj wniosek i teraz nie moge załadować nowego , zacieło się coś czy narobiłem sobie całkiem kaszany ? i już nie bede mógł wypełnić ?

 

Opcja <Wycofaj> dostępna dla wniosków wysłanych (zakładka WYSŁANE) służy do wycofania całego wniosku w przypadku, gdy rolnik nie zamierza ubiegać się o płatności w roku 2018. W przypadku konieczności zmiany lub poprawy danych w wysłanym wniosku należy przejść na zakładkę „Nowe” i wybrać „Wniosek o przyznanie płatności 2018”. Aplikacja umożliwi edycję danych we wniosku wysłanym do ARiMR. Po poprawieniu danych należy wysłać wniosek do ARiMR. Będzie on traktowany jako zmiana do wniosku/wycofanie części wniosku w zależności od zmian wprowadzonych w stosunku do pierwotnego wniosku.

 

chyba musisz teraz zgłosić się do BP 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975

zobacze jeszcze jutro czy bedzie działac, jak nie to podjade do biura :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52
46 minut temu, Ursus932 napisał:

Chciałbym wpisać uprawa mieszana tylko nie wiem czy mogę bo na stronie arimr znalazłem że trawy ma gruntach ornych trzeba narysować odrębna geometrie 

ale jak masz na działce np zboże i trawę (łąkę) to nie można tego podawać jako mieszana uprawa, to są dwie inne uprawy, tak to by każdy pisał że ma mieszane uprawy i wsio, a tak nie można, uprawę mieszaną to można podać np ogródek na którym jest ileś tam gatunków warzyw, lub np mógł byś  podać tą działkę na której masz zboże i łąkę ale pod warunkiem że te zboże by rosło w łące to wtedy uprawa mieszana ale chyba i to by nie przeszło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1219

uprawa mieszana możesz wpisać jeżeli każda z nich ma poniżej 10 arów czyli mamy ogródek 10 arów, ziemniaki 10 arów i 10 arów buraków pastewnych to możemy całość zapisać jako upr. mieszana

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7975
Dnia 24.03.2018 o 11:39, Pasjonat93 napisał:

Ja wysłałem wniosek i go wycofałem wczoraj:$. Wysłało się ładnie i potwierdzenie dostałem lecz po chwili chciałem poprawić i z tego zamieszania dałem niepotrzebnie wycofaj zamiast od nowa wypełnić. Potwierdzenie o wycofaniu dostałem, ale nie mogę od nowa wysłać wniosku ponieważ trwa ciągle ładowanie danych wniosku. Ma ktoś taki problem? 

ja tak odwaliłem, odblokowało Ci się czy nie ?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale dla gospodarstwa do 10 hektarów gruntów jest opcja jeżeli na jednej działce jest kilka upraw i nie ważne że mają więcej jak dziesięć arów to można pisać na całości uprawa mieszana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pszkot    436

Ludzie nie kozaczcie wysyłając wniosek już teraz bo taki "łatwy". Aplikacja ma najwyraźniej problemy z operowaniem na bazach danych. Z tego powodu wyświetlają się bzdury we wnioskach, albo nie chcą się one wyświetlić wcale. Nawet jeśli wydaje się Wam, że wypełniliście wniosek poprawnie, a aplikacja nie wykazuje błędów, to nie znaczy to, że wniosek zapisał się prawidłowo. Tak jak jeden z kolegów napisał - powinno przyjść potwierdzenie złożenia wniosku wraz z jakimś zestawem danych (np łączna powierzchnia do dopłat, powierzchnia GO i np liczba zwierząt. Inaczej to jest ku..wa loteria.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak jest.wnioski cacy.wszystko pięknie.wyśle się a potem W wysłanym ch*j wie co zapisane.

i cholera wie kiedy teraz bydło zgłoszone wyjdzie do sprzedania? Za parę miesięcy a nie za 30 dniO.o

Edytowano przez bobienko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj