Pszkot

Members
 • Ilość treści

  281
 • Rejestracja

 • Ostatnio

Reputacja

217 Excellent

2 obserwujących

O Pszkot

 • Ranga
  Zaawansowany

Informacje

 • Płeć
  Mężczyzna

Ostatnio na profilu byli

1045 wyświetleń profilu
 1. Jeśli chcecie dokonać oceny zdolności ciągnika do operowania opryskiwaczem to nie patrzcie tylko na jego pojemność. 600-tka 600-ce nierówna bo bardzo wiele zależy od jego budowy. Miałem 400 l opryskiwacz, który bez problemu unosiła 330 i T25. Ale zbiornik miał chyba 45 cm długości i prawie metr na metr. Cała masa była bardzo blisko punktu zawieszenia.Teraz mam biardzkiego na pełnej hydraulice i ze sterowaniem. Opryskiwacz waży 580 kg z czego same lance ponad 200 kg. I one są najdalej od punktu zawieszenia. Pojemność to 800 l i jak naleję do pełna to przód ciągnika ledwo zapewnia sterowność, a ciągnik ma podnośnik 2500 kg. Do normalnej jazdy potrzebuję 250 kg obciążenia z przodu. Proponuję więc przed zakupem sprawdzić ile waży opryskiwacz pusty z wyposażeniem jakie chcecie mieć, a potem sprawdzenie (zmierzenie) gdzie znajduje się środek ciężkości (jak daleko od punktu zaczepienia). To będzie oczywiście "na oko", ale w ten sposób obliczycie jakie będzie faktyczne obciążenie podnośnika. Potem dodajcie masę zalanej cieczy. Jeśli całość będzie na granicy wydolności podnośnika, to będzie oznaczało, że ciągnik to podniesie, ale bez obciążenia się nie obędzie. Jak wyjdzie więcej to będzie problem z podniesieniem. U mnie na przykład cała masa (580 + 800) wisi jakieś 75 cm od punktu zaczepienia co daje obciążenie około 2400 kg.
 2. Nie odczepiałem podajnika i myślę, że lekko trudny dostęp nie wart tej roboty. Jak chcesz sobie ułatwić użyj klucza pneumatycznego. Po dokręceniu śrub spawałem cepy. Nie używałem klucza dynamometrycznego z powodów opisanych przez @Jacek23 . Po jakimś czasie pracy zajrzyj do bębna i kluczem sprawdź śruby mocujące. Wystarczy założyć klucz na śrubę i spróbować obrócić. Jak się nie da to znaczy jest OK.
 3. Zdecydowanie te śruby są do wyważenia. jakbyś miał dokładną wagę to zważ cep razem ze śrubami, które przy nim były przykręcone i oddzielnie cep po drugiej stronie. Ich waga powinna być taka sama. Ja tak miałem.
 4. Kolego @nikejanek wyjmowanie bębna do wyważenia jest po pierwsze pracochłonne, a po drugie i znacznie ważniejsze zniweczy proces wyważania. Jeśli będziesz musiał rozłożyć i wyważyć bęben, a potem złożyć go przy montowaniu w kombajnie to nigdy nie zrobisz tego dokładnie tak samo. Będą grały rolę drobne różnice, choćby takie jak luzy w osadzeniu śrub w otworach. Jedyne sensowne rozwiązanie to wyważenie w maszynie. Nie korzystałem z takiej usługi więc tu nie mogę wyrazić swojego zdania i nie wiem ile taka usługa kosztuje. Jeśli chcesz kupić oryginalne, wyważone cepy to moim zdaniem możesz je montować bez obaw o przyszłe problemy z wyważeniem. Pamiętaj jedynie, aby montować je parami, tak jak zostały sprzedane, po przeciwnych stronach bębna. Zwróć uwagę, że konstrukcja bębna to jest gruby wał (który na pewno jest wyważony) oraz kształtki, do których mocowane są cepy. Te kształtki (poza skrajnymi i chyba środkową) nie są mocowane do wału. Wykonanie ich w postaci wytłoczek z blachy właściwie eliminuje różnice w wadze. Krótko mówiąc bęben bez cepów jest na 100% wyważony samoistnie. Jeśli teraz zamontujesz na nim wyważone (a właściwie dobrane pod względem wagi) cepy w odpowiedniej kolejności (naprzeciwlegle) i użyjesz jednakowych śrub, nakrętek i podkładek nie ma ryzyka istotnego niewyważenia bębna. Sprawdź tylko czy na kształtkach nie są przykręcone jakieś śruby po poprzednich wyważaniach.
 5. Pszkot

  Opryskiwacza Tecnoma 600l

  Nie wiem czy dobrze widzę bo rozwiązanie nie jest ukończone, ale tu belka jest na sztywno z siłownikiem poziomowania. To moim zdaniem poważny błąd. Na takie rozwiązanie można by się pokusić przy systemie automatycznego poziomowania. Przy takim rozwiązaniu każde wahnięcie belki, np. przy wjeździe na bruzdę, w koleinę albo dołek, skończy się grzmotnięciem belki o glebę. Ponieważ tu nic tego nie zamortyzuje, nic się nie podda, to to się dobrze dla belki nie skończy.
 6. Pszkot

  Pług obrotowy & Ursus C-355

  Tak na oko pług ma około 180 cm długości. To oznacza, że środek ciężkości znajduje się jakieś 90 cm od punktu zaczepienia, a to oznacza, że plug wywiera nacisk na ramiona odpowiadający mniej więcej masie 750 kg + (0,9 x 750) = 1450 kg zaczepionej na końcu ramion podnośnika. To na granicy wydolności podnośnika. Nie ma się czemu dziwić, że masz problemy z podnoszeniem. Jak założysz koło na końcu ramy będzie jeszcze gorzej.
 7. Pszkot

  Opady w 2019 roku

  Trochę mylący jest taki wykres. Ten rozkład opadów jest bardzo podobny do mojego. I choć wydaje się, że jest w miarę równomierny, to u mnie na przykład padało bardzo mało gdzieś od połowy marca do prawie połowy maja. A to jest krytyczny moment w uprawie wielu roślin (u mnie rzepak i zboża). Były problemy ze stosowaniem nawozów azotowych, bo nie chciały się rozpuszczać i reakcja na nawożenie była bardzo słaba albo żadna (np jęczmień jary). Bardziej czytelne byłoby zestawienie danych "dzień pod dniu" albo chociażby "tydzień po tygodniu". Wtedy byłoby widać dlaczego była susza i jak bardzo wpłynęła na plony mimo, że oficjalnie twierdzono, że w wielu miejscach jej nie ma. Wiele biurw nie chce zrozumieć, że czym innym jest susza w perspektywie roku kalendarzowego, a czym innym w perspektywie sezonu wegetacyjnego. O wpływie ukształtowaniu terenu, rodzaju gleby i podglebia, lokalnych warunków wodnych i innych czynników nie wspominając.
 8. To jest dobre rozwiązanie przy wysiewie zbóż. Jednak przy rzepaku nasion po kółkiem wysiewającym jest tyle, że ścieżkę widać dopiero po jakichś 50 metrach. Od dłuższego czasu kombinuję jak ten problem rozwiązać i na razie wszystkie pomysły wymagałyby sporych przeróbek.
 9. Pszkot

  Transport drewna

  Przepraszam Cię @ASZv3. Tak jakoś poszło. Bez złośliwości.
 10. Pszkot

  Transport drewna

  Ale stawiasz sprawę na głowie bo sugerujesz, że obywatele też powinni kraść gdy kradnie władza. Tyle tylko, że obu przypadkach okradani jesteśmy MY, nie ONI. Władza "kradnie" nasze pieniądze (a właściwie należałoby powiedzieć "wykorzystuje do partyjnych celów , a nie na nasz pożytek"), my zaś kogo ukarzemy okradając państwo? No siebie. Nie widzisz, że im właśnie o to chodzi. Oni będą dzielnie nas gnoić za to, co sami robią. Zauważ, że obecne działania władzy zmierzają do tego, żeby jedyną KASTĄ, która za nic nie będzie odpowiadała byli posłowie i rząd. Przywalą ci podatki (ZUS, KRUS, akcyza, śmiecie), podwyższą koszty życia (prąd, paliwo, żywność) i przywalą kary (mandaty za byle co) i obciążą lokalną społeczność kosztami swoich pomysłów (edukacja), a te pieniądze przeznaczą na 500+ żeby gawiedź na nich zagłosowała. To jest wypisz wymaluj komuna (ja te czasy pamiętam). Dobrze będą mieli tylko ci co będą całować władzę w rękę. A ja nie zamierzam nawet głowy pochylić przed władzą żadnego koloru, bo to oni mają służyć mnie, a nie ja im.
 11. Pszkot

  Transport drewna

  Wow !! Nie wiedziałem, że aby się dostać do "wyższych sfer" trzeba coś ukraść. Ale nie martw się jak będziesz się uważnie rozglądał to zawsze znajdzie się coś do zajeb..ania.
 12. Pszkot

  Transport drewna

  Ty @zetorlublin7341 widzę, że masz problemy z rozumem. Ale żeby się wyleczyć to sam musisz się udać do lekarza, a nie wysyłać tam mnie. Poza tym w Niemczech aby dostać Kindergeld co najmniej jedna osoba w rodzinie (rodzic) musi pracować w Niemczech lub prowadzić tam działalność gospodarczą i to od co najmniej 6 miesięcy. Poza tym rodzinie przysługuje bezpłatny żłobek. Więc zanim otworzysz japę albo zegniesz łokcie do pisania zorientuj się o co kaman.
 13. Pszkot

  Transport drewna

  Nie, wcale tak nie myślę. Problem jest w tym, że większość naszego społeczeństwa w dalszym ciągu walczy ze swoim państwem uważając go za wroga. To pozostałość z czasów komuny. Tymczasem tak naprawdę walczą z innymi obywatelami. Zamiast żądać właściwego gospodarowania pieniędzmi unikamy płacenia podatków usprawiedliwiając to niezgodą na rozrzutność i finansowe widzimisię. Czym jest niepłacenie podatków? Tym, że pozostali muszą zapłacić więcej. Czym jest rozdawanie pieniędzy na 500+ tym, którzy nie pracują? Tym, że pracujący zapłacą. Czym jest utrzymywanie z podatków telewizji publicznej, która jest propagandą rządu, na który głosowała mniej niż połowa obywateli. Czym jest płacenie za religię w szkole pieniędzmi niewierzących. Co ja chcę powiedzieć? Że zamiast charakterystycznego dla komuny cwaniactwa, które jest do dziś uznawane przez wielu za "życiową zaradność" zacznijcie wymagać tak, jak się tego wymaga na zachodzie. To my tym nierobom płacimy pieniądze. Więc jak taki jeden ch..j, który popełnił przestępstwo złożenia nieprawdziwego oświadczenia majątkowego i współpracuje z bandytami, może powiedzieć, żei nie poda się do dymisji? To ja też będę kłamał i mam to w du..ie. Jeśli najwyżej postawieni w państwie ludzie nie wypełniają wyroków sądów to ja też nie będę się do nich stosował. Tylko do czego prowadzi taka postawa? Człowiek to nie jest istota racjonalna tylko racjonalizująca. Najpierw coś sobie ubzdura a potem szuka dla tej bzdury racjonalnego wyjaśnienia. Z tego rodzą się takie potworki jak obecnie: głosuję na nich bo DAJĄ 500+.
 14. Pszkot

  Transport drewna

  No tak, czyli właściwie jak polityk skubnie sobie coś z kasy Państwowej to jest Ok, albo jak wójt zatrudni w gminie swoją żonę i córkę. Tak samo lekarz jak bierze w łapę za wykonanie operacji też jest OK. Jak sąsiad podora ci pole na 0,5 metra jest OK, fachman położy krzywo płytki też jest OK, albo kolega podwiezie ci cement służbowym samochodem za flaszkę. I tak dalej i tym podobne. Jeżeli robisz coś sam dla siebie rób sobie co chcesz. Możesz nawet nawalić 12 ton. Jeśli jednak zaczynasz działać "na zewnątrz" to trzymaj się reguł w przeciwnym wypadku oszukujesz innych albo im zagrażasz (był tu jeden taki co na lawecie przyczepę HL ciągnął). Przy tym oczywiście sam wymagasz uczciwości, no bo przecież polityk nie może "skubać", wójt obsadzać rodziny na stołkach, lekarz brać w łapę, sąsiad podorywać itd. Chyba nie muszę dalej tłumaczyć jakie państwo i społeczeństwo z tego się rodzi. Bliżej nam do wschodu niż zachodu.
 15. Admin twierdzi, że jest odpowiedni algorytm uwzględniający liczbę wyświetleń i decydujący o umieszczeniu zdjęcia w tym miejscu. To zabawne bo niektóre zdjęcia mają 300 odsłon i inne 30. Rozrzut jak ruska pepesza.
×
×
 • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj