danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

robert1226    1594
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

a dolfosu nie polecałeś?

Tak ale to w laktacji nie w zasuszeniu. 

Ty na poważnie mówisz że byś wannę kupił?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RadekGawryluk    213
1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

Rozkładam już ręce na te pierdolo** kopce, nie mam pojęcia co robię źle.. Kosiłem i zgrabiałem od godz 20, przyczepa przyjechała na drugi dzień o 12. Kopiec obrzuciłem dookoła dobrze piachem i na wierzch trochę piachu na to siatka ( nie miałem skąd wziąć ziemi bo sucho było ). Otworzyłem jakieś 2-3 tyg temu, i pierwszy tydzień ok, drugi co raz gorzej a teraz to muszę kostke wyciąć i wszystko przewalać widłami. Trawy z łąk były młode dobre, gorzowska stara jak nie wiem i teraz w kopcu to wygląda jakby wyschła na pniu ( przyjmuję do wiadomości że tu też leży problem ), ale trawy z łąk, młode, mokre też się psują. Stosujecie coś na odcięcie powietrza jak wybieracie czy co ?. U mnie po okolicy każdy bierze byle jak i nic się nikomu nie psuje, teraz nawaliłem gruby pas piachu żeby to odciąć może po kilku metrach się poprawi bo jak nie to czeka mnie cały kopiec w gnój i d*pa z tego zapasu.

Mam jeszcze pryzmę z 1 pokosu, tam to lała się woda z przyczepy i jak tamto się też zepsuje to przechodzę na bele bo nie mam z nimi wgl problemu, choć wiem że będzie to uciążliwe jak i dla mnie przy pracy jak i potem do paszowozu ale cóż...

 spacer.png

 

 

spacer.png

Czy ja za słabo to gniotę ?, ale jeżdżę po tym kopcu dużo i ja już nie wiem ...

Przyczepę z wałkami? Jak gnieciesz to masz jakiś rozwalak do tego czy tylko ciągnikiem? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12203
robert1226 napisał:

1 godzinę temu, slawek74 napisał:

a dolfosu nie polecałeś?

Tak ale to w laktacji nie w zasuszeniu. 

Ty na poważnie mówisz że byś wannę kupił?

kasa i koszty nie trafia się cysterna o odpowiedniej pojemności...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256
4 godziny temu, danielhaker napisał:

Ja dotychczas dawałem ZAS z Trouwa, po wymieszaniu z treściwymi i TMR nie ma problemów z jedzeniem, ale ostatnio po tygodniu stosowania zbadaliśmy z lekarzem mocz i pH 7,5-8, więc Krzysiek kazał je zmienić :P

Obstawiam że Krzysiek reprezentuję inną firmę niż trouw, pytanie z czym masz problem po wycieleniu? Należy dawać takie żeby zjadły to, kiedyś dawałem z dolfosu ale było troche za dużo zatrzymań łożysk i aktualnie daję KWZ z trouwa i troche się sytuacja poprawiła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6726
1 godzinę temu, ThePerkins napisał:

Rozkładam już ręce na te pierdolo** kopce, nie mam pojęcia co robię źle.. Kosiłem i zgrabiałem od godz 20, przyczepa przyjechała na drugi dzień o 12. Kopiec obrzuciłem dookoła dobrze piachem i na wierzch trochę piachu na to siatka ( nie miałem skąd wziąć ziemi bo sucho było ). Otworzyłem jakieś 2-3 tyg temu, i pierwszy tydzień ok, drugi co raz gorzej a teraz to muszę kostke wyciąć i wszystko przewalać widłami. Trawy z łąk były młode dobre, gorzowska stara jak nie wiem i teraz w kopcu to wygląda jakby wyschła na pniu ( przyjmuję do wiadomości że tu też leży problem ), ale trawy z łąk, młode, mokre też się psują. Stosujecie coś na odcięcie powietrza jak wybieracie czy co ?. U mnie po okolicy każdy bierze byle jak i nic się nikomu nie psuje, teraz nawaliłem gruby pas piachu żeby to odciąć może po kilku metrach się poprawi bo jak nie to czeka mnie cały kopiec w gnój i d*pa z tego zapasu.

Mam jeszcze pryzmę z 1 pokosu, tam to lała się woda z przyczepy i jak tamto się też zepsuje to przechodzę na bele bo nie mam z nimi wgl problemu, choć wiem że będzie to uciążliwe jak i dla mnie przy pracy jak i potem do paszowozu ale cóż...

 spacer.png

 

 

spacer.png

Czy ja za słabo to gniotę ?, ale jeżdżę po tym kopcu dużo i ja już nie wiem ...

albo za mało wybierasz albo za sucha zbierasz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304
slawek74 napisał:

pytanie z innej beczki jaką chlodnię wybrać wanna czy cysterna są plusy i minusy wiadomo i koszty a czasy niezbyt napawajace optymizmem...

miałem wannę, mam cysternę i nigdy nie wrócę do wanny żeby ją ręcznie szorować i wdychać te opary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12203
pawlak2507 napisał:

4 godziny temu, danielhaker napisał:

Ja dotychczas dawałem ZAS z Trouwa, po wymieszaniu z treściwymi i TMR nie ma problemów z jedzeniem, ale ostatnio po tygodniu stosowania zbadaliśmy z lekarzem mocz i pH 7,5-8, więc Krzysiek kazał je zmienić :P

Obstawiam że Krzysiek reprezentuję inną firmę niż trouw, pytanie z czym masz problem po wycieleniu? Należy dawać takie żeby zjadły to, kiedyś dawałem z dolfosu ale było troche za dużo zatrzymań łożysk i aktualnie daję KWZ z trouwa i troche się sytuacja poprawiła

Krzysiek żadnej firmy nie prezentuje...


ThePerkins napisał:

       Czy ja za słabo to gniotę ?, ale jeżdżę po tym kopcu dużo i ja już nie wiem ...

słabo dogniecione. ... a wału pierścieniowego używam i daję zakiszacz jak kiedyś było mokre że sok leciał było mleko nic się nie psuło i krowy wyjadały...


RusiL napisał:

slawek74 napisał:

pytanie z innej beczki jaką chlodnię wybrać wanna czy cysterna są plusy i minusy wiadomo i koszty a czasy niezbyt napawajace optymizmem...

miałem wannę, mam cysternę i nigdy nie wrócę do wanny żeby ją ręcznie szorować i wdychać te opary...

jest jedna odpowiedniej pojemności ale stara i najdroższa 🙆‍♂️ może nadstawki przyspawać 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    937

przyczepa z walkami , rozbijak jest, co do suchości no to kurde w nocy koszone i od południa zbierane to ja nie wiem czy da się szybciej. Zakiszacza nie mam jak dać bo w przyczepie nie na dozownika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12203
ThePerkins napisał:

przyczepa z walkami , rozbijak jest, co do suchości no to kurde w nocy koszone i od południa zbierane to ja nie wiem czy da się szybciej. Zakiszacza nie mam jak dać bo w przyczepie nie na dozownika

to chyba chęci brak...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1594
15 minut temu, slawek74 napisał:

kasa i koszty nie trafia się cysterna o odpowiedniej pojemności...

Szukaj a znajdziesz i tylko cysterna , a teraz jaki masz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12203
ChiquitaB napisał:

Polecam japy żadne delavale

też słyszałem dobre opinie tylko w okolicy ogólnie mała podaż zbiorników...


paco 1500 wchodzi 1600 chciałbym 2000-2200 trafiają się 2600 i więcej ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93
4 minuty temu, ThePerkins napisał:

przyczepa z walkami , rozbijak jest, co do suchości no to kurde w nocy koszone i od południa zbierane to ja nie wiem czy da się szybciej. Zakiszacza nie mam jak dać bo w przyczepie nie na dozownika

Ile czasu wybierasz ścianę? Może za wolno się przesuwasz?


Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

a ja eurotanka hehe😁

slawek74 napisał:

jest jedna odpowiedniej pojemności ale stara i najdroższa 🙆‍♂️ może nadstawki przyspawać 🤔

ale cysterna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pablo16    93
7 minut temu, ThePerkins napisał:

przyczepa z walkami , rozbijak jest, co do suchości no to kurde w nocy koszone i od południa zbierane to ja nie wiem czy da się szybciej. Zakiszacza nie mam jak dać bo w przyczepie nie na dozownika

Coś się zacięło i 2 razy dodało 

Edytowano przez Pablo16

Ursus C385A główny koń roboczy
Ursus C360 pomocnik C385A
Ursus C330M pomocnik pomocnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Dopiero skosiłem 3 pokos, jest szansa na udany podsiew w tym roku? ryzyko jest duże, wody troche spadło, wszystko zależy od temperatury

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12203
RusiL napisał:

a ja eurotanka hehe😁

slawek74 napisał:

jest jedna odpowiedniej pojemności ale stara i najdroższa 🙆‍♂️ może nadstawki przyspawać 🤔

ale cysterna?

wanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wille    31

Odnośnie tych pryzm w tamtym roku kupiłem przyczepę i robiłem pierwsze pryzmy też tak się działo w tym roku wszystkie pryzmy z zakiszaczem i jest pięknie nic nie odrzucam a dużo lucerny a zakiszacz podaje z ciągnika depczącego z opryskiwacza zawieszanego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    937

ścianę wybieram 3 max 4 dni. wypłuka się tak dobrze opryskiwacz żeby ten zakiszacza faktycznie działał ?.. U nas nikt zakiszacza nie daje , czy trawa czy qq

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karol091193    876

Jak 4 dni ściana to zapomnij że to będzie ci leżało. Jeżeli już, to musisz na grubo ziemią obsypać. Innej opcji nie ma nawet nie wiem czy zakiszacz zda egzamin. Może nie będzie tej pleśni ale i tak będzie ci się pryzma grzać 


Wszystkie moje posty i zdjęcia są chronione prawem autorskim ;)
Zainteresowanych wykorzystaniem proszę o kontakt na PW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj