danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Napisano (edytowany)

Gleba IIIa. Lucerna siana w tamtym roku na wiosnę. Mam problem z lucerną na górce, w tamtym roku przez suszę praktycznie wgl jej nie było w tym miejscu. Na jesień dany obornik oraz wapno  (ph 5.2) w tym roku polifoska 6 w dawce 250kg/ha oraz saletrzak 200kg/ha. Załączam zdjęcie dla poglądu. Osobiśie myślę, że może być problem z magnezem ale proszę o pomoc

SGCAM_20240419_103303899 (1).jpg

Edytowano przez tomislawwitow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
15 minut temu, tomislawwitow napisał:

Gleba IIIa. Lucerna siana w tamtym roku na wiosnę. Mam problem z lucerną na górce, w tamtym roku przez suszę praktycznie wgl jej nie było w tym miejscu. Na jesień dany obornik oraz wapno  (ph 5.2) w tym roku polifoska 6 w dawce 250kg/ha oraz saletrzak 200kg/ha. Załączam zdjęcie dla poglądu. Osobiśie myślę, że może być problem z magnezem ale proszę o pomoc

SGCAM_20240419_103303899 (1).jpg

Wedlug mnie za duzo azotu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrZet    7
1 godzinę temu, tomislawwitow napisał:

Gleba IIIa. Lucerna siana w tamtym roku na wiosnę. Mam problem z lucerną na górce, w tamtym roku przez suszę praktycznie wgl jej nie było w tym miejscu. Na jesień dany obornik oraz wapno  (ph 5.2) w tym roku polifoska 6 w dawce 250kg/ha oraz saletrzak 200kg/ha. Załączam zdjęcie dla poglądu. Osobiśie myślę, że może być problem z magnezem ale proszę o pomoc

SGCAM_20240419_103303899 (1).jpg

Po pierwsze zbyt niskie pH. Poza tym za dużo azotu. Polifoski dzialają wolno, lepiej je dawać jesienią. Daj jeszcze kizeryt żeby uzupełnić siarkę i magnez. Po pierwszym pokosie daj potas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, PiotrZet napisał:

Po pierwsze zbyt niskie pH. Poza tym za dużo azotu. Polifoski dzialają wolno, lepiej je dawać jesienią. Daj jeszcze kizeryt żeby uzupełnić siarkę i magnez. Po pierwszym pokosie daj potas

Wapna było dane 2t w tamtym roku ale wiadomo lepsze gleba to i nie ma co się spodziewać spektakularnych wyników po pół roku. Czyli Azot stop, potas fosfor po pokosach i ewentualnie kirezyt obecnie

Edytowano przez tomislawwitow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrZet    7
Napisano (edytowany)
36 minut temu, tomislawwitow napisał:

Wapna było dane 2t w tamtym roku ale wiadomo lepsze gleba to i nie ma co się spodziewać spektakularnych wyników po pół roku. Czyli Azot stop, potas fosfor po pokosach i ewentualnie kirezyt obecnie

Tak, azot stop. Po pierwszym pokosie daj potas. Po drugim możesz dać kizeryt. Jesienią daj jakiś superfosfat. Oczywiście jesienią też możesz dać wapna, gleba napewno się nie obrazi. Jakie zasobności gleby P,K, Mg

Edytowano przez PiotrZet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    328
Dnia 15.04.2024 o 21:46, Supersebusiek napisał:

Padalo i gowno i tak z tego bylo , mieszanka byla z dsv .

To coś było może nie tak . Niby czemu barenbrug ma mieszankę bg1 sprint z samych życic ? I co niby ludzie by ją kupowali tylko żeby sobie raz skosić i Tyle ? Może w gorzowskiej jest jakaś inna odmiana życic niż w tej bg1. Mam zasiane obie i zostaną na cały rok będzie porównanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie muszę zrobić badanie na zasobność to się okaże. Ogólnie lucerna w dołku na tym samym polu jest super a na górce tak jak wspomniałem miala ciężko wyjśc w tamtym roku z uwagi na susze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvl    66

też mam ten sam problem z lucerną na górce pH ponad 6 zasobności dobre a ona coś nie chcę, nie wiem może za zimno 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    569
6 godzin temu, tomislawwitow napisał:

Gleba IIIa. Lucerna siana w tamtym roku na wiosnę. Mam problem z lucerną na górce, w tamtym roku przez suszę praktycznie wgl jej nie było w tym miejscu. Na jesień dany obornik oraz wapno  (ph 5.2) w tym roku polifoska 6 w dawce 250kg/ha oraz saletrzak 200kg/ha. Załączam zdjęcie dla poglądu. Osobiśie myślę, że może być problem z magnezem ale proszę o pomoc

SGCAM_20240419_103303899 (1).jpg

Lucerny czy koniczyny w czystym siewie nie nawozi się azotem. A Ty pewnie na każdy odrost pakujesz azot jak na trawy. Azot zabija motylkowe. Można dać ze 30 N wczesną wiosną na start na nowy zasiew. Ale to jak stosuje się NPKi z azotem to tego starczy. Azot wek a na te konto solidnie fosfor, potas w dawkach dzielonych i wapno jak potrzebne i ciesz się Pan wieloletnim użytkiem dobrze plonującym. Taka prosta recepta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

Tyle, że tu jest lucerna z mieszanką traw. Lucernę uprawiam już od 6 lat, z tym że zmieniło się pole. Na poprzednim stanowisku też miała ciężko ruszyć na górce a później była lepsza niż w dołku. Faktycznie może przegiąłem tutaj w 1 roku z azotem. Oczywiście między pokosami ląduje tylko i wyłączenie fosfor + potas oraz ewetnutalnie mikroelementy w odżywce 

 

Edytowano przez tomislawwitow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naczilu    1

Mam problem z krową, tydzień po wycieleniu słabo je do tego zaczęła rzadko sr**, a dziś tak na czarno jakby srała co jej może dolegać? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naczilu    1
1 minutę temu, 12Pafnucy napisał:

Może ketoza 

dostaje codziennie energie do pyska i mleka nie urywa mimo że nie żarła za bardzo to trzyma ok 13l na raz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12199
naczilu napisał:

Mam problem z krową, tydzień po wycieleniu słabo je do tego zaczęła rzadko sr**, a dziś tak na czarno jakby srała co jej może dolegać? 

przemieszczenie trawieńca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    328
Napisano (edytowany)

Używał ktoś dystansów w rotacyjnej z-042 ? Bo w internecie patrzę i do tego modelu nigdzie nie mogę znaleźć . Bo na śrubie jak wykrece to tył znów może docinać i chciałbym założyć dystanse 

Edytowano przez dantur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
naczilu    1
3 godziny temu, kizak napisał:

 dzwoń po weta ,nie kombinuj 

właśnie był szybciej ale dał tylko kroplówkę i kore dębu na biegunkę 

 

2 godziny temu, slawek74 napisał:

przemieszczenie trawieńca...

Przy przemieszczeniu pobiera pasze i przeżuwa? Jak pamiętam kilka lat temu tata miał u krowy przemieszczenie to nic do ryja nie wzięła a ta jednak trochę je 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Przy lewym trochę będzie jadła.  Jak nie żre a mleka daje tyle co dawała to ketoza bankowa przecież. I ten wet jedno i drugie wykluczył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    118

A pro po mojej choroby.. mam tak poniszczone żyły w prawej ręce od nadgarstka i wzyż że się już chemii nie da podać... Wczoraj rozmawiałem ze swoją lekarką i mówiła że ma nową osobę z chłoniakiem Hodgkina. Staruszka 77-lat.. też 3 stopień.. jednym słowem ma przerąbane bo dla tak starej osoby sama chemia może być zabójcza..

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12Pafnucy    3447
Napisano (edytowany)
21 minut temu, Sean_Layton napisał:

 

A ogólnie jak tam?

 

Edytowano przez 12Pafnucy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7408

Żeby chemi w ręce nie pchać to się zakłada port na klatce piersiowej 

Najlepsza opcja na to leczenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2208

 

7 godzin temu, naczilu napisał:

 

 

Przy przemieszczeniu pobiera pasze i przeżuwa? Jak pamiętam kilka lat temu tata miał u krowy przemieszczenie to nic do ryja nie wzięła a ta jednak trochę je 

 u mnie też trochę jadła ,i po zrobieniu trawieńca ją ,,wyprostowało '' ,druga jak miała to niby żre ,ale mniej  ,i stoi taka wyścigowa  jak wóz drabiniasty ,żebra za szczeble ,a ,,kulse'' za kłonice robią ,a szeroka jak bocian w czole ,normalnie d*pa 4 cm .😐

2 godziny temu, Sean_Layton napisał:

A pro po mojej choroby.. mam tak poniszczone żyły w prawej ręce od nadgarstka i wzyż że się już chemii nie da podać... Wczoraj rozmawiałem ze swoją lekarką i mówiła że ma nową osobę z chłoniakiem Hodgkina. Staruszka 77-lat.. też 3 stopień.. jednym słowem ma przerąbane bo dla tak starej osoby sama chemia może być zabójcza..

 trzymaj się👍 , 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sean_Layton    118

Nie ma tragedii jak narazie , wiadomo po chemii kilka dni czuję się badziewnie , ale potem jest w miarę ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604

Kolanek, złączek i rur zostało mi z zakupu swojej dojarki, poprzedni właściciel więcej ode mnie sztuk doił. Ilość krów będzie 25 do doju, a przekrój chyba 40stka. Jak rura ma wracać innym rzędem krów a nie tym samym to spadek w stronę jednostki końcowej ma być do tej pory do której rura idzie nad stanowiskami gdzie będą podpinane aparaty? Trochę mam trudno, bo posadzka obory nie jest w poziomie, spadek jest odwrotny do spadku rury idącej do jednostki końcowej, rura na końcu obory robi się już dosyć wysoko. Do tego wyciąg obornika determinuje znaczną wysokość rurociągu w miejscu przejścia na drugi rząd stanowisk...

Dnia 19.04.2024 o 07:13, kizak napisał:

 Myślę ,spadek to aby był ,bez załamań na zastoiska ,a gąbka ,tak z pamięci pokonuje 10 zakrętów kąt prosty, z 40 m rurociągu w2,3 sekundy . Ale to chcesz dołożyć kawałek rurociągu ,a nie robisz od nowa  czy jak . Jak mi zakładali to przyjmowali jakieś wartości przekroju rury na ilośc krów  ,co by mleko zdązyło odejsc ,ale o zakrętach i długości to nie pamiętam czy my  żeśmy coś rozmawiali  . Oni mają własne giętarki to i kolanka taniej wychodzą .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj