danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

kizak    2204
31 minut temu, pawelmf napisał:

A co się dzieje z Pauliną nic nie komentuję

No już dwa trzy miesiące ,ktoś podał stronę ,chyba to kwiecień był  [czy mógłby podrzucić ] ,i chyba tutaj ,, nie występuje ''jak już to jako gość ,ale i tego nie widać ,szkoda 😔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5039
Można trochę dodać do mleka siary. Od czystej jeszcze się mu może pogorszyć.
Można trochę dodać do mleka siary. Od czystej jeszcze się mu może pogorszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437
kizak napisał:

31 minut temu, pawelmf napisał:

A co się dzieje z Pauliną nic nie komentuję

No już dwa trzy miesiące ,ktoś podał stronę ,chyba to kwiecień był  [czy mógłby podrzucić ] ,i chyba tutaj ,, nie występuje ''jak już to jako gość ,ale i tego nie widać ,szkoda 😔

https://www.facebook.com/Okiem-zootechnika-odch%C3%B3w-ciel%C4%85t-i-nie-tylko-107986354710017/ jak masz Facebooka to tu masz strone Pauliny

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Nie tylko Paulina zniknęła ale i inne dziewczyny przestały się odzywać .

Pewnie zazdrośni mężowie zabrali im dostęp do komputera , bo z innymi facetami rozmawia , a w domu ciche dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109

Bo zamiast obiadu to komentarze się pisało i ciach po kablu .

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Podałem wczoraj krowie a antybiotyk na zasuszenie i przestałem doić. Teraz znalazłem pod nią trochę mleka z kłakami takimi typowymi jak przy zapaleniu. Co byście zrobili w takiej sytuacji? mleka było z 8l dziennie, 35 dni do ocielenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12937

Zdoic i podać drugi  raz możesz  podać inny i do mięsnia coś  przeciwzapalnego

Edytowano przez Łolek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2204

  Inny ,tylko jaki ,jak antybiotyk podany to niby jak to rozkminić ,badanie zafałszowane będzie,chyba że walić  ,,na pałę''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
53 minuty temu, tumiwisizm napisał:

Podałem wczoraj krowie a antybiotyk na zasuszenie i przestałem doić. Teraz znalazłem pod nią trochę mleka z kłakami takimi typowymi jak przy zapaleniu. Co byście zrobili w takiej sytuacji? mleka było z 8l dziennie, 35 dni do ocielenia

Ja bym normalnie teraz ją doił i kontrolował co się dzieje na płytce chodzi mi o TOK i jak jest zapalenie dalej dawaj jej antybiotyk normalny i tyle .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

Zdrój i daj drugi na zasuszenie możesz jeszcze dać coś domięśniowo tak jak łolek pisze i możesz jeszcze wyewkie dać na obcięcie mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
kizak napisał:

  Inny ,tylko jaki ,jak antybiotyk podany to niby jak to rozkminić ,badanie zafałszowane będzie,chyba że walić  ,,na pałę''

teraz już tylko na pałe 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
1 godzinę temu, Troker1979 napisał:

co to za wlewka na obcięcie mleka?

Nie znam nazwy , ale mi vet polecił i ją zostawił  no i faktyczne po tej wlewce na drugi dzień wymię jak kapeć , a dawała ok 16l na dzień .

Zapytaj veta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5039

Pewnie coś z szałwią. Ona ma takie właściwości zdaje się. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592

No naprawdę nie wiem bo wziołem  to z myślą że to i tak nic nie da , atu efekt był e niesamowity.

Jak będzie okazja to wezmę jeszcze bo mam teraz kilka do zasuszenia i wam napiszę co to .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935

Krowa rozdeptała sobie strzyk, wisiał kawałek to wet obciął. Wczoraj się ocieliła no i niestety trzeba doić z kaniulą, jak zapobiec zapaleniu ? ( kaniula odkażana i potem strzyk zadipowany ) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604

Widziałem że niektórzy mają kraty w oborach uwięziowych. Jakie macie wymiary kanału pod kratą(głębokość i szerokość) i jak długo Wam się to napełnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    935
23 godziny temu, leszek1000 napisał:

Tak, ale zapalenie się pojawi. Idzie tą ćwiartkę zasuszyć ? 

W sumie to nie wiem, ale po ocieleniu można od razu ?. Dziś dojone już bez kaniuli i jakoś się wydoiło ( psikam ten strzyk sreberkiem i potem dip). Wet też dał jej coś na opuchliznę bo wymię ma jak torba podróżna wypchana na 2tyg wyjazd z namiotem ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj