knoro21

Co zasiać po łące

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Roki212    1828

No taki mam zamiar na ściernisko oprysk i wapno na jesień.

A jak to uprawić przedsiewnie?? samo bronowanie czy płytko kultywator z wałkiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BizonFan321    374

Zobacz jak będzie to wyglądało po kultywatorze . Bo może być tak ,że wyciągnie CI perz i będzie problem z siewem . Ze zbóż jarych to chyba tylko właśnie pszenica . No chyba ,że QQ .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koma666    162

ja na jesieni zaorałem 2ha łaki i bede siał kukurydze na kiszonke

Edytowano przez koma666

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Niestety w okolicy nikt kukurydzy nie sieje :P

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Chyba że właśnie przedsiewnie zamiast kultywatora aby nie powyciągało mi tego perzu dać talerzówkę na mały skos lub jak piszesz same brony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Jak zaorane jako tako to lepiej brony a jak nie to cienko talerzówka, brony i siew


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roki212    1828

Zaorało się jako tako. Tydzień po orce jak obeschło, na brony położyłem kółka od wózka widłowego, aby je docisnąć i po dwa razy wzdłuż i w poprzek dałem więc pole bez jakichś tam kocich łbów, jesienią wyglądało normalnie jak kto nie wiedział że była tam łąka wcześniej to by za bardzo nie poznał, wiadomo jak po wyoraniu gdzie nie gdzie trafiała się kupa darni itp. Nie mam fotki niestety ;)

I tak jak piszesz, aby nie powyciągać tego wszystkiego to polecę najlepiej samymi bronami

Edytowano przez Roki212

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Pod zboża jare nie potrzeba głębiej uprawiać niż 5 cm, więc może nawet bronowanie wystarczyć ale skłaniałbym się ku talerzowaniu ale tak jak pisałem niezbyt głęboko.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opiboy    0

A jak to uprawic,co najpierw?-rund*p,talerzowanie,orka?prosze o porade bo mam do uprawy 10 ha i nie chce z wiadomych wzgledow obic czegos co jest zbedne:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sebarr    9

Ja w zeszłym roku uprawiałem 45ha ugoru. Najpierw round*p, potem orka i siewnik z agregatem. Wyszło nieźle. Jeśli masz talerzówkę to efekt będzie pewnie lepszy jeśli przejedziesz przed orką. Ale jeśli to lekka talerzówka to sobie podaruj bo tylko porysuje ziemię a nic nie potnie.

Roundup- są dwie szkoły: albo jeden przejazd mocna dawka, albo połowa dawki podzielona na dwa przejazdy w przeciwnym kierunku (raz za razem po tych samych śladach). Wiem, że szkoda ropy ale na taki mały kawałek dużo jej nie stracisz a efekt jest moim zdaniem lepszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opiboy    0

Dzieki Sebarr:-) juz mam pewien obraz tego wszystkiego:-) uwagi bardzo cenne,zrealizuje pzdrawiam i do nastepnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

Witam , zaraz po skoszeniu trawa została wypryskana randapem, darń już ususzona ,mam zapędy wjechać agregatem ścierniskowym i zrobić to dwa razy ,następnie zasiać pszenicę ozimą ,będzie to miało jakiś sens

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Pszenicę ozimą siać w łąkę? Myślisz że to ma sens? Ja tam bym na początek uprawił to jak Bóg przykazał i zasiał coś na przedplon dla pszenicy, np. łubin ale to na wiosnę. Jak teraz orałeś to zostaw do wiosny i zasiej jare np owies. Wg. mnie to lepiej ziemniaki no ale nie każdy sadzi to w takiej ilości. Ja tam bym rok odpuścił, zasiał łubin i przyorał w lecie i na jesieni zasiał pszenicę - wtedy to miałoby sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Witam

Ja 4 lata temu zaorałem łąkę IV-V klasa pierwszy rok gryka - bardzo słaba ale ziemia ładnie się przerobiła, później wapno i rzepak, pszenica a teraz miałem żyto i cały czas bardzo słabe plony. Randapowałem ściernie po pszenicy i w tym roku po skoszeniu żyta zielono. Nie mogę dać sobie rady cały czas odbija trawa i słabo rośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Pszenicę ozimą siać w łąkę? Myślisz że to ma sens? Ja tam bym na początek uprawił to jak Bóg przykazał i zasiał coś na przedplon dla pszenicy, np. łubin ale to na wiosnę. Jak teraz orałeś to zostaw do wiosny i zasiej jare np owies. Wg. mnie to lepiej ziemniaki no ale nie każdy sadzi to w takiej ilości. Ja tam bym rok odpuścił, zasiał łubin i przyorał w lecie i na jesieni zasiał pszenicę - wtedy to miałoby sens.

Dlaczego pszenica po łące nie może być? W tamtym roku posiałem po 5 letniej łące pszenicę ozimą na IV klasie. Dała 6.5 tony z ha, bez 3 dawki N na kłos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Ja nie twierdze że nie może być - każdy niech uprawia i sieje jak chce. A co do 6,5T/ha w IV klasie to też średnio wierzę - znajomy zawsze ma 7-8 T z ha tylko nie na tych polach co widzę jak kosi:):):) Zawsze na tym mu nie wychodzi:) Ale ten rok był na tyle zwariowany że na lepszych ziemiach była gorsza pszenica więc może i w takim stanowisku ładnie sypało - ciekawe czy w następnych latach też tak będzie z pogodą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Camry    56

pszenica już zasiana ,działki są obok siebie, na 1ha poszedł agregat ścierniskowy dwa razy, darń rozsypała się super,na drugim 1ha trzeba było go zaorać ponieważ była zbyt wysoka trawa ,zasiane agregatem uprawowo-siewnym aktywnym zamiast tradycyjnych redlic są talerzowe wszystko ładnie przykryte ,zobaczę i porównam jaka będzie różnica we wschodach i plonie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
johnyrs    21

Chcę zaorać łąkę 20 letnią teraz na zimę i zostawić w skibie IV klasa, wapnować przed orką czy wiosną i co posiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Wapno na pewno na jesień. Ja bym rok odpuścił i zasiał na wiosnę łubin a na przyszłą jesień pszenicę. Zawsze jest czas na zabiegi herbicydowe w łubinie. Ziemniaki też warto choć niektórzy sieją od razu pszenice i cieszą się dobrym plonem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez sambao
      Jeżeli ktoś ma doświadczenia jakiekolwiek na temat uprawy uproszczonej zapraszam do podzielenia się uwagami i spostrzeżeniami.
    • Przez volvofh12
      Sprzedam podłoże popieczarkowe z dowozem do klienta lubelskie podkarpackie mazowieckie świętokrzyskie 
    • Przez Klakier125
      Witam!!! Panowie co poradzicie na zwiększenie białka w przenicy?
    • Przez Holder
      Ze wzgledu na mokre warunki dopiero teraz bede aplikowal n2 w postaci RSM. Obawiam sie o poparzenia , rosliny sa juz dość wysokie i rozkrzewione . jakies porady jak zminimalizować to zjawisko?
    • Przez yanek_113
      Zakupiłem dzisiaj kwalifikowane nasiona gryki cena 500zl za 100kg. Przywożę do domu otwieram worek a tam pełno chwastów i to nie byle jakich - rzodkiew świerzpa,  dosyć sporo w polu widzenia. Jest to chwast trudny do zwalczenia, wiem bo sam mam kilka kawałków zapapranych i ciężko to wytępić a z gryki prawie niemożliwe do odczyszczenia. Co byście zrobili na moim miejscu? Próbować zwrócić do centrali  czy kontaktować się z producentem? Gdyby nie to że potrzebuje papier do integrowanej produkcji to miałbym to w głębokim poważaniu i zasiałbym swoją idealnie czystą… boję się za***ac sobie kolejne pola tym gownem
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj