Polecane posty

Balian    0
6 godzin temu, oledo napisał:

Mam ten sam problem od początku kwietnia , wypełniłem  wniosek prawie cały  zapisałem jako roboczy na drugi dzień już wyskoczył ten sam napis co u ciebie . Zgłaszałem to już  3 razy po przez ten formularz   , za pierwszym razem napisali mi że  wszystko dział  a na dwa kolejne nie było odpowiedzi . Byłem B.P 17 kwietnia , technik  od nich walczył z tym błędem  dwie godziny  zmieniał hasła do konta stanowiska komputerowe wydzwaniał  po pomoc ... .Na końcu  zgłosił ten błąd do koordynatora aplikacji e -wniosek w Kujawsko-Pomorskim O.R. ARiMR. A mi kazał jeszcze raz napisać do pomocy ,że sprawa została zgłoszona do tego  koordynatora . Do dziś wniosek nadal nie działa ani nie ma odpowiedzi od nich .Mam jeszcze pytanie do ciebie czy hasło i login  do programu e wniosek tworzyłeś w tym  roku ? Bo ja wypełniałem  wniosek przez ich program od dwóch lat , login i hasło już miałem . Dlatego w agencji tworzyli mi nowe hasło tą metodą z ostatnim przelewem . Stwierdzili cytuje ,, te obecne może być zbyt trudne dla programu ''

Jeszcze taka ciekawostka przed napisaniem , tego posta zadzwoniłem na infolinie do centrum  pomocy  po 50 minutach czekania w kolejce gdy był już sygnał ,że ktoś odbierze słuchawkę odtworzył się komunikat ,, z powodu błędu systemu rozmowa nie może być kontynuowana ''

 

Tworzyłem login i hasło w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a mi pani na info lini powiedziała że mogę złożyc skarge pisemną że ta aplikacja nie działa i była bardzo zmeczona bo wszyscy dzwonia z tym problemę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

No i u mnie jełopy namieszali. Cały wniosek zrobiony i zapisany, wchodzę a tam nie udało się odczytać danych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, monix napisał:

a mi pani na info lini powiedziała że mogę złożyc skarge pisemną że ta aplikacja nie działa i była bardzo zmeczona bo wszyscy dzwonia z tym problemę

Nie rób tego bo prezes agencji pewnie za to wyleci.     :P A może nawet minister rolnictwa pożegna się ze stołkiem.   xD

Edytowano przez Sean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3049

po raz kolejny zglosilem problem- prawie 17 tys takich zgloszen jest, pierwsze mialem 675.

ciekawe kto beknie za to filipinskie dziadostwo ??? kwasniewski juz mial wirus filipinski, teraz "spiacy" go dostal ?????

nowy minister cyfryzacji-zreszta wczesniej vice-minister rolnictwa z ramienia samoobrony- powiedzial ze system e-administracji-jest za dobry i dlatego nie moze  dzialac, trzeba go zrobic prowizorycznie i wtedy bedzie hulal:P.


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seat    2

Podzieliłem działkę ewidencyjną na dwie uprawy, 2 ha i 1 ha, a teraz jedną chcę zwiększyć na 2,1 ha, a drugą zmniejszyć o 0,1 ha, jak to zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adam131    307

Ja w takiej sytuacji kasowałem wszystkie uprawy na działce i dzieliłem na nowo i będę to jeszcze robił nie raz na tej samej działce jak nie da się wniosku zapisać jako roboczego :D

Edytowano przez adam131

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Master_clas    4
1 godzinę temu, seat napisał:

Podzieliłem działkę ewidencyjną na dwie uprawy, 2 ha i 1 ha, a teraz jedną chcę zwiększyć na 2,1 ha, a drugą zmniejszyć o 0,1 ha, jak to zrobić?

Usuń tą 1ha. Edytuj drugą na 2,10

Przejmij MKO do pozostałej części 

Tym którym nie działa logowanie i ewniosek zlozcie w papierze! 

Tylko obowiązkowo dolaczcie oświadczenie o wyrażeniu zgody na użycie loginu 

Wniosek + oświadczenie 

Bez tego wniosek pozostanie bez rozpatrzenia 

http://www.arimr.gov.pl/pomoc-unijna/platnosci-bezposrednie/platnosci-bezposrednie-w-roku-2018/dokumenty-i-formularze-do-pobrania.html

Edytowano przez Master_clas
Edit

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    317
20 godzin temu, Balian napisał:

Witam, mam od końca marca komunikat:

"Nie udało się odczytać danych wniosku. O zaistniałym problemie proszę poinformować ARiMR poprzez portal POMOC.ARIMR.GOV.PL"

Trochę się zaczynam martwić, bo mało czasu zostało... Zgłoszenie bł.edu zrobiłem ale od 9 kwietnia nic się z tym nie dzieje a i wtedy odpowiedzieli żeby więcej danych błędu podać... i cisza.

Iść z tym do powiatowego biura, coś poradzą?

byłem, dzwoniłem, nie wiedzą, warszawka nie wie albo nie chce oficjalnie powiedzieć że jest problem.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

Dziś rano prowadzili jakieś prace. Byłem w BP, mój wniosek znowu działa i można odczytać. Problem ze zliczeniem powierzchni nadal jest - brakuje niewiele bo 55 arów ale  brakuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zordi    3

a ja nie mogę dodawać nowych działek, jak wpiszę terryt to pojawia się działka na czerwono i jak dodaję to nie ma MKO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25628

A po co wpisujesz? Przecież wystarczy kliknąć na nią, później wybrać ołówek, obrysować i wybrać roślinę uprawną. A MKO nadal może widnieć 0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Dobrnąłem do końca, na dużą część błędów typu "nie udało się odczytać danych wniosku" pomagało wylogowanie się, usunięcie cookies w przeglądarce i odpalenie aplikacji "na czysto". Były błędy w powierzchni działek, ucięło kilka arów niby niesłusznie ale praktycznie patrząc program obliczył ją poprawnie, na podstawie danych z wyrysowanych powierzchni. Serio nie ma tu nad czym dyskutować.

Fakt, aplikacja momentami jest strasznie zabugowana, ja osobiście nie kontaktowałem się z arimr w sprawie pomocy bo jej nie potrzebowałem ale współodpowiedzialność za stan rzeczy leży po obu stronach: dewelopera i obsługi programu który jest "strasznie zmęczony" zgłoszonymi błędami w rozwojowej aplikacji zamiast i zbierać dane w repozytorium i łatać dziury po skończonej kampanii każe rolnikom wysyłać jakieś odwołania... i części rolników którym nie chce się pochylić nad programem tylko zwalają winę na jakiś ministrów i partię, masakra 

Generalnie idea jest bardzo dobra, ja jestem zadowolony z działania i jakby to ładnie poogarniać to będzie duże ułatwienie. 2/3 godzinki i wniosek wysłany, bez kolejek w agencji i straty czasu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zordi    3
12 minut temu, Agrest napisał:

A po co wpisujesz? Przecież wystarczy kliknąć na nią, później wybrać ołówek, obrysować i wybrać roślinę uprawną. A MKO nadal może widnieć 0

jak klikam też nie chce się dodać. Koleś pierwszy raz składa wniosek, przed weekendem dodałem działki, wyrysowałem, ogólnie pikuś, miałem tylko pesel dodać zony do młodego rolnika bo zapomniał, wczoraj się loguje, powierzchnia do jpo jest 0, wywala błąd, że nie ma żadnych działek podanych. Dzisiaj ani poprzez kliknięcie ani terryt nie mogę dodać działki ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mani51    373

Ja otwierałem na kilku komputerach i na każdym nie działa coś innego albo działa ślamazarnie. Ogólnie pojawiają się niewytłumaczalne błędy na które pomaga jedynie ponowne logowanie albo przesiadka na inny komputer. 

Nie wiem czy już ktoś pisał o tym ale zauważyliście jedno "małe" oszustwo? Wyznaczone granice działek nie zawsze pokrywają się z granicami widocznymi na zdjęciu i co w takim przypadku? Chciało by się zaznaczyć zgodnie z prawdą i niby nie ma z tym problemu dopóki nie wyjdziesz poza oznaczoną granicę. Jak Wy robicie? Według oznaczonych granic nie patrząc na zdjęcie czy według zdjęcia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

Dziś zrobiłem i wysłałem wniosek z pomocą doradcy w ODR. Wszystko o dziwo ładnie śmigało i wszystko powinno być dobrze, więc ulga jest że jest to już zrobione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
28 minut temu, mani51 napisał:

Nie wiem czy już ktoś pisał o tym ale zauważyliście jedno "małe" oszustwo? Wyznaczone granice działek nie zawsze pokrywają się z granicami widocznymi na zdjęciu i co w takim przypadku? Chciało by się zaznaczyć zgodnie z prawdą i niby nie ma z tym problemu dopóki nie wyjdziesz poza oznaczoną granicę. Jak Wy robicie? Według oznaczonych granic nie patrząc na zdjęcie czy według zdjęcia?

To nie oszustwo. Po prostu rok temu składałeś wniosek na pow. np. 1,50 a MKO obecnie w aplikacji masz 1,56 i pracownik BP musiał Ci narysować 1,50.

Mnie zastanawia taka sprawa: wypełniam wnioski przy BP Zamość, często odsyłam rolników do BP po kwote przelewu i przynoszą mi na kartce zaposaną kwotę i w nawiasie (lub + 5zł) i czasem można się tylko zalogować po dodaniu 5zł. Więc pytanie skąd ta różnica 5zł? :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zordi    3
1 godzinę temu, mani51 napisał:

Wyznaczone granice działek nie zawsze pokrywają się z granicami widocznymi na zdjęciu i co w takim przypadku? Chciało by się zaznaczyć zgodnie z prawdą i niby nie ma z tym problemu dopóki nie wyjdziesz poza oznaczoną granicę. Jak Wy robicie? Według oznaczonych granic nie patrząc na zdjęcie czy według zdjęcia?

To odwieczny problem. Na papierowych tez tak było

 Teoretycznie powinno się dodać działkę obok (jak się sąsiadowi zaoralo) i zaznaczyć cześć działki sasiada, problem pojawi sie jak sąsiad zaznaczy wg granicy działki i na kawałku będzie krzyżówka. Ogólnie powinno się zaznaczyć obszar użytkowany 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

jeny , teraz już da zapisać wniosek ale znowu inny problem nie mogę kliknąć w efa, nie działa, nie podświetla obszarów efa, i o co chodzi z tym przy przy logowaniu  ,, wniosek o wystąpienie z smg? ''

,,Do obszarów proekologicznych można zaliczyć grunty ugorowane. Na gruntach tych w okresie od 1 stycznia do 31 lipca­ w­ ­­danym roku nie może być prowadzona produkcja rolna. Nieprowadzenie produkcji rolnej oznacza brak działalności rolniczej (tj.: brak produkcji, hodowli lub uprawy produktów rolnych, w tym zbiorów, dojenia, hodowli zwierząt oraz utrzymywania zwierząt do celów gospodarskich), bez uszczerbku dla wymogów określonych w ramach normy dobrej kultury rolnej dotyczącej obowiązku ustanowienia okrywy glebowej na obszarach erozyjnych. Dozwolone są działania zmierzające do stworzenia zielonej pokrywy glebowej do celów różnorodności biologicznej, w tym siew mieszanki nasion dzikich kwiatów. Po upływie wskazanego terminu można przywrócić grunty do produkcji.''

 

czy  ja dobrze rozumiem taki grunt nie muszę przeorać czy talerzować , po prostu zostawić ściernie czy łąkę i przez ten okres od stycznia do lipca nic nie robić ?

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie  mam takie pytanko 

Za niedlugo  ciotka ma mi oddać 15 ha ziemi w dzierżawę  z umową  notarialną  

i tu pytanie czy jak będę dzierżawca  to będę na siecie mógł  dopłaty  za ziemię  złożyć bo z tym to nie chętnie  chcą  się zgodzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotreklub    0

a jak zaznaczyć ogród na działce koło domu na niej mam jeszcze jęczmień,aronie maliny i każdą uprawę trzeba odzielnie oznaczyc

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sorki może nie w temacie  zupełnym ale mam pytanie 

Witajcie  mam takie pytanko 

Za niedlugo  ciotka  ma mi oddać 10  ha ziemi w dzierżawę  z umową  notarialną  

i tu pytanie czy jak będę dzierżawca  to będę na siecie mógł  dopłaty  za ziemię  złożyć bo z tym to nie chętnie  chcą  się zgodzić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez cinas16
      Witam, mam możliwość dzierżawy kilku hektarów łąk. Problem jest w tym, że są one na jednej działce z lasem. Czy w takim wypadku można brać dopłaty do łąk? Nigdy wcześniej nie były brane dopłaty na to. Ile wynosi dopłata do łąk? jest to kwota JPO czy coś więcej.
    • Przez Karolek517541
      Koledzy tak jak w temacie, na jakiej zasadzie ma być przyznawany ten kredyt. Z tego co wyczytałem to kredyt będzie finansowany z naszych dopłat. Ma zapewnić nam płynność finansową w przypadku braku dopłat lub opóźnieniach związanych z ich wypłacaniem. Jakie zaświadczenia będą potrzebne? Co będzie zabezpieczeniem tego kredytu? Na co konkretnie musi być przeznaczony na nawozy,paliwo czy jakieś maszyny?
      Zapraszam do dyskusji
    • Przez Matey
      W związku z faktem, że ARiMR zaczyna wysyłać wnioski o dopłaty na 2016 zakładam nowy temat dotyczący tychże dotacji. Temat dotyczący dopłat 2015 wciąż pozostanie aktywny
    • Przez adameo111
      Kiedy skończą się dopłaty dla rolnictwa czy to będzie już 2020 rok i koniec dopłat co będzie dalej ? słyszeliście coś na ten temat ?
    • Przez yacenty
      Co się zmieni w dopłatach bezpośrednich w 2017 roku?
      Jakie stawki dopłat bezpośrednich?
      Kiedy trzeba składać wnioski na dopłaty bezpośrednie na sezon 2017?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj