dominikl95

MF 699 -Obsługa podnośnika

Polecane posty

dominikl95    36

Zakupiłem MF 699 i chciałbym sie was zapytać do czego służą wajchy od podnosnika jedna od podnoszenia a druga?Proszę o wytłumaczenie do czego one służą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1004t    38
Obie wajchy sa od podnoszenia: wajcha okrągła czyli regulacja siłowa jak w MF 255 czyli w skrócie regulacja głębokości pracy maszyny zawieszanej oporem na łaczniku górnym (przydatne do orki, kultywatorowania), wajcha kwadratowa - regulacja pozycyjna, czyli po prostu np do opryskiwacza aby był na określonej wysokości nad ziemią. Aby regulacja silowa działała trzeba przestawić kwadratowa dźwignie w pozycje podnoszenia czyli w strone przodu ciągnika.Jeśli Kwadratowa dźwignia jest dana w tył to siłowa nic nie zdzialasz. Analogicznie, jeśli okragła dźwignia jest przestawiona w strone przodu ciagnika ( w dół) to pozycyjna nie bedzie działać, trzeba przestawić ja w strone tyłu ciągnika. Trochę zawiły opis ale mam nadzieję, że pomogłem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominikl95    36
ale na przykład jak jest bardzo twarda ziemia i pług wychodzi z ziemi to mozna go docisnąć jakąś warchoł aby wszedł?.widzę kolego ze masz podobny model moglbys odpowiedzieć o nim trochę ,bo Mf mam nie dawno i za duzo o nim nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1004t    38
Niestety docisku w tych modelach nie było, więc tylko cieżar na pług, ostrzyć lemiesze pługa i powinno iść. A co konkretniej chciałbyś sie dowiedzieć? MF jest od 2012 roku, jak na nasze gospodarstwo to jest idealny bo uniwersalny, zwrotny, oszczedny i prostej budowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dominikl95    36
chodzi mi głównie o spalanie,awaryjność,czy nadaje sie do tura.Ty masz tez 3 wajchy od biegów?Srodkowa to jest polbieg pod obciążeniem? czy biegi są sychronizowane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1004t    38
Też mam 3 wajchy od biegów, środkowa to zwykły reduktor który daje 30% wolniejszą prędkość, można go przełączać jedynie po naciśnięciu sprzęgła. Pod obciążeniem działa jedynie przekładnia multipower ale wtedy występują 2 wajchy a multipower włącza sie w innym miejscu. Co do spalania to mamy różne silniki, u mnie 4 cyl z turbem a 699 ma 6 cyl wolnossace. Przy lżejszych pracach u mnie spalanie nie przekracza 6l/MTG, w orce ok 8l/MTG ale za to swoje zrobi. Co do awaryjności do przy normalnej eksploatacji i dbaniu o oleje raczej nie sa to modele awaryjne. U siebie od 2012r uszczelniłem przedni most, wymienione końcówki wtrysków, pompa wtryskowa po regeneracji, wymieniona pompa hydrauliczna zębata, przekladnia tej pompy, tarczki WOMu, zawór sprzęgła Wom, linka gazu ( dopasowałem z malucha od gazu) , olej w skrzyni, zwolnicach, mostach, wspomaganiu. No i śmiga. Kłopotliwe były jedynie przełączniki w kabinie, nie działały od wycieraczki, spryskiwaczy, nawiewu, wystarczyło rozebrać , wyczyścić bo dostał sie tam kurz, przepalił sie mostek (drut na płytce) dmuchawy nawiewu, dałem nowy i działa. Więc ogolnie pierdoły. Co do tura to dużo ich sprowadzaja z turami, ale wg mnie brak rewersu może doskwierać, lecz zwrotność jest dość dobra , nie wiem jaki skręt ma twój 699 ale pewnie też niezły mimo tego, że jest to dłuższy ciągnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1004t    38
Co do tego czy biegi sa synchronizowane to nie wiem na 100 % ale 2 i 3 i reduktor sa napewno synchronizowane, 1 i R wg mnie już chyba nie, nie zgrzyta ale inaczej wchodza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    718

Powinien pasować z ursusów na licencji MF. Nieważne czy MF-3 cylindrowe (MF255, Ursus 3512) czy 4-cyl. ( 4512, 4514, 5312 itd ) mają taki sam: nr. 1864872M3, 3612128M1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

Witam. Mam pytanie czy wie ktoś jak się przestawia z pompy siłowej na pozycyjną w Mf 1134?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez bamberszol
      Wymieniałem dzisiaj olej w skrzyni biegów swojego mf255. Przez otwór spustowy zauważyłem jakiś kawałek metalu co to może być? Ciągnik był rozpolawiany 7lat temu pamiętam że ciężko nam coś wskoczył na frezy i wtedy coś jakby strzelilo. Okazało się że pękła tarcza sprzęgła walka wom i trzeba było rozjeżdżać na nowo.Biegi chodzą perfekcyjnie.. Co to może być za element?

    • Przez andrev1822
      Witam. Panowie stoję przed zakupem Massey Ferguson 690 z 1984. Ciągnik ok. Właściciel mówi że ogółem oleju nie bierze ale jak dostanie w d*pę to potrafi cytuje "setkę na 2 ha wziąć" w ciągniku wymienione są 2 pompy zębata i tloczkowa(jak źle napisałem to poprawcie) pompa wody itd itp. Trochę doinwestowany ogólem. Przy zapalaniu dyma nie puścił nie był odpalany wcześniej. Przy przejażdżce wszystko ok "zbiera "się przy przygazowaniu nie widać żeby puszczał bąka czy jakoś obficie dymił. Jest czym się przejmować? Ogółem dodam że nie posiadam sprzętu do mierzenia ciśnienia silnika. Według licznika niecałe 7tys mth
    • Przez andrev1822
      Witam wszystkich. Czy ktoś z was wymieniał wałek przekładni napędu co łączy się z wałem nasuwana mufą ? MF 690. Jak to zrobić? Trzeba przodem odjechać czy da radę na ciągniku ?
    • Przez biszu
      Witam
      Tak jak w temacie robił to ktoś już u siebie w MF 698t i na co zwrócić uwagę przy demontażu montażu głowicy i innych elementów. 
      Pozdrawiam.
    • Przez Maksol
      Witam posiadam od dawna MF 255 i chciałbym zapytać czy opłaca się zwiększać dawkę paliwa w nim? Czy w ogóle wystąpi jakikolwiek przyrost mocy? Czy będzie tylko mocniej kopcił ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj