Polecane posty

Krzysiek3110    239

w mojej ocenie na niemiecką gospodarkę nie ma co najeżdżać, bo jednak o swój interes dbają mistrzowsko, problem w tym że u nas jest kijowo rządzone i sąsiedzi z zza odry to wykorzystują..

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
22 minuty temu, tyran3 napisał:

moze i bajki, heheh gość mieszka w mojej wsi co pare miesiecy ogłoszenie o licytacji domu cena wywoławcza 450tys zł i tak od 15 lat, obecnie gość pracuje jak kierowca który wozi swinie do sokołowa  pare razy był nawet umnie, teraz jedzi w inne rejony bo od paru rolników jak go na podwórku zobaczyli dostał w ryj i tyle mozecie wierzyc lub nie wasza sprawa. Zresztom jak wam kiedys ktos niezapłaci  a komornik cwaniakowi  bedzie mógł skoczyć na pedzel to wtedy powiecie czy bajki pisze, hehehe

To nie komornik a wierzyciel decyduje cy licytację odwolaćanie komornik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
12 minut temu, staszek131415 napisał:

To nie komornik a wierzyciel decyduje cy licytację odwolaćanie komornik

dobra ale ja nipisałem ze licytacje sa odwoływane tylko ze od 15 lat nikt nieruchomosci niechce kupić.

Wartośc nieruchomosci dziwnym trafem jest na poziomie ponad 600 tys( wywoławcza 450 tys z groszami) i nikt niezapłaci takiej ceny za dom na wsi!!!!! bo kto go od niego potem kupi????. a czesc licytacji jest odwoływana bo jest na stole 10 tys i zawierana ugoda. efekt jest taki ze gosc od 15 lat mieszka w chacie na której trzyma łape komornik  a on zyje z odsetek i 2 biznesów( np,.firma transportowa- na brata jego zony). A przypominam ze wierzycielami sa głównie rolnicy nie banki a gośc łacznie jak  oszacował prokurator  stuknoł wierzycieli na 2 miliony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

bank jako taki gó..o ma nie pieniądze,to są pieniądze ludzi i firm które mają tam konta i lokaty

bank ma dbać o moje pieniądze jak już je ma i jeśli komuś pożyczył MOJĄ kasę a ten ktoś jej nie oddaje to ma zakichany obowiązek ściągnąć tą kasę np.dzieki komornikowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
37 minut temu, tyran3 napisał:

dobra ale ja nipisałem ze licytacje sa odwoływane tylko ze od 15 lat nikt nieruchomosci niechce kupić.

Wartośc nieruchomosci dziwnym trafem jest na poziomie ponad 600 tys( wywoławcza 450 tys z groszami) i nikt niezapłaci takiej ceny za dom na wsi!!!!! bo kto go od niego potem kupi????. a czesc licytacji jest odwoływana bo jest na stole 10 tys i zawierana ugoda. efekt jest taki ze gosc od 15 lat mieszka w chacie na której trzyma łape komornik  a on zyje z odsetek i 2 biznesów( np,.firma transportowa- na brata jego zony). A przypominam ze wierzycielami sa głównie rolnicy nie banki a gośc łacznie jak  oszacował prokurator  stuknoł wierzycieli na 2 miliony.

Ugoda to może być zawarta z wierzycielami a nie z komornikiem jeśli nie ma chętnych do licytacji to wierzyciel ma prawo przejąć zajęty przedmiot na poczet długu  http://www.kodekscywilny.pl/artykul,1688,7898,przejecie-rzeczy-dluznika-przez-wierzyciela.html

Edytowano przez staszek131415

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
4 godziny temu, staszek131415 napisał:

Ugoda to może być zawarta z wierzycielami a nie z komornikiem jeśli nie ma chętnych do licytacji to wierzyciel ma prawo przejąć zajęty przedmiot na poczet długu  http://www.kodekscywilny.pl/artykul,1688,7898,przejecie-rzeczy-dluznika-przez-wierzyciela.html

trudno mi sie tumaczy Tobie, wiadomo ze z wierzycielem ugoda ale kiedy jest zawarta to komornik odwouje licytacje. A co do przejecia nieruchomosci to nieruchomoc ma wartość ok 500 tys zł a dług u danego rolnika 30 tys wiec rolnik przejmujac nieruchomośc musi dopłacić 470 tys wiec sam sie zastanów czy to wykonalne, a potem to sam sprzedaj jak komornik po cenie 2\3 niemoże. Facet miał ubojnie 10 lat i zadnych problemów finansowych poprostu były to czasy przed unijne i ubojnie sie musiały dostosować, facet wiedział ze sie niedostosuje i ubojnie mu i tak zamkną  wiec  podniusł cene o 50, 60 gr niz cena rynkowa i duzo ludzi sie nabrała na odroczony termin płatnosci a gośc zarabiał przez ponad 3 miesiace niepłacac ,rolników, stuknoł  na 2 miliony. i ogłosił upadłość. a efekt jest taki ze niesciga go zus , US czy jakis Bank tylko masa rolnikow którym jest winny od 5-30 tys zł. Facet chciał oszukać ludzi i to zrobił a drobnica od 15 lat  moze mu dac co najwyzej w ryj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Coś kręcisz dług jak dług 2 miliony  nic nie musi doplacać tylko obniża się cenę dobry prawnik dawno już by to załatwił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26
13 godzin temu, ws71 napisał:

Ciekawe co jeszcze wymyslą wszystko od rolnika tylko nic od panstwa.Dobry maja program wyniszczyc gospodarstwa tylko ja pytam co maja zrobic ci co maja zobowiązania Prow.Nie da sie w dwa dni zwinąć interesu  bez sankcji dodatkowo ci ludzie  nie  pujdą po zapomogi czy nie zarejestruja sie w P.U.P bo mają ziemie.Oj bedzie sie działo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tyran3   
Gość tyran3
1 godzinę temu, staszek131415 napisał:

Coś kręcisz dług jak dług 2 miliony  nic nie musi doplacać tylko obniża się cenę dobry prawnik dawno już by to załatwił

staszek dobry prawnik? a on jak  nakradł 2 melony to co prawnika przybedę miał? rozmawiałem z rolnikiem który był na sprawie tego panana biznesmena i powidział mi tak" k**wa dostawałem takie pytania ze nakoncu to czółem sie tak jak to ja bym go okradł a nie on mnie". Pozatym przypominam Ci ze rok 2002 lub 3 to czasy rzadów SLD a to osoba z nimi zwiazana, 2 razy go rejonowy uniewinniał tylko okregowy zwracał do ponownego rozpatrzenia i w koncu wychaczył coś w zawiasach i obowiazek naprawienia szkody, dlatego od czasu do czasu cos płaci i pracuje w firmie brata swojej zony za najniszom krajowa.

Reasumujac wiekszośc ludzi juz dawno połorzyła lache na pieniadzach skoro przez tyle lat ich nieodzyskała a on zyje na poziomie takim jakim zył albo i wiekszym. Zresztom Ci rolnicy których oszukana ( niezapłacono) wiedza jak sie w Polsce odzyskuje co kolwiek jak cwaniak ma wejscia to Ci zaden prawnik niepomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
44 minuty temu, kiko80 napisał:

Ciekawe co jeszcze wymyslą wszystko od rolnika tylko nic od panstwa.Dobry maja program wyniszczyc gospodarstwa tylko ja pytam co maja zrobic ci co maja zobowiązania Prow.Nie da sie w dwa dni zwinąć interesu  bez sankcji dodatkowo ci ludzie  nie  pujdą po zapomogi czy nie zarejestruja sie w P.U.P bo mają ziemie.Oj bedzie sie działo.

Mnie tylko ciekawi co robią izby rolnicze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiko80    26

A mają nas gleboko w ....Grzeja tylko stołki.Wiosna nie daleko bez wawy sie nie obejdzie kobiety dały rade to i rolnicy tez dadza bo jak nie to zniszcza nas tymi projektami i ustawami  .

Edytowano przez kiko80

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
walkol    34
łódzkie, 3,5 netto ...No to sobie pośrednicy zarobią hehe ,świnie wcale nie potrzebne ale wykupią wszystkie, polskie półtusze świeże pojadą na zachód ,a w drodze powrotnej przywiozą Stare kilkumiesięczne mrożone resztki półtusz obrane ze schabów ,szynek itp i maciory łącznie z knurami A w Polsce zrobią z tego super kiełbaski z glutamininem sodu, fosforanami itp

Zanim coś napiszesz przemyśl to kilka razy .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15405
14 minut temu, kiko80 napisał:

A mają nas gleboko w ....Grzeja tylko stołki.Wiosna nie daleko bez wawy sie nie obejdzie kobiety dały rade to i rolnicy tez dadza bo jak nie to zniszcza nas tymi projektami i ustawami  .

Kobiety dały radę bo mieli jaja, a chłopy pojadą dżondyry pokazać że im się powodzi i wrócą z niczym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, kiko80 napisał:

A mają nas gleboko w ....Grzeja tylko stołki.Wiosna nie daleko bez wawy sie nie obejdzie kobiety dały rade to i rolnicy tez dadza bo jak nie to zniszcza nas tymi projektami i ustawami  .

Ale przecież tam zasiadamy my sami czyli rolnicy mają kasę niech organizują protesty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eagle19    21
2 godziny temu, Dominik1994 napisał:

a jak giełda ?

Giełda bez zmian 1,30 eur/kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

no to masz u siebie w gminie swoich wybranców do izby,dzwon i przypomnij im o tym że są od tego żeby walczyć za rolników

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300
16 godzin temu, ws71 napisał:

Dziki wystrzelać a nie chłopa obciążać dodatkowymi kosztami. Myśliwi nie chcą strzelać jest przecież obrona terytorialna na coś w końcu się przyda, będą mieć poligon doświadczalny, jeśli wejdą przepisy ze specjalnymi siatkami w ogrodzeniach, matami dezynfekcyjnymi, to takich hodowców jak ja co ma 5 loch w cyklu zamkniętym rozłożą koncertowo. Utuczyło się w roku 100 tucznika i zawsze jakiś dochód z tego był, mimo że nie jest to mój główny dochód. Mnie nie tyle co nie stać spełnić finansowo tych wymogów co człowieka zaczyna zniechęcać ta polityka trzody chlewnej w PL albo jej całkowity brak karuzela cenowa (nie wiem czy gdziekolwiek jest taka huśtawka cenowa jak w branży świniarskiej), co chwila dołki cenowe to człowieka bardzo irytuję jak jeszcze wprowadzą te wszystkie wymogi związane z ASF to dobiją Nas całkowicie, tym bardziej, że to nie jest nie wiadomo jak dochodowy biznes by spełniać Bóg wie jakie wymogi...

 

  • Like 3

Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez lukasz222
      Witam serdecznie
      Chciałbym bardzo prosić o wypełnienie mojej ankiety, która będzie podstawą do stworzenia pracy inżynierskiej. Ankieta dotyczy postępu technicznego i technologicznego w chlewniach macior w latach 2004-2012 w woj. śląskim (jednakowoż zachęcam także rolników z okolic mojego województwa). Ankieta jest przystępna, większość to pytania testowe, więc nie powinna zająć więcej niż 5-10 minut, a jest to dla mnie bardzo ważne by zebrać jak najwięcej informacji na ten temat. Każdy kto cokolwiek robił i modernizował przy swoich maciorkach niech poświęci parę minut podczas wieczornego odpoczynku i pomoże mi w stworzeniu czegoś, co może stanowić o tym jak potoczy się moja kariera w przyszłości.
      Ankieta jest w pełni anonimowa. Podaję link do niej:
       
      http://moje-ankiety....pond-43841.html
       
      Z góry bardzo serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam!!
       
      Ponawiam prośbę o Wasz udział w ankiecie
    • Przez 14tija14
      Czy ktoś współpracuje z jakąś firmą zajmującą się tuczem kontraktowym np. agri plus ?
      Chciałabym się dowiedzieć jakie trzeba spełnić warunki i czy to jest opłacalne lub przy jakiej ilości ?
    • Przez Lukasz210692
      Co sądzicie o stosowaniu żyta hybrydowego dla tuczników. W odpowiednim składzie procentowym oczywiście z innymi zbożami.
      Czy to będzie opłacalne i czy nie ucierpią na tym tuczniki.?
    • Przez TomaszWoniak
      Witam Firma Agri plus jake ma wymagania budynków poniewaz chciałbym podjąć wspołprace z ta firmą ale na poczatek chciałbym sie dowiedziec jak muszą wyglądać budynki
       
       
      prosze o pomoc
       
       
      pozdrawiam
    • Przez ZETOREXX85
      Witam.
      Wymieniam swój stary śrutownik na coś innego. Myślałem nad śrutownikiem Bąk. Zamieszczam aukcję na której można kupić nowego Bąka: http://allegro.pl/pt-nowy-srutownik-rozdrabniacz-bijakowy-talex-i5015335177.html
      Co o nim myślicie? Będę go używał do żywienia macior. Jaką wydajność ma taki Bąk? Miałem okazje zobaczyć u wujka jak on rozdrabnia.Ziarno jest dobrze zmielone                         
                                                                                                                           
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj