danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Paulina1985    585

Wszystko jest do zrobienia. Kwestia wszystkich "za" i "przeciw". Jedno czy dwa cielęta to nie problem tak odchować i jeszcze doić krowę dodatkowo jesli wydajność jest spora. Przy wiekszej ilości wycieleń i braku uwięzi...pewnie trudniejsze. Ja jak na razie nie planuje 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7460

Chciałem odrobaczyć stado, pobraliśmy na próbę kał a tam czysto 

Edytowano przez Karol6130

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7460

 

Kiedyś stała trzoda z krowami, ale to było ponad 20 lat temu.

Edytowano przez Karol6130
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12970
2 godziny temu, Karol6130 napisał:

O, Paulina, wróciła 👍

Stosował ktoś? Jakieś opinie? 

IMG_20211127_140312.jpg

To z prawej 👍

IMG_20211127_190250.jpg

Edytowano przez Łolek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12970

Musiałbym na fakturę luknąć ale dobre cielaczkom można  krowy po wycieleniu jak lekko apetyt siada to nawet 1l na raz w formie wlewu 

10 minut temu, Karol6130 napisał:

Dużo płaciłeś? 

Wet po 32 zł sprzedaje a w internecie za 23,30 idzie kupić. 

Już sprawdziłem 160 za 20l

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    937

Już mnie uj trafia z tym wycinakiem, był odpowietrzany, regulowaliśmy te widełki na tylnych kosach, sprężynka z kulką w rozdzielaczu siedzą... Jeśli podłączę jeden siłownik na pusto pod zasilanie to olej ucieka drugą stroną, a nie powinien chyba nie ?. Ten siłownik jest niby po regeneracji za 200 zł ( sam go woziłem ). Był już moment że pewnie ze 30 cm w dół ciął dobrze i potem znowu to samo piły się blokują i jest obciążenie na hydraulike  a ramka sobie opada, podniosę deko do góry i dam do dołu to kosy pojadą w tą i spowrotem i znowu blok i obciążenie na hydraulike ... Na poniedziałek serwis z frankopola ma przyjechać bo nikt inny nie wie co może być i wróżą z fusów, choć i po tym nie spodziewam się cudów ...

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12970
11 godzin temu, Karol6130 napisał:

Czyli małe się nie opłacają. 

Nie za dużo na raz? 

Kiedyś z rok stało i było dobre  w korku jest odpowietrznik więc otwarcie nie powoduje że się zepsuje 

Są jeszcze 5l ale tam gdzie kupuje nie sprowadzają bo cena wysoka

Edytowano przez Łolek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7460

Przyczyn ono właściwie się realnie sprawdza?

Mi lekarz to dał dla krowy co lała, trochę pomogło bo kał ściślejszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    258

Emy sam namnażam w beczce 120 l i daje wszystkim krowom raz w tygodniu na pasze nie wiem czy na krowę coś  działa na pewno działa na moją kieszeń no ale za krowami robote robi no i później na polu bardzo dużo dżdżownic jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12970
22 minuty temu, Karol6130 napisał:

Przyczyn ono właściwie się realnie sprawdza?

Mi lekarz to dał dla krowy co lała, trochę pomogło bo kał ściślejszy 

Poprawia mikroflorę i pracę w układzie pokarmowym  buforuje  itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Czy użytkuje ktoś z was urządzenie tego typu do równania trawy na pryzmie? Zdaje to egzamin bo w zeszłym roku pożyczyłem od znajomego taką maszynę z dwoma poziomymi talerzami venihus to się nazywało to powiem że pryzme 50 m długości to chyba z 10 min jechałem zanim cała przejechałem tak wolno to działało.  

20211126_143756.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    571
Dnia 26.11.2021 o 05:08, Paulina1985 napisał:

A propos programów hormonalnych. Nie ma za co 😛

dodatek TOPAgrar "Rozrod bydła"

20211126_050515.jpg

Zacząłem ovsynch. Dałem już gnrh i pgf  i dziś ma iść gnrh a krycie jutro. Niestety przez niezapowiedzianego gościa z Wuhan, który zadomowił się u nas a domu inseminator boi się mnie jutro odwiedzić. Zastanawiam się czy ovsyncza nie mogę potraktować jak początek presynch czyli dziś gnrh a za 6 dni ponownie zacząć ovsyncz. Tylko u mnie 9 dni temu było także gnrh i nie wiem czy to nie zakłóci presynch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1599

Krowy się mi przykwasily to czego mają za dużo , a czego za molo chodzi o proporcje białko do energii.

Czego dołożyć czego zabrać .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    442
Dnia 27.11.2021 o 11:59, michalcium napisał:

Ja mam teraz sztukę z miesiąc po wcieleniu 7 laktacje zaczęła i jeden strzyk słabo drozny się robić zaczyna Ale dziś rano zostawiłem na koniec jak się sama doila to podciśnienie trochę w górę  idzie do tego oxy i wydoila się dobrze gdyby nie ten strzyk to próbował bym kryć kolejny raz😜

Screenshot_20211127-115715_SOL.jpg

Jak ma dobre wymię bez somatyki to nie powinno być problemu z udrożnieniem strzyku. Też miałem kiedys takie staruszki, weterynarz przyjechał ze 2-3 razy z nozem strzykowym i doiły się potem normalnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585
27 minut temu, robert1226 napisał:

Krowy się mi przykwasily to czego mają za dużo , a czego za molo chodzi o proporcje białko do energii.

Czego dołożyć czego zabrać .

 

W teorii za dużo łatwostrawnej energii  - paszy tresciwej - zbóż.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
27 minut temu, robert1226 napisał:

Krowy się mi przykwasily to czego mają za dużo , a czego za molo chodzi o proporcje białko do energii.

Czego dołożyć czego zabrać .

 

Dużo łatwostrawnej energii, mało włókna i białka. 

Oj jej, przepraszam za spam 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6741
16 godzin temu, Pawel29 napisał:

Czy użytkuje ktoś z was urządzenie tego typu do równania trawy na pryzmie? Zdaje to egzamin bo w zeszłym roku pożyczyłem od znajomego taką maszynę z dwoma poziomymi talerzami venihus to się nazywało to powiem że pryzme 50 m długości to chyba z 10 min jechałem zanim cała przejechałem tak wolno to działało.  

20211126_143756.jpg

To luks się sprawuje 😛 też pożyczałem od usługodawcy bez tego nic nie zrobisz na większej pryzmie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj