danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Leszy    5077

Monotematyczne stosowanie oprysków doglebowych i uproszczona uprawa. Bezorka w  kukurydzy jak najbardziej na plus, ale to trzeba się trochę zastanowić czym odchwaszczać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
4 minuty temu, Leszy napisał:

Monotematyczne stosowanie oprysków doglebowych i uproszczona uprawa. Bezorka w  kukurydzy jak najbardziej na plus, ale to trzeba się trochę zastanowić czym odchwaszczać. 

Tak właśnie wychodzi bezorkowy system,według mnie więcej wad niż zalet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5077

Zalet jest więcej. Nie można jednak od 15 lat walić np. adengo i liczyć, że będzie działać....

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    258

Można stosować ten sam oprysk pod warunkiem że działa, u siebie jeśli widzę perz a taki się trafi czasem gdzieś od miedzy to powtórka od samego perzu idzie w tym miejscu i pola czyste, ale to wiadomo albo komuś się nie chciało poprawić albo ma tyle że nie zauważył że perz przerasta kuku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
1 godzinę temu, Leszy napisał:

Zalet jest więcej. Nie można jednak od 15 lat walić np. adengo i liczyć, że będzie działać....

Np.jakie zalety??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    103

Ej dobra. Śmiejecie się z tego perzu. Ale u mnie ten rok to była katastrofa. Wylalem 100l roundupu i możliwe że za malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Ja mam na jednym polu wyczyniec polny po poprzedniku. Normalnie trawnik. Jak się człowiek spóźni z opryskiem w qq to pozamiatane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5077
8 godzin temu, Eliot napisał:

Np.jakie zalety??

Na lekkich glebach np. unikamy erozji wietrznej. To jest dla mnie zaleta największa i przeważająca. 

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    340
Napisano (edytowany)

Bo u mnie ojciec poi tym z deheusa tym za 120 zł i widzę że cielaki jakoś słaba przybierają i muszę zmienić na coś lepszego 

Edytowano przez dantur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5077

To który to jest? Kupuje ten ekono milk dla młodszych i west millk dla starszych i jest ok. Też dehause 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eliot    109
1 godzinę temu, Leszy napisał:

Na lekkich glebach np. unikamy erozji wietrznej. To jest dla mnie zaleta największa i przeważająca. 

Przecież to zjawisko występuje także podczas systemu bezirkowego ,tam gdzie się kurzy dochodzi do małej erozji wietrznej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    340
Napisano (edytowany)
9 minut temu, Leszy napisał:

To który to jest? Kupuje ten ekono milk dla młodszych i west millk dla starszych i jest ok. Też dehause 

Poi tym Basicmilk i west milk. Kosztuje 120 zł worek. Nawet po cenie wiadomo że dobre mleko kosztuje ponad 300 zł a tutaj jaka różnica czyli coś musi być nie tak. Widziałem że i z deheusa są mlekopany za ponad 200 zł . Ale Ojciec mówi że tamte jest dobre bo tanie 🤭😂😃

Edytowano przez dantur96

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3932
5 minut temu, Eliot napisał:

Przecież to zjawisko występuje także podczas systemu bezirkowego ,tam gdzie się kurzy dochodzi do małej erozji wietrznej

Widać że jeszcze musisz się wiele nauczyć o bezorce. 

Zgadza się że występuje w obu przypadkach. Tyle że po orce masz sama ziemie i wiatr robią z nią co chce. Po bezorkowcu wiesz masa resztek pożniwnych które nie pozwalają tak na przemieszczanie piasku bo go zatrzymują. I pod takimi resztkami nie wysycha tak szybko ziemia. Można iść podnieść np taki kikut po kukurydzy i pod nim będzie wilgotna ziemia gdzie obok będzie suchy piach. To taka mała ,,subtelna'' różnica

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    103

Sano milli i milsan. Ciężko mi powiedzieć czy jest ok. Zdrowe. Ale czy tak dobrze rosna pod tym czy innym to nie umiem ocenic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    340

Orka to jedynie zimowa ja przez te eko schematy nie mogłem zaorać na jesieni tylko wiosna to różnica kolosalna bo zimowej wierzch jeszcze mokry i po wiosennej już 3 cm suchy piach 

Przed chwilą, kampl napisał:

Sano milli i milsan. Ciężko mi powiedzieć czy jest ok. Zdrowe. Ale czy tak dobrze rosna pod tym czy innym to nie umiem ocenic

Dlatego kupię Teraz coś z josery i zobacze 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    103
Napisano (edytowany)

Orka podobno nadaje się by przerwać chwasty wieloletnie i wskazane jest raz na kilka lat. A zaś innym razem spotkałem się z tekstem że wtedy tylko ta orka psuje efekt który bezorkowa uprawa budowała kilka lat. Bo bezorka lepiej działa na życie w glebie. 

4 minuty temu, dantur96 napisał:

 

Dlatego kupię Teraz coś z josery i zobacze 

Długo stosowałem Ale bylo Sano było nieco tańsze. Po śladzie wydaje się że jest gorsze, ale jak pisałem. Ciężko mi poznać różnice. 

Ten Basic milk jakiś dziwny. Jak stosujecie zgodnie z zaleceniami na opakowaniu to się nie dziwię że cielęta nie rosną. Oni każą 5 dniowym cielęta podawac stała pasze, wody 4l. Mleka 500g Coś dziwnego. Jak ja podaję 3z dziennie po 3l i więcej. A sztucznego mleka łącznie 900gr i to nawet może być trochę malo

Edytowano przez kampl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrek91p    79

Panowie zbyt pochopne wnioski, w tamtym roku było tam pszenżyto i ok 6t/ha dało, może i więcej, na jesieni był posiany jeczmień i po jeczmeniu miała wlecieć trawa z motylkowymi, ale jeczmień niestety w niektórych miejscach wygnił tam gdzie 3 klasa i były też place że jakby nie coś mu tam niepasowalo. I w piątek była orka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    937
Napisano (edytowany)

Jeżeli miałeś "place" to tam się z lucerną nie pchaj, też mam na dzierżawie jęczmień ( PH 5,7 ) i miejscami żółte place więc jest po prostu za kwaśno. Jeśli chcesz tam trawę to z koniczyną i na jesieni wapno... 

 

Co do bezorki w qq w moim doświadczeniu bardzo na plus ale na piachu, zrobiłem to w tamtym roku właśnie na tej dzierżawie ( III-IVkl ) to wyszło to marnie ( Chyba że spulchnicie na głębokość orki lub głębiej wtedy powinno być ok ) . Drugi minus poważny to zachwaszczenie, zawsze robię powschodowo bo ciągle coś sieje po qq żeby nie było zalegania, i w tamtym roku niestety był spory uszczerbek na tym dywanie .... 

 

Jeszcze pytanie, mam kawałek za stawem do przesiania trawy, jest tam dość wilgotno bo to dołek, ma ktoś coś sprawdzonego wieloletniego żeby tego nie orać znowu, bo kiepski do uprawy to kawałek :/ 

Edytowano przez ThePerkins

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia, pszenica po kukurydzy, dwie działki obok siebie, jedna zasiana po orce druga po gruberze, warunki były bardzo suche, po orce widać, że łan gęstszy, rośliny wyższe, natomiast w bezorce, rośliny bardziej rozłożone, można powiedzieć, że po gruberze pszenica ma dwa razy więcej korzeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    340
51 minut temu, kampl napisał:

Orka podobno nadaje się by przerwać chwasty wieloletnie i wskazane jest raz na kilka lat. A zaś innym razem spotkałem się z tekstem że wtedy tylko ta orka psuje efekt który bezorkowa uprawa budowała kilka lat. Bo bezorka lepiej działa na życie w glebie. 

Długo stosowałem Ale bylo Sano było nieco tańsze. Po śladzie wydaje się że jest gorsze, ale jak pisałem. Ciężko mi poznać różnice. 

Ten Basic milk jakiś dziwny. Jak stosujecie zgodnie z zaleceniami na opakowaniu to się nie dziwię że cielęta nie rosną. Oni każą 5 dniowym cielęta podawac stała pasze, wody 4l. Mleka 500g Coś dziwnego. Jak ja podaję 3z dziennie po 3l i więcej. A sztucznego mleka łącznie 900gr i to nawet może być trochę malo

No widzisz i dlatego muszę zmienić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189
Napisano (edytowany)
1 godzinę temu, dantur96 napisał:

Jakie mleko polecacie tak gdzieś od 5 doby dla cielaka?

Ja używam, milk of milk specjal złoty worek, dobry produkt,wychodzi 220zl brutto , 0,05% włókna i 42 % laktozy.

Edytowano przez michal_19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon09875    9984
Dnia 30.03.2024 o 16:58, Eliot napisał:

Rozumiem że masz jeden gatunek trawy my wszystkich kawałkach oraz że masz zbliżone klasy ziemi

.

Na pryzmie ma wszystko razem i przy wycinaniu złapie wyrównana pasze, a w balocie dziś masz  ładny towar, a jutro trafi się szuwar z nad rzeki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5077
1 godzinę temu, Eliot napisał:

Przecież to zjawisko występuje także podczas systemu bezirkowego ,tam gdzie się kurzy dochodzi do małej erozji wietrznej

Co innego jak się kurzy, a co innego jak powstają wydmy. Kto nie ma piachu to nie zrozumie. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj