danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
krzychu121    3931

Jaka ładowarkę teleskopową byście polecili? Chodzi o używkę do 150 tys. Coś przyzwoitego się znajdzie w tych pieniądzach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KTJW    4

Zależy do czego potrzebujesz tej ładowarki. Ja również mogę polecić JCB, od 7 lat użytkuje 520-40 z awari to: sprzęgło pompy i pompa wody z płukaniem chłodnicy. Mała zwinna a co trzeba to podniesie, na jakieś większe trasy się nie nadaje. A no i jak większe błoto to idzie się utopić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931

Głównie pracę przy domu. Codziennie ładowanie paszowozu. Ale też załadunek piachu czy obornika. No i wiadomo trafi się też jechać na łąki. A że łąki torfowe to jakieś koła większe muszą być. JCB 531/70 jakieś opinie ? Może macie namiary na gości co handlują i serwisują ładowarki. Była by najpewniejsza z takich tak 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Pytanie czym uprawić ciężką ziemię? W tym roku qq koszona gdy było morko i strasznie się ubiło. Pług nie chce wejść, wjechałem agregatem ścierniskowym na gęsiostopce (mandam 2.6m) ale bryły powychodziły. Ziemia głównie ilasta. Wał rurowy mam. Szukać brony talerzowej? innego wału?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matmen    53

Odnośnie ładowarki ja polecę Ci Manitou 634-120 , ogólnie to nie patrz na markę ale zadbaną maszynę i raczej roczniki 2008-2015 już mają wszystko co potrzebne a bez zbędnej ekologi. A skąd jesteś? W Białymstoku są goście co sprowadzają i serwisują właśnie Manitou 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102
krzychu121 napisał:

Głównie pracę przy domu. Codziennie ładowanie paszowozu. Ale też załadunek piachu czy obornika. No i wiadomo trafi się też jechać na łąki. A że łąki torfowe to jakieś koła większe muszą być. JCB 531/70 jakieś opinie ? Może macie namiary na gości co handlują i serwisują ładowarki. Była by najpewniejsza z takich tak 

rok temu kupiłem 531-70 polecam, głównie paszowoz, załadunek obornika w tym roku też dużo było zabawy przy rozwozeniu piasku. po 11-stu miesiącach zrobione 500h maszyna nie do zdarcia. Ty gdzieś z powiatu ostrołęckiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
14 godzin temu, krzychu121 napisał:

Głównie pracę przy domu. Codziennie ładowanie paszowozu. Ale też załadunek piachu czy obornika. No i wiadomo trafi się też jechać na łąki. A że łąki torfowe to jakieś koła większe muszą być. JCB 531/70 jakieś opinie ? Może macie namiary na gości co handlują i serwisują ładowarki. Była by najpewniejsza z takich tak 

Nie wiem skad jestes ale jedz w okolice Zbuczyna tam jest tego do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931

Wiem że tam jest tego duzo. Tylko jak to u handlarza. Może byc lux maszyna a może byc totalna padaka. Do środka nie zajrzysz a jeszcze jak ma się pierwszy raz z taka maszyna do czynienia to tym bardziej ciężka sprawa. A od takiego gościa który zajmuję się sprowadzaniem i naprawianiem ładowarek zawsze pewniejszy będzie zakup bo jak zacznie sprzedawać szrot to opinie szybko sobie popsuję. A zapracować na dobrą opinię ciężko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

Ja dałem 140 tylko wtedy był chyba najdroższy moment na zakup maszyn... W Gralach brałem często sprowadza JCB no i złej opinii nie słyszałem, a sam korzystam z ich usług dłuższy czas


moja rocznik 2011, ale pompa tloczkowa to robota bajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6726
19 godzin temu, KTJW napisał:

Zależy do czego potrzebujesz tej ładowarki. Ja również mogę polecić JCB, od 7 lat użytkuje 520-40 z awari to: sprzęgło pompy i pompa wody z płukaniem chłodnicy. Mała zwinna a co trzeba to podniesie, na jakieś większe trasy się nie nadaje. A no i jak większe błoto to idzie się utopić.

coś takiego masz? https://www.olx.pl/d/oferta/ladowarka-teleskopowa-jcb-520-40-CID757-IDVgl8m.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6726
Przed chwilą, KTJW napisał:

Tak dokładnie taką

zadowolony? z tonowym big batem jest w miarę stabilna ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931
15 minut temu, czesio1612 napisał:

Ja dałem 140 tylko wtedy był chyba najdroższy moment na zakup maszyn... W Gralach brałem często sprowadza JCB no i złej opinii nie słyszałem, a sam korzystam z ich usług dłuższy czas

 

moja rocznik 2011, ale pompa tloczkowa to robota bajka

 

Brutto netto ? Chyba kojarzę tego handlarza. To on daje gwarancję na przebieg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KTJW    4
radekz200 napisał:

Przed chwilą, KTJW napisał:

Tak dokładnie taką

zadowolony? z tonowym big batem jest w miarę stabilna ?

Jak na moje warunki to sprawdza się bardzo dobrze, akurat wchodzi mi do budynków dlatego taka. Na spokojnie sypie nawóz w rozsiewacz 2x 500kg. Wiadomo jak wyciągnąć cały teleskop na nierównościach to czasami sie bujnie. Ale przez te kilka lat nigdy nie leżała więc myślę że tragedi nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

moja była na umowę bo jestem na ryczalcie, kupił bez faktury i sprzedał bez faktury mi akurat na tym zależało. W ogłoszeniach pisze że przebiegi oryginał ja w swojej dopiero po roku sprawdziłem przy okazji i się zgadza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3931

Patrzyłem teraz to nie ma żadnych ogłoszeń na olx. Trzeba będzie się przejechać. Chociaż dawno tam nie byłem a tych handlarzy tam chyba 3 jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
plati    105

Ja mam z 15 lat JCB 525b o też jestem zadowolony. Z tym, że to konstrukcja z początku lat 90. Silnik perkins 4 bez turbo. 

 

Jedyne udogodnienie jakie posiada to rewers, skrzynia hydrokinetyczna. Za bardzo nie ma się co popsuć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niesamowity90    604

Tak się zastanawiam nad genetyką u krów u siebie. Stado 20 sztuk, nie bardzo chcę robić kursy i sam kryć. U weterynarza wygląda na to że nasienie bez szału. Swój kontener przy małym stadzie nie wiem czy się opłaca, jeśli nie chcę sam kryć i jeśli weterynarz chce 70 zł za samo pokrycie bez słomki. Od weterynarza dostałem jedynie propozycję, że kryć sexem po 180zł to trochę lepszy buhaj. Z tych co ostatnio krył i udało mi się znaleźć to np buhaj Prestige. Wystarczający buhaj żeby było z jego córek mleko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    937

Taa, ja kiedyś zamówiłem 3 sexy to 3 byczki miałem, raczej będzie trzeba pomyśleć o swoim kontenerze. Sam przedstawiciel mi mówił ze wety to odpadki same biorą i skuteczność może być różna ... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12200

u mnie po sexie jałówki i po normalnym 🤦‍♂️ aż piętrowo chyba będę stawiał 🙆‍♂️🤦‍♂️🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj