danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rolnik7343    5859

No dobra ale argumenty typu "bo ja tak mówię" jakoś do mnie nie przemawia ;)
 

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Paulina dobrze mówi. Rodzice przez xxblat pracowali, mieli na rozwój (mniejszy lub większy), wychowali Was. A tu młody przychodzi i mówi że to, to, tamto i jeszcze co inne jest źle. Postawcie się na ich miejscu. .

Powoli, małymi argumentami-dowodami i jakoś będzie

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
4 minuty temu, Rolnik7343 napisał:

No dobra ale argumenty typu "bo ja tak mówię" jakoś do mnie nie przemawia ;)

no właśnie chodzi o to żeby nie uzywac takiego sformułowania. A raczej mowić "...Ok, a czy mozemy sprobować coś zrobic inaczej, biorę to na siebię, biore na klate konsekwencje, oddam wam kasę za cielaka(krowe) jesli się nie uda, ale sam jestem ciekaw czy to u nas by zadzialało" no i aspekty ekonomiczne :) przemawiają zawsze ;)

Może gadam głupio, ale przynajmniej z perspektywy kogoś kto też powielał kiedyś złe schematy, a dał się przekonac do zmian na lepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

nie zawsze ta idzie ;) np. ja chciałem kupić DDGS (duszony wywar) za swoje żeby pokazać że da sie poprawić wydajność to usłyszałem że krowy i tak tego nie dostaną bo to jest im niepotrzebne ;)

Najbardziej to mnie rozbawił tekst że wydajności nie bedzie sie poprawiać bo więcej kan mleka bedzie trzeba nosić 🤣  tak już sie dawno nie uśmiałem jak to usłyszałem

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

Rolnik to powiedz że kan to już mało kto nosi tylko doi przewodówką 😃 wejdź im na ambicjie że to jest zacofanie że trzeba się rozwijać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Na max 13 krów przewodowa to mało opłacalny interes 

Oczywiście, przecież można pójść w świat i zostawić to, ktoś może tak zrobić ale nie ja... Za dużo już tu się narobiłem żeby teraz to zostawić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

A narzeka na ojca że niereformowalny :D

Ja popieram to co ktoś wcześniej powiedział. Albo masz na siebie(albo będziesz niedługo mieć), pracujesz równo albo więcej niż starsi, bierzesz odpowiedzialność za podjęte przez siebie decyzje albo robisz jak ci każą i masz wywalone. I nie robisz przy okazji fermentu w rodzinie. Ja też przechodziłem przez takie sensacje(chociaż minimalnie bo mam dosyć postępowego ojczulka) i nie dziwię się jak ktoś ma 50 60 lat, jest generalnie styrany robotą i nie chce mu się zmian i nowych problemów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Jak tu ktoś pisał "chce żyć na garnuszku" otóż nie chce ;) chce kupować i trzymać swoje na swoje utrzymanie ale jak ktoś mi wyjeżdża z tekstem że obcego bydła nie będzie u siebie trzymał to ja już nie wiem czy się śmiać czy złapać za szypę

Edytowano przez Rolnik7343

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakby nie szło się dogadać to ja bym odpuscila i poszła gdzie indziej :) jako zarzadca do pobliskiego bambra 😂

Kurna, ale mialam poród...tzn jałówka miała, aż mi się ręce trzęsą 😂 a idźta z tą sobotą 😅

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik7343    5859

Najlepsze jest to że w sąsiedniej wsi jest gospodarz co gdyby miał syna z zapałem do gospodarstwa to by go mercem do maszyn podwoził 😂 ogólnie jego syn się zbytnio nie interesuje gospodarstwem bo woli komputery... To ojciec mu nh t7 kupił żeby go zachęcić do pracy  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225
20 godzin temu, przezuwaczka napisał:

 

Tak mi dała popalić, że teraz żaden cielak mi niestraszny😂

Jak mi ktoś mówi, że co drugie małe mu zdycha, to 😡 ciśnienie mi się podnosi, bo wokół pełno takich udanych "hodowców".

Byłem u kolegi w środę z 20 sztuk urodzonych w tym roku już 5 padło, a szósta jaloszka leżała w kolejce 😶 "a h*j z nimi" dla mnie nie do pomyślenia


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

...masakra 🤦‍♀️😱 to pomóż cos temu koledze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Np zabierz pół stada dojnego i wszystkie pieniądze z konta żeby nie miał za co kupić cielnych jalowek 😀 momentalnie znajdzie powód upadków tych cielat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Moja znajoma lek.wet. robi audyty na gospodarstwach z problemami w odchowie...naprawdę rewolucjonizuje podejscie do tej sprawy...Ale zmian to trzeba chcieć i umieć poprosić o pomoc 🤷‍♀️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

Duży wpływ na odchow cieląt ma żywienie krów w zasuszeniu jeśli rodzą się cieleta z dobrym wigorem odpojone na czas siarą to potem idzie już łatwiej 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19716
22 minuty temu, Paulina1985 napisał:

...masakra 🤦‍♀️😱 to pomóż cos temu koledze.

Niektórym nie da sie pomóc , kolega trzyma wszystkiego ok 30szt w tym roku wyjechało do farmutilu 16szt

a to cielak a to krowa to znowu jakiś żarłak...

 

 

 

 

 

 

działa Wam IRZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1367

@soltys48 na moim terenie przy tyłu upadkach to by weterynaria go zjadła teraz młoda jest taka służbistka straszna Ale w sumie to dobrze bo niektórzy przesadzaja 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Rolnik7343 napisał:

Na max 13 krów przewodowa to mało opłacalny interes 

Oczywiście, przecież można pójść w świat i zostawić to, ktoś może tak zrobić ale nie ja... Za dużo już tu się narobiłem żeby teraz to zostawić 

Przecież to i tak nie będzie Twoje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj