Polecane posty

grey6    46
5 godzin temu, tyran3 napisał:

Staszek nieprzesadzaj z lizusostwem dla pisu  ja mówie o stanie wojny  i zamknietych granicach  i tak mała ilość własnych swin jest poprostu niebezpieczna dla państwa. kupujemy broń a tez można powiedzieć po co ???? skoro jest nato

Nato nas nie obroni. Prędzej my znów jak te durnie będziemy po wszystkich frontach latać a na końcu w podzięce się na nas wypną. Historia lubi się powtarzać. Jak Wladimir odpali to po jednej salwie ani nie będzie świnek ani konsumentów. Więc lepiej nie wywołujmy wilka z lasu....

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

Panowie mam pytanie jak wychodzicie na kupnym warchlaku i paszy 

Dziś przedstawiciel przedstawił mi ofertę i cena gwarantowana 6zl za wbc 

Tylko mówił że na dzień dzisiejszy drogi ten dun bo około 300zl za sztukę 

I niewiem czy to się opłaca, czy może pójść na tucz hotelowy 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tak czy siak powróz sobie zakładasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Bo taka jest kolei rzeczy ludzie myślą że wezmą na hotel to bęą mogli trzymac bo przedstawiciele mówią że mają układy tucz nakładczy wykończył rolnictwo indywidualne w Ameryce wykończy i u nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

Kumpel ma hotelówkę od 3 lat,jakoś na tym wychodzi ,ale żeby mu sie morda smiała to nie powiem Teraz jak rozmawialiśmy to mówił że firmy się wycofują z hotelówki ze stałą wypłatą za sztuke bo ostatnio podobno im się to kiepsko opłaca,a w zamian chcą płacić Niemiecką cenę giełdowa a reszta wszystko to ryzyko rolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jeszcze nie słyszałem by ktoś się chwalił że zle wychodzi raczej się z tym kryje bo wstyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MIKOLAJ276    106

Narazie mam umowę z cargillem ale oni kończą tucze 

I tak się rozglądam, a czymś nowym 

Cargill ma współpracować z vennekerem ale oni mają jakąś dziwną ta umowę i odrazu na 3rzuty chcą podpisać 


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Niemiecka cene... To o kant ch*ja roztrzasnac taki interes. Jeszcze może niech liczą po duńskiej cenie za warchlaka. To żadna laska wtedy.

13 minut temu, staszek131415 napisał:

 tucz nakładczy wykończył rolnictwo indywidualne w Ameryce wykończy i u nas

Możemy się cieszyć. Już wkrótce w Rosji upadnie produkcja świń :D


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ws71    1828

Na jakiej podstawie twierdzisz że w Rosji padnie sektor trzody,zachodni experci twierdzą że się rozwija , ponieważ Rosja ponoć obecnie importuje znikome ilości trzody a przed sankcjami  importowali ok 50% trzody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaj    103
Protest w Sieradzu to zabawa dla przedszkolaków, protesty sa tylko i wylacznie skuteczne ,gdy są medialne. Gdyby rolnicy z branży warzywnej i trzody chlewnej wysypali na autostradzie przyczepę opon podpalili ją i zrobili ogromne korki robiac duzo szumu to zaraz podejście rządu zmieniloby się. Pewien "profesor" na P. sołdak zachodnich korporacji chce brać przyklad z Hiszpanii jak się wyniszcza rodzimą trzode chlewną to my rolnicy bierzmy przyklad z Francji jak się protestuje.

Sprzedam rozrzutnik cena do uzg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raul7031    22

Cena z soboty 4,3 zł netto przy 12 sztukach, cena słaba a koncentraty w górę, na te czasy to 6 zł netto bez łaski powinno być - na przestrzeni ostatnich lat nic tak nie straciło w relacji do cen ciągników i  maszyn jak trzoda, wszystko do góry co roku a tuczniki chcą żeby były po 4 zł jak 20 lat temu, ludzie zarabiają kilka razy więcej niż wtedy tylko rolnik nie ma inflacji wliczonej w cenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
turtojs    437

mysle ze jak zlikwiduja kilka ognisk asf w duzych chlewniach po 1000 szt albo wiecej np w powiecie zurominskim (choc nikomu nie życze tego) to dopiero wtedy reszta rolników sie obudzi i zaczna sie prawdziwe protesty, bo i straty finansowe zaczna sie duze. wtedy bedziemy ogladac prawdziwe strajki w stylu francuskim.

jak asf dotrze do zagłebii trzodowych wtedy dopiero zacznie sie walka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Cargill oddaje swoje nakłady firmie kondrad. Kumpel przechodzi. Niby jeszcze lepsze warunki niż u cargilla. I umowa na jeden tucz. Jakby płacili cenę niemiecką to było by super bo obecnie jak wielki nie jesteś i ile sztuk nie oddajesz nie dostaniesz więcej niz cena niemiecka minus 6centow. Tak to działa już od dłuższego czasu. Duńczycy wprowadzili dofinansowanie tuczu dlatego taki warchlak drogi. Zaczęli sami tuczyc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
14 godzin temu, sumek666 napisał:

@staszek131415 dlaczego tak twierdzisz? Hodujesz jakieś zwierzęta? Masz doświadczenie z tuczem hotelowym?

sumek przeczytaj sobie wcześniejsze wpisy staszka. STASZEK NIEMA ZADNEJ śWINI BO JE ZLIKWIDOWAŁ, ale na forum udziela sie najwięceji wszystkie rozumy pozjadał, heheheh. Mówi wszystkim ze tucz jest opłacalny albo ze nie  jest opłacalny ale  to wini są poprzednicy czyli PO i PSL ewentualnie wolny rynek.

styl myslenia staszka jest taki" jAK WY ŚMIECIE KRYTYKOWAĆ PRZECIEŻ RZADZI PIS I ROLNICY MAJA RAJ" 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No zle nie mają widać po inwestycjach jakby było zle to by nowych chlewni nie stawiali tucz nakładczy to jest ostatnie tchnienie polsakigo chłopa wtedy pozostaje tylko zgon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Staszek jeżeli pisze prawdę na swoim profilu to jeszcze od matki cycka się nie oderwal troll jeden ruski.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj