Ceny mleka 2018
-
Podobna zawartość
-
Przez Kielki
OFERTA
(Kiełki słodowe suszone)
Oferujemy kiełki słodowe suszone, które z uwagi na bogatą zawartość białka idealnie sprawdzają się w żywieniu bydła, koni, owiec i kóz.
Proces powstawania:
W końcowym procesie produkcji słodu browarniczego od ziarna słodu usuwa się korzonki wykształcone w trakcie kiełkowania, przepuszczając ziarno przez wibrujące płyty. Jako że ziarno jest suche, korzonki odrywają się z łatwością. Następnie kiełki są mielone na specjalnym młynie do kiełek.
Właściwości:
Składają się z kiełków, korzonków, połamanych części ziarna oraz plew. Posiadają drobną strukturę fizyczną i znaczną zawartość węglowodanów rozpuszczalnych. Występują również: asparagina, betaina, cholina – należąca do fosfolipidów, które są związkami bardziej biologicznie czynnymi niż tłuszcze oraz cukry – maltoza, kwasy organiczne (mrówkowy, octowy, szczawiowy, mlekowy, bursztynowy, jabłkowy) oraz niewielkie ilości substancji gorzkich.
Kiełki mają barwę od jasnej do ciemnobrunatnej, w zależności z jakiego słodu są odkiełkowywane.
Kiełkujący jęczmień zawiera istotny poziom wielu witamin oraz makro i mikroelementów niezbędnych podczas rozrodu i wzrostu zwierząt, a także powodują wzrost wydajności mlecznej.
BIAŁKO OGÓLNE 20% - 25%
WILGOTNOŚĆ MAX. 14%
POPIÓŁ 5%
Kiełki słodowe suszone - mielone 700 zł / tona + transport
Kiełki słodowe suszone - granulowane 760 zł / tona + transport
Kontakt g.riegel@technicleader.pl
-
Przez Barenbrug
Witamy serdecznie na naszym koncie!!!
Chcemy jako firma BARENBRUG zachęcić Was do dyskusji na temat zakładania użytków zielonych, a także lucerników. Pragniemy zawrzeć tutaj najważniejsze informacje dotyczące uprawy traw i lucerny oraz ich prawidłowej agrotechniki. Dodatkowo zachęcamy Was do wstawiania zdjęć, które będą pokazywały jak sprawdzają się nasze mieszanki na łąkach i gruntach ornych - zarówno tych, którzy będą chcieli pochwalić się tym co udało się zrobić w tym, jakże trudnym roku, ale także w latach ubiegłych oraz tych, którzy mają z takimi użytkami pewne problemy.
Wszystko to ma skłonić nas do dyskusji jakie są najczęściej popełniane błędy przy uprawie lucerny i UZ, czego powinniśmy unikać i na co zwrócić szczególna uwagę (np. nawożenie, wysokość koszenia).
Mamy nadzieję, że nasze porady i doświadczenie pomogą Wam uzyskać jeszcze większe plony!!!
Na Wasze pytania chcemy odpowiadać regularnie, tak więc w każdy wtorek i piątek wszystkie tematy na pewno omówimy. We wtorki dyżur pełnił będzie Mateusz Nogaj - przedstawiciel handlowy odpowiedzialny za rynek traw pastewnych na wschodzie Polski, zwłaszcza na terenie Podlasia, natomiast w piątki ja postaram się odpowiedzieć na Wasze zapytania, a teren na którym pracuję to zachodnia Polska.
Pozdrawiam,
Małgorzata Kalka
Barenbrug Polska
-
Przez gobi12
Witam.
Mam na sprzedaż 7 jałówek wysokocielnych (wycielenia początek stycznia - początek lutego).
Jałowice hodowlane. Rasa HF - wysokomleczne.
Zainseminowane dobrymi mlecznymi bykami.
Stado znajduje się pod oceną PFHBiPM. Stado wolne od chorób.
Jałówki całą wiosnę, lato i jesień spędzają na dużym wolnym wybiegu dzięki czemu w późniejszej hodowli nie mają żadnych problemów z nogami.
Cena za szt. 5100-5500 złotych (do negocjacji).
Okolice Zambrowa i Wysokiego Mazowieckiego.
Tel. 86 274 50 89
Zapraszam do kontaktu i obejrzenia na żywo.
-
Przez grzesiu
dla wszystkich producentów i przetwórców mleka
Kontynuacja tematu: http://www.agrofoto.pl/forum/topic/76642-cena-mleka-2015
-
Przez tadzio
Witam. Jak wiadomo, można składać wnioski do ARR wnioski o wsparcie dla producentów mleka i trzody chlewnej. Czy trzeba dołączyć jakieś załączniki, dokumenty z mleczarni. Bo we wniosku nic takiego nie ma wspomnianego , tylko ilość sztuk?
Dzięki za pomoc, pozdrawiam.
-
Rekomendowane odpowiedzi
Krotos Concept 2
Czytaj dalej »
Ciekawostki rolnicze w 100 sekund – m.in. skup mleka
Czytaj dalej »
Scania. Odbiór mleka