danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

tomo12    373

Miałem w agregacie talerzowym rurowy, obecnie zmieniłem na gumowy. Na piachu potrafi pchać i to mocno, ale chociaż jakiś efekt pracy w końcu jest widoczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karollorak93    117

Wycieliła mi się jałówka jakiś tydzień temu poród w miarę lekki łożysko samo odeszło w ciągu 12 godzin, mleko daje apetyt ok tylko ostatnio trzyma uniesiony ogon tak jak do wycielenia. O co może chodzić? Od razu po porodzie tego nie było od wczoraj zauważyłem ze tak robi. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Tłuszcz 3.85

Bialko 3.25

Som 280

Mocznik 265

Krowy dostają w 30kg kiszonki z qq plus 12 kg kiszonki z wmiare dobrej jakości. I trochę słomy, z treściowych 5kg 24%z cargila + 1.2kg soij bufor witaminy i droższe w granicach po 100g dziennie sztuka wydajności od sztuki 26l co zmienić żeby podnieś tłuszczu? I obniżyć mocznik? 

Edytowano przez roni9411

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

Kiszonki pewnie mało suchej masy mają? Jak chodzi o białko i mocznik to wypadałoby odwrócić proporcje kiszonek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30

Czyli więcej kiszonki z traw a mniej z kukurydzy? Czy nie zrobi się jeszcze większy mocznik bo dostarcze więcej białka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248

No jak odwrócić proporcje to więcej kiszonki z kukurydzy mniej sianokiszonki.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12193
roni9411 napisał:

Czyli więcej kiszonki z traw a mniej z kukurydzy? Czy nie zrobi się jeszcze większy mocznik bo dostarcze więcej białka 

ogarnij żywieniowca to Ci wyliczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
roni9411    30
1 godzinę temu, lusjan napisał:

No jak odwrócić proporcje to więcej kiszonki z kukurydzy mniej sianokiszonki.

Kolego źle napisałem, daje 30kg qq i 12 traw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

po doju poprawiam ręcznie "do sucha" i podaje czopy bądź antybiotyk (czasami jedno i drugie) i nara laktacjo😉

Edytowano przez RusiL
Pieprzona Autokorekta
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WitekRolnik    3136

@martin0000 Ja używam preparaty firmy Over, z serią oznaczoną Revo: 1, 2 i 3; wg mnie są to dobre preparaty, działają bardzo dobrze, długo utrzymują się na strzyku no i co najważniejsze działają regeneracyjnie na skórę strzyku, stosowałem też z Over-a Helena jod forte i Helena dip forte i także byłem zadowolony, innych produktów nie testowałem więc się na temat innych produktów nie wypowiem.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
52 minuty temu, martin0000 napisał:

Może ktoś polecić jakiś środek do zaślepiania strzyków po doju? 

Polecam. 

image.png.45bb7de872e85420089096202b6216be.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256
2 godziny temu, martin0000 napisał:

Może ktoś polecić jakiś środek do zaślepiania strzyków po doju? 

Sensodip 50 z firmy Gea

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12193
danielhaker napisał:

Warto brać elementy z kwasówki na ślimaku w paszowozie?

przyjedź i zobacz jak wygląda mój po 8 latach 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
5 minut temu, slawek74 napisał:

przyjedź i zobacz jak wygląda mój po 8 latach 😉

Jak Ty kwas w nim mieszasz 😛😛😛

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
16 minut temu, leszek1000 napisał:

Ecolab, ale ostro podrożało. 

Nie powiem dobry ale mnie wkurzało to że czasem ciężko było umyć strzyki przed dojem albo w innym przypadku zeszło ze strzyka na kilka godzin przed dojem. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj