danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

RusiL    305
zapracowany123 napisał:

Dla niektórych metry sześcienne za wiele nie mówią bardziej obrazowo będzie jak podajcie wagę i na ile sztuk

ale tona sałaty a tona siana mają zupełnie inną objętość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O dlatego piszę żeby wagę podać też bo suche będzie około 400-500 kg w metrze a mokrego może być nawet i 700kg
O dlatego piszę żeby wagę podać też bo suche będzie około 400-500 kg w metrze a mokrego może być nawet i 700kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12232

w wozie 9m3 3.2tony


krowa zjada 53.3kg mojej paszy średnio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    269
7 godzin temu, ThePerkins napisał:

Fosfor + wątroba, leczyć to ?

3c29dd98-f536-4331-98eb-35ab7c11fa64.jpg

Tak jak ktoś pisał menbutil i kup veyxol b phos i po 50 przez jakieś 3 dni jak nie dożylnie to domięśniowo

5 minut temu, slawek74 napisał:

w wozie 9m3 3.2tony

 

krowa zjada 53.3kg mojej paszy średnio

 

Widzę u Ciebie to dokładnie jak w aptece😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12232

czasem trzeba...😜 a tak w ogóle to szczegóły w hodowli są bardzo ważne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    269

Czasem tak ale ja tam nie przeliczam na kalkulatorkach tylko w myśli na chłopski rozum także nie wiem ile u mnie wychodzą te cyferki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12232

ja przeliczyłem orientacyjnie jak tu jeden pytał o kg napisałbym bez przecinka to mógłby mieć jakieś ale 🤷‍♂️😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    269

Wiadomo sucha masa w kiszonkach u każdego też jest różna także tego, a  kiszonka z kuku u ciebie ile ma sm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12232

coś koło 35 wyszło choć z sieczkarni przy koszeniu 33 cięte w szledredż czy jak to się pisze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    269

To ja jedną pryzmę miałem 40 a teraz następna jest 32 tylko że kuku z piaszczurów i ze skrobią kicha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12232

40 to mocno sucha 🙆‍♂️ jak to się gniotło ?


z długiej sieczki by chyba nie zagniótł 🤦

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    269

Idealnie leżało gniotło się dobrze bo wał robotę robi no ale taki mamy klimat schła w oczach a terminu nie dało się przyspieszyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12232

rok do roku nie równy i mimo jednakowego nawożenia czasem na tych samych działkach a przy zbiorze nawet w ten sam termin może być raz 30% sucha masa a nastęmpnie 40% sucha masa... taki klimat...


wał jaki masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrZet    8

Moi drodzy mam problem z jałówką. Został jej niecały miesiąc do wycielenia. Dostała zapalenia w jednej ćwuartce, temperatura 40,5 stopnia, przestała jeść. Był weterynarz, stwierdził że ma przewrócoby trawieniec. Dał zastrzyk na wycielenia. Jałówka się ocieliła, temperatura zeszła, jeść nadal zbytnio nie chce, dostaje zastrzyki na zapalenie. Mieliście taki przypadek że przed ocieleniem przewrócił jej się trawieniec ? Jak się zabrać za ten temat, żeby przywrócić ją do zdrowia? Znajomy podpowiedział żeby przejść na siano i drożdże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    442
9 godzin temu, PiotrZet napisał:

Moi drodzy mam problem z jałówką. Został jej niecały miesiąc do wycielenia. Dostała zapalenia w jednej ćwuartce, temperatura 40,5 stopnia, przestała jeść. Był weterynarz, stwierdził że ma przewrócoby trawieniec. Dał zastrzyk na wycielenia. Jałówka się ocieliła, temperatura zeszła, jeść nadal zbytnio nie chce, dostaje zastrzyki na zapalenie. Mieliście taki przypadek że przed ocieleniem przewrócił jej się trawieniec ? Jak się zabrać za ten temat, żeby przywrócić ją do zdrowia? Znajomy podpowiedział żeby przejść na siano i drożdże.

Co to znaczy przewrócony? Chyba przemieszczony. Trzeba wołać weterynarza, zbadać czy na pewno zmienił położenie i robić zabieg. U mnie głównie najbardziej prymitywna metoda się sprawdzała(bo z 1,5/2 lata trawienca u siebie nie widziałem) tzn krowę fikutaj do góry kołami, odgazować i przyszyć. Jak zostawisz ją na sianie i drożdżach to bedziesz miał ketozę a docelowo krowa do rzeźni albo do piachu. Długo już tak stoi i nie je? Z takimi rzeczami się nie czeka bo nic ci to nie da, zmarnujesz tylko sztukę...

Zabierz się w taki sposób, że zadzwoń do weterynarza niech ją osłucha i decyduje... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12232
pawlak2507 napisał:

https://www.olx.pl/d/oferta/wal-do-pryzm-walec-ugniatajacy-do-silosow-pryzmowy-CID757-IDZkOX7.html

Wał nie mój tylko gościa co mi kosi, bo biorę usługę z gnieceniem

czyli coś takigo jak mój tylko mój ma 2m szerokości dobre to do trawy w kukurydzy by robiło trze a wolno jeździć bo podrzuca a i tak na koniec samy.i kołami najlepiej zajeździć


PiotrZet napisał:

Moi drodzy mam problem z jałówką. Został jej niecały miesiąc do wycielenia. Dostała zapalenia w jednej ćwuartce, temperatura 40,5 stopnia, przestała jeść. Był weterynarz, stwierdził że ma przewrócoby trawieniec. Dał zastrzyk na wycielenia. Jałówka się ocieliła, temperatura zeszła, jeść nadal zbytnio nie chce, dostaje zastrzyki na zapalenie. Mieliście taki przypadek że przed ocieleniem przewrócił jej się trawieniec ? Jak się zabrać za ten temat, żeby przywrócić ją do zdrowia? Znajomy podpowiedział żeby przejść na siano i drożdże.

tak jak kolega wyżej a to że pezyrośnięty gdzieś to skąd on może wiedzieć ? robiliśmy przemieszczenie u cielnej krowy prawostronne i normalnie się cieliła nie ma co czekać tylko działaç....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    269
11 minut temu, slawek74 napisał:

czyli coś takigo jak mój tylko mój ma 2m szerokości dobre to do trawy w kukurydzy by robiło trze a wolno jeździć bo podrzuca a i tak na koniec samy.i kołami najlepiej zajeździć

 

Ten był szerszy 2.5 m. Właśnie też myślałem że to bardziej zdaje egzamin w trawie ale w kuku też dobrą robotę robi, myślę nie gorszą jak wał z kołami kolejowymi który poprzednia firma co kosiła u mnie ma taki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwekx25    5613

Mam 10 jałówek takich od 10 do 15 miesiący w stodole, budynek duży 11×18 i wysoki, zauważyłem u kilku sztuk objawy grzybicy skóry, co ciekawe krowy i pozostałe jałówki są w niskich budynkach starego typu gdzie wilgotność jest napewno wyższa i wentylacja słabsza i jest ok. Wszystkie jałówki jedzą tą samą paszę, cieląt nie kupuje, skąd mogło się to przyplątać?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    442
Napisano (edytowany)

Albo w słomie jakieś zarodniki 😊 w stodole mogą sobie fruwać trochę inaczej niż w niskiej oborze. Ale to taka pół poważna hipoteza, mózg gorzej pracuje bo obżarłem się na obiad. 

Trzeba szczepić bo żeby nie rozniosło się na oborę a zwłaszcza na ludzia 

Edytowano przez tumiwisizm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    768

Dysze do opryskiwacza, isc w  ceramike czy polimer wystarczy? Do pryskania z 35-40ha zasiewów. Isc w niebieskie czy coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj