danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Ikyps    7
Przed chwilą, Paulina1985 napisał:

może im się nudzi 🤷‍♀️

Paszowoz dla nich to demon jak można tyle ropy palić a tym bardziej 2 traktory(ładowarkę) żeby tłuc codziennie...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1370

Też mam takich niedaleko caly dzień w oborze z pola zjeżdża w dzień na dojenie nie wyobrażam sobie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

Aaaa no to typ dusigroszy co chcą z krowy każda kroplę wycisnąć kosztem zdrowia swojego i krów 😁 życie 😁 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikyps    7
Przed chwilą, michalcium napisał:

Też mam takich niedaleko caly dzień w oborze z pola zjeżdża w dzień na dojenie nie wyobrażam sobie

Ostatnio szukali tego rozrzutnika co ma trola na sobie żeby jednym traktorem ładować i rozwozić  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    945
1 godzinę temu, michalcium napisał:

A kulka była?

wyszła sama sprężyna, ale jest możliwość żeby ta kulka wyleciała ?, jutro jeszcze raz się tam zajrzy... 

1 godzinę temu, PRIMO napisał:

Sprawdz eurozłączki bo jedna może robić problem. 

Raz tak miałem i po wymianie wszystko wróciło do normy. 

Są szczelne więc powinno być ok, tym bardziej że u tamtego faceta to działało... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1370

A masz jeden czy dwa rozdzielacze? Bo mamy dwa różne wycinanki u mnie przyczyna zatrzymania pił była właśnie w rozdzielaczu ostatnio też nie chciał piłami wchodzić w kukurydzę a to się rozleciała sprężyna od regulacji szybkości opuszczania pił udało się dopasować i śmiga dalej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
1 godzinę temu, michalcium napisał:

@soltys48 cos takiego wychodzi 1250 zl plus ta własna belka suchej lucerny  koszt hmm 150 zl? To mamy razem 1400  ( kiedyś liczyłem wychodzilo 1100zl towar kupowany + wlasna lucerna) tym roku nie było problemów z zebraniem suchego

20211126_212825.jpg

To rzepakowa mozna takim małym cielakom juz dawać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    945
14 minut temu, michalcium napisał:

A masz jeden czy dwa rozdzielacze? Bo mamy dwa różne wycinanki u mnie przyczyna zatrzymania pił była właśnie w rozdzielaczu ostatnio też nie chciał piłami wchodzić w kukurydzę a to się rozleciała sprężyna od regulacji szybkości opuszczania pił udało się dopasować i śmiga dalej 

jeden 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2696

Człowiek myśli co wykombinować żeby raz na dzień doić, a w niedzielę wcale a tu 3 razy na dzień ...

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    772

Jak chcesz 3 razy to jedno dojenie dziennie ci odstąpię na luzie. Ja sobie w domu wtedy posiedze😅 znam takich co by z obory nie wychodzili. Tylko krowa placka walnie to już sprzątnięte zeby tylko się nie ubrudziła. Jeszcze przed spaniem szybki przegląd w oborze I do wyra🤣 w starych oborach to takie wejście na obore po kąpieli i w modnej pidżamce i moja żonka juz by do łóżka nie wposcila

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13064

I ma rację żonka twoja 

Ja jak na sniadanie idę czy na kawę to oborowe cichy zdejmuje tak dla samego siebie 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ikyps    7

A gdzie to wykapac się przed spaniem i jeszcze iść do obory  i później do łóżka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    13064
22 minuty temu, Ikyps napisał:

A gdzie to wykapac się przed spaniem i jeszcze iść do obory  i później do łóżka 

Może to taki fetysz różni ludzie są 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12248
komizmo napisał:

Człowiek myśli co wykombinować żeby raz na dzień doić, a w niedzielę wcale a tu 3 razy na dzień ...

mój sąsiad 3x na dwa dni doi 😎 a czasem 12xna siedem dni 🤭😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    772

No niektórzy tacy są co lubią zapaszki w domu😑 nie wiadomo czy przed wejściem gumowce zdjąć czy nie zeby sobie skarpet nie uwalić.

Dzis moja ulubiona 🤬 pogoda. Pany wiosne juz dawać. Nie lubię zimy i zimna

20211127_075205.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8093
10 godzin temu, ThePerkins napisał:

Są szczelne więc powinno być ok, tym bardziej że u tamtego faceta to działało... 

To że są szczelne o niczym nie świadczy. 

Prawdopodobnie uszkodzona złączka przy ciągniku skoro u poprzedniego właściciela działał a u Ciebie już nie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12248
Ikyps napisał:

Jak według was doj  3 razy dziennie jest bardziej opłacalny ? 

tak tylko przy wydajności 12ty + i rovotach co doją 😁


Ikyps napisał:

Mam takich dziwnych ludzi z 5 km odemnie  20 krów dojnych (może ) 3x dzienie udoj w dodatku doją na konwie 🤐

pewnie mają zdriwych emerytów w domu


Ikyps napisał:

Przed chwilą, Paulina1985 napisał:

może im się nudzi 🤷‍♀️

Paszowoz dla nich to demon jak można tyle ropy palić a tym bardziej 2 traktory(ładowarkę) żeby tłuc codziennie...

 

mieszam na dwa dni dwa ciągniki spalają 5-6 L on na taki cykl łącznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6844
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

mój sąsiad 3x na dwa dni doi 😎 a czasem 12xna siedem dni 🤭😁

A Ty statystyki prowadzisz? 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12248

wystarczy że czasem zwrócę uwagę o której dojarkę włączy... nie znasz dnia ani godziny ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1370
10 godzin temu, damiano12332 napisał:

To rzepakowa mozna takim małym cielakom juz dawać?

Dla typowych maluchow lepsze jest musli ale ja od 3 tyg sypie tmr deheus i tam już rzepakowa jest @Paulina1985 dawalas kiedyś te musli z jęczmieniem prażonym? u mnie to 1,5 tyg cieleta już jadly jak szalone

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6844
18 minut temu, GrzesiekAgro napisał:

Radosław które stanowiska lepsze . Amerykańskie czy na łańcuchu pionowym bez rury karkówek ? 

Mnie pytasz? 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj