Polecane posty

fabio    79
2 minuty temu, Igor03 napisał:

Dzisiaj dotarła decyzja ☺️woj opolskie.

doplaty czy suszowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, jahooo napisał:

A ile lat trzeba trzymać tę dokumentację ? Nie jest tak, że 5 lat i wystarczy ?

NIe

 

3 godziny temu, JACK36 napisał:

U mnie sprawdzali przy okazji jak kontrolowali lekarza wet.przy badaniu na gruzlice,nie specjalnie sie czepiali;poczatek wrzesnia 2017,koniec wrzesnia kontrola irz na miejscu wszystko było ok.poczatek pazdziernika kontrola wet.KROS pani insp.znalazła nie terminowe przemieszczenia z poczatku istnienia ARIMR 30 zł mandat i mowi ze niczym nie skutkuje jednak w protokole dopisala cos innego 3 procent dopłat poszło zaliczki były normalnie a dopłata i onw w czerwcu

 

Jeżeli w danym  roku ciebie kontrolują i masz niespójności to sprawdzają wszystkie lata wstecz, zaznaczam jak mnie pamięć nie myli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9279

No właśnie przepisy mówią co innego, bo historia w księdze zwierząt 3 lata wstecz a kontrola może dotyczyć wyłącznie bieżącego roku, dlatego łażą zwykle pod koniec roku, to więcej zdarzeń w księdze do skontrolowania. Podałem wcześniej  cytaty z oficjalnych szkoleń ARiMR

Edytowano przez jahooo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, jahooo napisał:

Machina urzędnicza to tylko ludzie, a i rolnik prowadząc interes, powinien być świadomy przepisów

Ignorantia iuris nocet

 

1 godzinę temu, JACK36 napisał:

Postaw na przeciw siebie drobnego rolnika i machine urzedniczą. Jaki moze byc werdykt?Chyba z góry przesądzony.

Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej. Ale tak nie jest, masz po części rację, kto na starcie rezygnuje, dużo traci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9279

Każdy urzędnik ma swój próg, powyżej którego zaczyna się bać. Kwestia poruszyć odpowiednie przepisy. Jak się nie robi NIC widząc takie wałki, to pretensje można mieć tylko do siebie.

Nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania, a znajomość bardzo często a i owszem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Znam takich że wszystko robią zgodnie z przepisem. Przekraczasz dochód o 1zł, nie masz np dofinansowania.Znam takich ze maja nowe mercy a mops i caritas ciuchy i żarcie daje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9279

Mówimy o państwie prawa, czy o naszej kochanej Rzeczpospolitej ? Zazwyczaj ci, co siedzą w MOPS to prawo o zasiłkach mają w małym paluszku, nieprawdaż ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

fabio napisał:

2 minuty temu, Igor03 napisał:

Dzisiaj dotarła decyzja ☺️woj opolskie.

doplaty czy suszowe

Dopłata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
porzeczka    2
23 minuty temu, fendt8188 napisał:

decyzja o doplatach bezposrednich przyszla 7 stycznia a pieniedzy nie widac .czemu tak dlugo?

Mi ostatnio kasa szła 14 dni roboczych, od daty na decyzji. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt8188    130
2 minuty temu, ursusek902 napisał:

Też dostałem 7 decyzję i kasy na koncie nie ma. Trzeba czekać.

dokladnie.trzeba poczekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izeeek    4

u mnie wciąż brak dopłat i brak decyzji zaległej zaliczki też nie dostałam....

ulubienicą władzy jak widać nie jestem😎😎😎😎

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Angielkus    0
10 godzin temu, fendt8188 napisał:

dokladnie.trzeba poczekac

Ja decyzja 28 grudzień i kasy jeszcze nie ma

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1831
2 godziny temu, puszczyk napisał:

decyzja z 09.01 i piniadza ni ma wciaz pozostaje czekac

U mnie to samo tego samego dnia powiat dostawał :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
10 godzin temu, ursusek902 napisał:

Też dostałem 7 decyzję i kasy na koncie nie ma. Trzeba czekać.

I pomyśleć ile mniej stresu było zanim dopłaty weszły rolnik na nic nie czekał mógł liczyć tylko na siebie gdyby dziś dopłaty się skończyły większość gospodarstw zwłaszcza młodych rolników by padła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fendt8188    130
2 godziny temu, staszek131415 napisał:

I pomyśleć ile mniej stresu było zanim dopłaty weszły rolnik na nic nie czekał mógł liczyć tylko na siebie gdyby dziś dopłaty się skończyły większość gospodarstw zwłaszcza młodych rolników by padła

zwlasza mlodych? a to ciekawe stwierdzenie mysle ze duzo starych rolnikow mialo by duze problemy jak nie wieksze:).mlody to ma czas sie nauczyc liczyc a stary jak sie tyle lat nienauczyl to juz sie nienauczy.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

U mnie w tamtym roku decyzja była z początku stycznia a kasa dopiero w czerwcu bez kontroli oczywiście. W tym roku brak decyzji i brak kasy i brak kontroli. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj