danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Paramonov    73

Ktoś podpowie robiłem zgłoszenie działalności dodałem budynek i tam trzeba podać wielkość produkcji podaje się taka jaka jest aktualnie ??? Czy podać więcej tyle jest zazwyczaj ? I zgłoszenie ilości sztuk na koniec roku trzeba robić dla bydła czy to tylko ci co mają świnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    189
2 godziny temu, Kvl napisał:

też tym robię od początku usuwania od tego czasu tylko jednej sztuce lekko urosły jeśli można nazwać to rogiem choć wydaje mi się że wypalarką było by łatwiej i szybciej tu jednak trzeba trochę potrzeć

E tam też czytałem że Niby 30sekund trzeba pocierac, jak mały cielak ma kilka dni to dosłownie 10sekund i wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Paramonov napisał:

Ktoś podpowie robiłem zgłoszenie działalności dodałem budynek i tam trzeba podać wielkość produkcji podaje się taka jaka jest aktualnie ??? Czy podać więcej tyle jest zazwyczaj ? I zgłoszenie ilości sztuk na koniec roku trzeba robić dla bydła czy to tylko ci co mają świnie ?

Podajesz tyle sztuk bydła ile Ci wejdzie do obory. Tylko świnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kvl    66
9 godzin temu, michal_19 napisał:

E tam też czytałem że Niby 30sekund trzeba pocierac, jak mały cielak ma kilka dni to dosłownie 10sekund i wystarczy.

Dokładnie 

17 minut temu, niesamowity90 napisał:

U mnie w instrukcji jest 1-2 minuty pocierać zawiązek roga.

Tyle to nie wszystko zależy od cielaka jakie te rogi już ma 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mr1997    51

Podlaskie Bgr  pewna firma oferowała mi po 220 bruttoza tonę z mariampola, z tej samej cukrowni jakiś prywaciarz woził po 150

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paramonov    73
2 godziny temu, MajsterMarian napisał:

Podajesz tyle sztuk bydła ile Ci wejdzie do obory. Tylko świnie

To mogłem więcej podać . Dzięki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    531
Dnia 17.12.2023 o 09:02, ThePerkins napisał:

Sama trawa 18 czy z lucerną ?, musiałeś bardzo wcześnie kosić pewnie 

 

 

 

IMG_6267.jpeg

Dnia 17.12.2023 o 09:02, ThePerkins napisał:

Sama trawa 18 czy z lucerną ?, musiałeś bardzo wcześnie kosić pewnie 

 

 

 

Dnia 17.12.2023 o 09:02, ThePerkins napisał:

Sama trawa 18 czy z lucerną ?, musiałeś bardzo wcześnie kosić pewnie 

 

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kampl    102

A propo tych wypalarek. Chemiczny wydaje mi się fajniejszym rozwiązaniem. Bo jednak palić te krowy trochę opór mam. Ale jak przeliczymy wydać raz 500 i na całe zycie. a sto razy po 50zl to widać różnicę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    442

Jak myślicie mf 6 cyl 145km który waży 5500 wg tabeli będzie dawał radę z rozrzutnikiem 14tonowym(brochard dragon 2)? Ciężko znaleźć coś co ma tuza z wom z przodu, waży 7 ton i nie kosztuje mylyonów. Ziemie lekkie, 5-6 klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Po płaskim tak. U mnie nr 6190 pod górę  ma czasem problem z t088 szczególnie jak się ładunek przesunie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    442

Właśnie też sie zastanawiam czy nie kupić gołego i nie zamontować ale jeszcze nie wczytywałem się w temat na jakiej to zasadzie działa, czy to będzie napęd hydrauliczny czy normalnie napęd z mostu? Ciężka sprawa ogólnie

1 godzinę temu, plati napisał:

Po płaskim tak. U mnie nr 6190 pod górę  ma czasem problem z t088 szczególnie jak się ładunek przesunie 

To niedobrze, szukam 8220 ale ciężko znaleźć kompletnego. Są 6290 ale to już mniejszy ciągnik i troche strach kupować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256
1 godzinę temu, tumiwisizm napisał:

Jak myślicie mf 6 cyl 145km który waży 5500 wg tabeli będzie dawał radę z rozrzutnikiem 14tonowym(brochard dragon 2)? Ciężko znaleźć coś co ma tuza z wom z przodu, waży 7 ton i nie kosztuje mylyonów. Ziemie lekkie, 5-6 klasa

Śmiało będzie dawać radę, w mojej okolicy taki rozrzutnik ciąga 105 konnym też w 6 cyl 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Po tygodniu czekania wkoncu wysłodki wjechały. W najgorsza pogode jaka mogła być. Wożą do biogazowni i nie ma wozenia indywidualnie. Kierowca dobrze pogadał i rano mógł 2 kursy zabrać.

Za łudke wyszlo 2750 z transportem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyziek_1    49
tumiwisizm napisał:

Właśnie też sie zastanawiam czy nie kupić gołego i nie zamontować ale jeszcze nie wczytywałem się w temat na jakiej to zasadzie działa, czy to będzie napęd hydrauliczny czy normalnie napęd z mostu? Ciężka sprawa ogólnie

Napęd Wom pochodzi z koła pasowego silnika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
2 godziny temu, tumiwisizm napisał:

Jak myślicie mf 6 cyl 145km który waży 5500 wg tabeli będzie dawał radę z rozrzutnikiem 14tonowym(brochard dragon 2)? Ciężko znaleźć coś co ma tuza z wom z przodu, waży 7 ton i nie kosztuje mylyonów. Ziemie lekkie, 5-6 klasa

U mnie 118km ciąga 10tonowy, ma dość lekko. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, ChiquitaB napisał:

Po tygodniu czekania wkoncu wysłodki wjechały. W najgorsza pogode jaka mogła być. Wożą do biogazowni i nie ma wozenia indywidualnie. Kierowca dobrze pogadał i rano mógł 2 kursy zabrać.

Za łudke wyszlo 2750 z transportem.

Ile km od cukrowni


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zibifarmer    217
28 minut temu, ChiquitaB napisał:

Po tygodniu czekania wkoncu wysłodki wjechały. W najgorsza pogode jaka mogła być. Wożą do biogazowni i nie ma wozenia indywidualnie. Kierowca dobrze pogadał i rano mógł 2 kursy zabrać.

Za łudke wyszlo 2750 z transportem.

U mnie 3200zl, dziś dojechały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6726
25 minut temu, karolr2 napisał:

Mam do sprzedania. 2015r można powiedzieć że nie używana 

20231221_121818.jpg

wiele? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolr2    767

Zastanawiam się... 

Poproszę o pomoc w wycenie. Nie skosiła więcej niż 20ha przez ten czas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj