krzysztofsb

Ceny Cieląt 2018

Polecane posty

ile wołać za cielaka ma  ponad miesiąc czarno biały po dużej krowie 

WP_20180319_17_55_43_Pro.jpg

Edytowano przez tomeczek281996
dodanie zdjecia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik200m    45

 Kupione dziś 2 cielaki byczka i jałówke dałem za 2 2000zł jałówka brązowa ze skarpetkami białymi a byczek cały czerwony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Dnia 19.03.2018 o 16:58, tomeczek281996 napisał:

ile wołać za cielaka ma  ponad miesiąc czarno biały po dużej krowie 

WP_20180319_17_55_43_Pro.jpg

Jałówka czy byk?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
1 godzinę temu, przemekhodowca napisał:

jałówki czy byki

byczki, 5 100% jeden MM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok
Dnia 19.03.2018 o 16:58, tomeczek281996 napisał:

ile wołać za cielaka ma  ponad miesiąc czarno biały po dużej krowie 

 

Ja sprzedałem handlarzowi , ostatnio byczka czarno- białego, 44-dniowego  który urodził się malutki ale zdrowo rósł za 1000 zł i była to najgorsza transakcja do tej pory . Nigdy cieląt nie ważę , tylko stosuje taki przelicznik . BYCZEK - cena wyjściowa 600 zł + 10 zł za każdy kolejny dzień chowu + ile się da utargowac ponad to, czyli do tej pory w zależności od popytu i wyglądu - od 140 zł do 340 zł , ale to były byczki kolorowe i wszystkie kupowali handlarze . Jak widzisz na tym czarnym  nic nie utargowałem , a jeszcze straciłem 40 zł. Mam czarną krowę i muszę ją sprzedac bo mleka ma mniej od kolorowych , a handlarze na słowo czarne odkładają słuchawkę , i nic nie da tłumaczenie ze to nie  hf , tylko np ncb. Tak jest u mnie na południu i nie ma żadnej różnicy kto kupuje .Chętnie bym kupił teraz cielaczki na dopłaty w swojej wsi , ale ludzie wołają za kilkudniową cieliczkę 1000 zł , a handlarz który jeżdzi zawsze kupi tu pełne auto . Jakiś paradoks .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok
11 minut temu, magdalena05 napisał:

Bo czasem rolnik z handlarzem lepiej się dogada,niż rolnik z drugim rolnikiem.

Ale dlaczego tak jest ? . Jak miałem 2 cielęta , to 3-ego kupowałem u handlarza , który kupował z kolei u rolnika który mnie nie chciał sprzedac , i nie miałem- z tym rolnikiem nigdy na pieńku . Oczywiście sprzedał mi taniej , a nie wyglądał na altruistę .Dziwi mnie ta góralska śleboda - wolym stracic , ale ci niy dom . A kupowac trzy cielęta od handlarza z powodu dopłat żeby potem odsprzedac mu z powrotem i wyjśc na zero mija się z celem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Capitan52    0

Powiedzcie co lepiej kupić na opas ? Byczka hf za 700-800 zł czy jakiś kolorowy za 1200-1400 a może lepiej jaloszki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość łorawiok   
Gość łorawiok

Ja bym wolał hf-a , jeśli są w tym samym wieku , to te 500 600 zł więcej, nie warto dawac  za kolorowego. Gdyby różnica wynosiła około 200 zł , to wtedy można wybrac kolorowego. Z jałoszkami na mięso lepiej nie próbowac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik200m    45
18 godzin temu, Capitan52 napisał:

Powiedzcie co lepiej kupić na opas ? Byczka hf za 700-800 zł czy jakiś kolorowy za 1200-1400 a może lepiej jaloszki ?

Po pierwsze jak upolujesz łądnego Sm wiek 2 tyg to nie dasz 1200zł-1400zł tylko 1000zł po drugie jak później ci zabierają byki za kolor płacą ci z 30-40gr. Więcej na kilu a po za tym mają większe przyrosty. Tak wiem powie mi ktoś oo miałem byka w wieku 25 miesięcy miał 900kg. Dobrze ale na 5 hf trafi się jeden który osiągnie taką wagę a Sm albo Angus to nabije ładnie.

 

Sprzedana jałówka 1,5 miesiąca cała czerwona cena 1050zł (Jałówka nadawała się tylko na mleko bo dużych przrostów by raczej nie dała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tygodniowa ile by nie ważyła to drogo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik200m    45
1 godzinę temu, gazdaadam napisał:

warto kupic cieliczke bbb tygodniową za ok 1100 zł

Skąd jesteś bo to też ma duży wpływ na cenę bo w różnych woj. są różne ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19710
8 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Tygodniowa ile by nie ważyła to drogo.

To racja ale chciałem wiedzieć ile może taki mały b leg ważyć -one się stosunkowo nie duże rodzą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gazdaadam    18
8 godzin temu, rolnik200m napisał:

Skąd jesteś bo to też ma duży wpływ na cenę bo w różnych woj. są różne ceny

z woj sląskiego

1 godzinę temu, soltys48 napisał:

To racja ale chciałem wiedzieć ile może taki mały b leg ważyć -one się stosunkowo nie duże rodzą 

niewidziałem ale gosciu mówił ze ok 60kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

W rzeczywistości mniej pewnie, skoro byczki rodzą się małe. Podziel cenę przez wagę i zobaczysz jak drogo. Mimo, że jestem sprzedającym i chcę sprzedać najdrożej to taka powinna kosztować max 13-14 i to jest ku*** max maxów jak to niektórzy określają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2024? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu
      https://www.agrofoto.pl/forum/topic/297364-ceny-bydla-2023/page/279/?tab=comments#comment-4253941
    • Gość
      Przez Gość
      Jak się zmieniają ceny bydła w roku 2023? Jakie są ceny w waszych regionach? Ceny bydła pójdą w dół czy może tak korzystna tendencja dla nas hodowców się utrzyma 🙂
       
      Wpisując cenę podajcie od razu datę i region w jakim handlowaliście bydłem.
      Kontynuacja tematu 
       
    • Przez DzikiSimental25
      Nowy Rok to i nowy temat. 
      Link do kontynuacji tematu : 
       
    • Przez donweter1989
      Nowy rok, nowy temat. Zapraszam do dyskusji i podawania cen. Początek roku wygląda mało optymistycznie, a jak będzie dalej?
      Jakie proponują Wam ceny na wagę żywą i poubojową?
      Kontynuacja wątku 2022:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj