danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

gregor1284    14121
9 godzin temu, PolonezAtu napisał:

Właśnie w tym momencie rozlewam na łąkę bo też szambo full 😁

do nieba to Ty za to nie pojdziesz co? :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alfa    1194
5 godzin temu, Supersebusiek napisał:

Zależy kto ile czego ma .

Ile by nie było to niedziela to niedziela.  Jakoś mam dużo i daje rade beż niedzieli i większość pdobnie  a są wyjątki ze co tam niedziela dzien jak dzień nie długo gnój widłami będą wywalać w niedzielęz kojca .  Życie jest krótkie trochę trzeba nad sobą pomyśleć 

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    756

Hmm... znam takiego co zawsze gnoj w niedzielę wozi 😁

Z kojca cielaką wywalam co 2 dzień i w niedzielę tez przypadnie ale to I tak idzie na wyciąg także 2minuty roboty. Sianokiszonki woze co 2 albo 3 dzień jak się skoncza i wczoraj był taki dzień ale to robię przed wieczornym dojeniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12195

2 minuty to nie robota ale możerobić to w soboty nie ważne z ilu dni... 🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256
10 godzin temu, Supersebusiek napisał:

Wieś jest dla rolników ,a nie mieszczuchów jak chcą tu przyjeżdżać to niech to zaakceptują , a jak nie to do miasta z powrotem .

Mówisz tak bo pewnie w Twojej wiosce nie ma takich mieszczuchów, na szczęście u mnie póki co też jest z tym spokój ale śmierdzący temat lepiej w niedziele zostawić w spokoju. Mam kumpla u którego sprowadziło się na wioskę kilku takich, jak woził obornik podjechała na pole policja i kazała mu każdy rozrzutnik orać od razu bo sąsiadom śmierdzi no i co byś na to powiedział? Dlatego uważam że trzeba szanować te święta, oczywiście są wyjątki bo jeśli przyjdzie jakaś ulewa w niedziele rano i ktoś ma tak zrobioną oborę że krowy można powiedzieć stoją w basenie, a znam takie gospodarstwa to nie będzie czekać z tym do poniedziałku ale to jest rzadkość 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheraRolnik    4172
3 minuty temu, pawlak2507 napisał:

Mam kumpla u którego sprowadziło się na wioskę kilku takich, jak woził obornik podjechała na pole policja i kazała mu każdy rozrzutnik orać od razu bo sąsiadom śmierdzi no i co byś na to powiedział?

Jak to co, olać ich i mieć to nie powiem gdzie... 

Do znajomego kiedyś przyjechali na pole w środku dnia i powiedzieli że ma ciszej jeździć 🤣🤣 bo ktoś zgłosił że hałasuje 🤣🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5024
8 minut temu, pawlak2507 napisał:

orać od razu bo sąsiadom śmierdzi no i co byś na to powiedział?

Że sąd najwyższy na to zezwolił ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

nie ma czegoś takiego jak norma zapachu, jednemu śmierdzi drugi się tym zapachem delektuje. 6km ode mnie jest zakład utylizacji zwierzęcej była "saria" i to dopiero śmierdzi, ludzie walczyli z tym walczą a śmierdzi dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    756

No niestety ale podstawowe swoje prawa jako rolnika tez trzeba znać i wtedy ani sasiad z miasta ani policja nic ci nie zrobią dopóki je przestrzegasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256

Tylko najgorzej jak ten ktoś jest wysoko postawiony i ma znajomości to na drugi dzień masz 10 kontroli na podwórku, także nie życzyć nikomu takiego kogoś we wsi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12195
pawlak2507 napisał:

10 godzin temu, Supersebusiek napisał:

Wieś jest dla rolników ,a nie mieszczuchów jak chcą tu przyjeżdżać to niech to zaakceptują , a jak nie to do miasta z powrotem .

Mówisz tak bo pewnie w Twojej wiosce nie ma takich mieszczuchów, na szczęście u mnie póki co też jest z tym spokój ale śmierdzący temat lepiej w niedziele zostawić w spokoju. Mam kumpla u którego sprowadziło się na wioskę kilku takich, jak woził obornik podjechała na pole policja i kazała mu każdy rozrzutnik orać od razu bo sąsiadom śmierdzi no i co byś na to powiedział? Dlatego uważam że trzeba szanować te święta, oczywiście są wyjątki bo jeśli przyjdzie jakaś ulewa w niedziele rano i ktoś ma tak zrobioną oborę że krowy można powiedzieć stoją w basenie, a znam takie gospodarstwa to nie będzie czekać z tym do poniedziałku ale to jest rzadkość 

kazać to see mogą.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paulina1985    585

Nie wiem jak u was. Ale u nas we wiosce jak wszyscy pracowali przy trzodzie na terenie naszego zakładu (mamy wszystkie budynki przerobione z chlewni) to nikomu nie przeszkadzał zapaszek. Jak sie wchodzilo do sklepu z chlewni to wszyscy zadowoleni. Teraz jak przyjdzie się na 5 minut czystym, ale z obory to już się pojawiają komentarze o smrodzie 🤣

Więc to nie zawsze mieszczuchy są najgorsi ;)

Ja wynajmuję domek na lato, kiedyś się zdarzyło, że chłopaki prawie pod oknami letnikom kurzy obornik zaserwowali 😆 Kolejnego dnia przepraszam letników za zapachy, a oni zadowoleni, ze "prawdziwa wieś" 🤣🤣🤣🤣. Ale wiadomo, smrodek mieli dwa dni nie dłużej 😆 naokoło domku ściany z kukurydzy to może trochę izolowało 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Typowy mieszczuch nie taki zły najgorszy ten wiejski mieszczuch bądź nawet ten co mieszka od x lat na wsi ale hodowli niema ziemia sprzedana za gruby hajs a teraz smierdzi 😜

  • Like 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek1972    126

W zeszłym roku spotkałem  kolegę że szkoły średniej z którym nie widziałem się 33 lata. Opowiadał mi o gościu który kupił u nich zabudowania po innych bardzo fajnych dziadkach, emerytowanych nauczycialach. Nowy. właścicielem  został  emerytowany szef powiatowej drogówki gdzieś z mazowieckiego. I zaczęła się maniana we wsi. Białe czapki można powiedzieć że miały stały punkt kontrolny niedaleko jego posiadłości. Kontrole  z armir, weterynarii i ochrony środowiska poprostu mijały się na wiejskiej drodze. Zwłaszcza upodobał sobie najbliższego sąsiada, rolnik popadł w depresję i trafił do szpitala,było z nim naprawdę  źle. Po roku gehenny wybawianie przyszło pewnej  nocy z nieba, dosłownie. Zawył alarm a patrol który podjechał nic nie zauważył niepokojącego. Właściciel który przyjechał następnego dnia znalazł w salonie polny kamień,  może 50kg oraz ogromne dziury w suficie oraz dachu. Policja strwierdziła że kamień spadł pionowo z góry, podejrzana była cała wieś ale jakoś nikt nic nie widział i nie słyszał. Za tydzień zaczeła schnąć cała roślinność na  posesji i wokół, widok jak z wojny. Śledztwo nic nie wykazało,gość nie może znaleźć kogoś kto by od niego kupił a sam też wcale tam nie zagląda i we wsi wrócił spokój. Cud. 

  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

k**wa ten nowy irz to jakaś porażka wydrukowane potwierdzenie ale co zarejestrowane i o jakich numerach to na potwierdzeniu nie pisze cyrk

  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PiotrZet    7
12 minut temu, szymek napisał:

ma ktoś może jałówki wysokocielne na sprzedaż? potrzeba 10sztuk.

Jakie okolice?

Ok już wiem, jednak za daleko.

Edytowano przez PiotrZet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

w tym problem ze u nas nie ma nic do kupienia w chu.owym miejscu mieszkam. najbliżej co mam to Kietrz 200km

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz20    710

Mam 2 sztuki na luty i 1 początek kwietnia, tylko że centrum ELC.


Ursus 360 3p
Władimiriec T-25
dają radę:)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

mam pierwiastki z Kietrza, kuzyn wziął 60jalowek i 2 poszły na utylizacje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

Warto brać zbiornik 1000l z myjką? są w sumie 3 do wyboru, wanna bez niczego, cysterna z półautomatyczną i cysterna z automatyczną myjką ile wody idzie na takie mycie? wymyje to do czysta zbiornik? No i najważniejsze jak mocno jest to awaryjne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj