danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

damianek2019    70

20 -25 kg qq,15 kg sianokiszonka a moze i wiecej do woli ,2,2 zborze 2,2 sruta rzepakowa 1 kg ziarno qq i do tego oczywiscie witaminy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianek2019    70
15 minut temu, damianzetor9540 napisał:

6 kg treściwej przy średnim doju 17 l dziennie, toż to na koszty aby robota

to że mało to wiem 3 sztuki są tylko swierzo po wycieleniu a reszta to 150+ a kolejne 3 kończa laktacjie. wszystkiego 17 szt. mimo wszystko  chyba mało. a jak u was to wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
2 godziny temu, emtec123 napisał:

Samo szczepienie nie, ale profilaktyka, eliminacja PI (a przynajmniej izolacja skoro mam możliwość) + szczepienie ochronne moim zdaniem też ma sens

To nie jest parę złotych, bo jałówki pięknie rosnące w moment złapią 600kg, a 600x7zł to 4200zł. Dwie sztuki to 8400zł i dla mnie to nie jest parę złotych. Do zakażenia płodu dochodzi w 90-140 dniu ciąży, a młode kilkumiesięczne cielaki ryzykują jedynie przejściową wiremią (według artykułów 5-25 dni). Przypominam, że PI odizolowane w innym budynku

I co z tego że odizolowane? Ubrania zmieniasz jak tam idziesz itp? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, rolnikos25 napisał:

Panowie i Panie ile może być taka jałówka? 31 sierpnia będzie mieć dwa lata 

DSC_0227.JPG

DSC_0221.JPG

DSC_0226.JPG

Cielna ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Przed chwilą, rolnikos25 napisał:

@Adamqq3 nie cielna ostatnia ruja była 03.01.2021 podawany hormon, ale z powodu wyjazdu nie dopilnowałem  i po południu było już po.

To podaj jeszcze raz i zaciel... bo na mięso szkoda trochę sprzedawać mi wczoraj wcieliła się jałówka/krowa którą miała 36 miesięcy(strasznie chorowała ale szkoda było mi sprzedać bo od dobrej sztuki) i pierwszy raz się  ocielila I na pierwszy udoj 17 l dała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    362
4 godziny temu, rolnikos25 napisał:

Panowie i Panie ile może być taka jałówka? 31 sierpnia będzie mieć dwa lata 

DSC_0227.JPG

DSC_0221.JPG

DSC_0226.JPG

Skąd jesteś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianek2019    70

patrze że jakiś zetorek sie ze mnie podsmiewuje  a ja się tylko pytam ciekawe co u niego pewnie wet codzienie  w oborze i 15 tys. na WZ!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2257

 Po tygodniu testów to jest tylko ,,przestępywanie z nogi na nogę '',można jedynie coś tam powiedzieć ,to jest jedynie lużny szkic obrazu ,nie ma człek doświadczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Cztery razy przewijałem żeby się upewnić że chodzi o 500 litrów od 60 krów

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Całkiem spoko.nie oglądałem całości ale czy cała różnica w stosowaniu paszowozu polega na tym że przedtem wozili te parujące kulki ładowarką do obory, a teraz memlają samą kulkę półtora godziny i też wożą do obory? Coś ominąłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2257

 To że teraz jak wymemłane to chętniej i  wszystko zjedzą ,nie zostawiają resztek .   ChybaO.o 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tam krowy są dla agencji nie dla pieniądzy 😂

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Najlepszy komentarz pod filmem: "fajnie, trochę wiedzy zawsze się przyda"🤣

Pewnie jest jak napisałeś. Krowy są dla agencji tylko, w sumie klawo, pasą się na łączce nawet nikt ich jakimiś porodami nie męczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

To dobrze bo z czegoś trzeba utrzymywać te krowy co 2.5 litra na udój dają. 

Ja też nie jestem zwolennikiem wysokich wydajności bo widzę w nich więcej kłopotów niż korzyści,ale chyba nie powiesz mi że 500-600 litrów od 60 krow to jest normalna sytuacja? Nie da się tam nawet na zero wyjść chyba

Edytowano przez komizmo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

To jest aż niemożliwe.  Może mu codzień odbiera ktos mleko. Przecież z 60 krow to minimum 2500 mleka.

Edytowano przez roni9411
.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalmr99    22

Witam, Od wczoraj całe stado (50 sztuk) zaczeło kaszleć , u cieląt pojawiała się gorączka i mocne dyszenie , co to może być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj