danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość

o matko, zabezpieczenie na rogi 😆 pierwsze widzę 😱  ale w sumie dla kóz mogloby być dobre  🤔🤔🤔

tylko ta skrętka🤔🤔🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Może na ogony też coś jest. Pomysłowość niektórych potrafi zadziwiać😆

Bitki wołowe robione na ścianie😅 Już wysmarował, ale jutro ją przestawiam, bo sobie jeszcze poprawi. 🙃

IMG_20200903_201028.jpg

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ładna buła. o ścianę tak się obiła kladąc się ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6852
30 minut temu, przezuwaczka napisał:

Może na ogony też coś jest. Pomysłowość niektórych potrafi zadziwiać😆

Bitki wołowe robione na ścianie😅 Już wysmarował, ale jutro ją przestawiam, bo sobie jeszcze poprawi. 🙃

IMG_20200903_201028.jpg

Czym takie cos smarować? U mnie krowa na gorze szyi ma taka gule od rury karkowej, jest szansa ze to zniknie kiedyś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
2 minuty temu, Paulina1985 napisał:

ładna buła. o ścianę tak się obiła kladąc się ?

Ona się buja na boki, a dzisiaj długo na żarcie czekała😅

Na szyi zniknie, jak się pchać na rurę przestanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Buja się na boki?????? 🤣 to ma jakąś chorobę sierocą 😆 

8 minut temu, ramzes10 napisał:

@pedro2 nie chce zaśmiecać tematu o pogodzie. Znalazłeś tego Johna? :) Mi też wpadły w oko. Od handlarzy za dużo ciekawych nie ma. Może gdzieś z Twoich stron jest ten z linku lub oglądałeś? https://www.olx.pl/oferta/john-deere-6520-CID757-IDAISxK.html

a da się jeszcze temat o ppgodzie bardziej zasmiecić? chyba, ze ktoś zrobił tam porzadek 🤣🤣🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@radekz200 nie zniknie, sprzedaj ją 😆 hłe hłe hłe hłe

Kiedyś wlazłam na pogodę, ale...o pogodzie tam nie pisali od kilku stron🤷‍♀️ to już tam nie łażę 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    232
ramzes10 napisał:

@pedro2 nie chce zaśmiecać tematu o pogodzie. Znalazłeś tego Johna? :) Mi też wpadły w oko. Od handlarzy za dużo ciekawych nie ma. Może gdzieś z Twoich stron jest ten z linku lub oglądałeś? https://www.olx.pl/oferta/john-deere-6520-CID757-IDAISxK.html

moje okolice. Z tego co pamiętam to trochę już on czasu stoi na ogłoszeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

żartowałam... myślałam, że zalapiesz 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12249

U mnie dzisiaj nad ranem jedna krowa zerwała mocowanie łańcuch w betonie a druga pewnie do niej się rwała i rozwaliła se coś w mordzie i kaluża krwi na paszy i pojechała na steki a miała dopiero za miesiąc z zakrwawioną mordą nie wiem czy zębami coś rozcieła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

😱😱😱😱😱😱😱😱 Pech to pech 🤦‍♀️  dobrze, że i tak była.przeznaczona na steki a nie jakaś przed wycieleniem. Chciaż moze i lekarz jakby zobaczył to cos by zaradził. Brrrŕr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
23 minuty temu, dabrowskit napisał:

moje okolice. Z tego co pamiętam to trochę już on czasu stoi na ogłoszeniu

Czyli swoje pewnie już zrobił. Twarde sprzęty ale też swoją wytrzymałość mają. 

@Paulina1985 tam chyba nigdy nie było porządku i raczej nie będzie ;)

23 minuty temu, dabrowskit napisał:

moje okolice. Z tego co pamiętam to trochę już on czasu stoi na ogłoszeniu

Czyli swoje pewnie już zrobił. Twarde sprzęty ale też swoją wytrzymałość mają. 

@Paulina1985 tam chyba nigdy nie było porządku i raczej nie będzie ;)

23 minuty temu, dabrowskit napisał:

moje okolice. Z tego co pamiętam to trochę już on czasu stoi na ogłoszeniu

Czyli swoje pewnie już zrobił. Twarde sprzęty ale też swoją wytrzymałość mają. 

@Paulina1985 tam chyba nigdy nie było porządku i raczej nie będzie ;)

23 minuty temu, dabrowskit napisał:

moje okolice. Z tego co pamiętam to trochę już on czasu stoi na ogłoszeniu

Czyli swoje pewnie już zrobił. Twarde sprzęty ale też swoją wytrzymałość mają. 

@Paulina1985 tam chyba nigdy nie było porządku i raczej nie będzie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
4 godziny temu, Paulina1985 napisał:

what ????🤣🤣🤣 co Ty do mnie rozmawiasz ? opowiadaj 😂

@tumiwisizm 50/50, albo nawet z delikatną przewagą jaloweczek.

A wlaśnie a propos, to w koncu się zmobilizowałam i OD DZIŚ wpisuję godzinę rui, w ktorej były sztuki kryte. Będę sprawdzała tak skuteczność w zaleznosci od godziny, oraz czy ma to wplyw na płeć 😂😂😂😂

Może w końcu się przekonasz😆😆😆

A u mnie wczoraj przykra niespodzianka, po sexie był byczek... A co najlepsze z tej samej słomki u drugiej jaloszka i wycięło a ponad tydzień wcześniej. Jak na złość od słabszej jaloszka, a od lepszej byczek.. Ehhh,😃

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    232
pawel111000 napisał:

Witam miał ktoś w stadzie neostoporoze? Czytałem że leków nie ma na to 

Więcej osób ja ma niż nie ma . Trzeba z.nia żyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Za skuteczną metodę uwalniania stada od neosporozy uważa się systematyczne prowadzenie badań serologicznych bądź biologii molekularnej i usuwanie zwierząt serologicznie dodatnich. Ważnym elementem w zapobieganiu choroby jest przestrzeganie zasad higieny, dotyczy to głównie bezzwłocznego usuwania poronionych płodów i łożysk, okresowej dezynfekcji pomieszczeń i obrotu zwierzętami. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7408
1 godzinę temu, ramzes10 napisał:

@pedro2 nie chce zaśmiecać tematu o pogodzie. Znalazłeś tego Johna? :) Mi też wpadły w oko. Od handlarzy za dużo ciekawych nie ma. Może gdzieś z Twoich stron jest ten z linku lub oglądałeś? https://www.olx.pl/oferta/john-deere-6520-CID757-IDAISxK.html

Znalazłem, obadałem i czekam na dniach na info od fachmajstra kiedy przyjedzie na sprawdzenie. Nie, mnie interesuje tylko 6230-6330 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12249
Paulina1985 napisał:

😱😱😱😱😱😱😱😱 Pech to pech 🤦‍♀️  dobrze, że i tak była.przeznaczona na steki a nie jakaś przed wycieleniem. Chciaż moze i lekarz jakby zobaczył to cos by zaradził. Brrrŕr...

nie je nie pije tylko kaluża krwi zdjęcia nie zrobiłem bo zbyt drastyczne dobrze że to nie piątek po południu bo by jeszcze na wadze straciła a tak jaszcze pate groszy będzie a tak w ogóle to był mix hfxsmxnrf x duńska 😉

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
25 minut temu, pedro2 napisał:

Znalazłem, obadałem i czekam na dniach na info od fachmajstra kiedy przyjedzie na sprawdzenie. Nie, mnie interesuje tylko 6230-6330 

Od rolnika czy handlarza? Ja szukam jakiejś 6stki bo dużo będzie w transporcie chodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetorr6441    365
3 godziny temu, RusiL napisał:

a możesz mi powiedzieć skąd u ciebie taka jednoznaczna opinia? sam jestem ich klientem i jedna zaskoczy za 1 razem inna za 6 a byczki do jałówek to około 50/50 i chociaż handlowca mam fajnego to sam się zastanawiam nad spróbowaniem czegoś z innej firmy...

Nie miałem na myśli skuteczności zacieleń i współczynnika x do y tylko cenę niewspółmierna do jakości. Od 2006 do 2012 miałem ich zbiornik i brałem> 90% nasienia, zawsze górna półka. Z perspektywy czasu stracone 6lat w hodowli !!! :/

Z tych kilku %, wtedy wws, hg do dzisiaj wyróżniające się sztuki w tym 3 krowy rekordzistki stada >15 tys

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj