danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
soltys48    19759
37 minut temu, danielhaker napisał:

Warto brać elementy z kwasówki na ślimaku w paszowozie?

Wg mnie nie. Lepiej wziąć napawane a jak nie można to zrobić to samemu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104
3 godziny temu, PRIMO napisał:

Polecam. 

Akurat taki używam od kilku miesięcy, ale bez rewelacji, dlatego szukam czegoś co zasklepia strzyki bo już nie mam pomysłu co robić, rano normalne mleko a wieczorem już woda leci takie silne zapalenie i to co raz częściej tak się zdarza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Polecam szczepić stado plus sypać co jakiś czas suchą dezynfekcją albo zwykłym wapnem

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nintendo    354

Macie jakiś sprawdzony środek na muchy w oborze? Zrobiło się ciepło i szybko się mnożą. Oprysk działają tylko chwilowo bezpośrednio po oprysku. Macie coś co utrzyma się chociaż trochę dłużej? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6908
2 godziny temu, slawek74 napisał:

przyjedź i zobacz jak wygląda mój po 8 latach 😉

Być może jutro będę jechał do Łukowa to wstąpię :P Będę dzwonił w razie czego

 

2 godziny temu, radekz200 napisał:

Jak Ty kwas w nim mieszasz 😛😛😛

Tak było xD ⬇️

Cytat
Dnia 2.01.2022 o 06:56, slawek74 napisał:

fendem i jd ma 1000obr 3 tony gnoju mieszam bezproblemowo

xD

 

2 godziny temu, soltys48 napisał:

Wg mnie nie. Lepiej wziąć napawane a jak nie można to zrobić to samemu 

Napawane tylko noże są dostępne a na ślimak ewentualnie kwasówka

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3218
9 godzin temu, martin0000 napisał:

Akurat taki używam od kilku miesięcy, ale bez rewelacji, dlatego szukam czegoś co zasklepia strzyki bo już nie mam pomysłu co robić, rano normalne mleko a wieczorem już woda leci takie silne zapalenie i to co raz częściej tak się zdarza.

To bakterie coli bardzo niebezpieczne zapalenia wymienia bardzo puchnie boli krowę i te mleko przezroczyste jak woda po takim objawie od razu można rozpoznać ze to ta bakteria,ten typ zapalenia..Kiedyś taki linkocin był antybiotyk dobry na to lub cobaktan, ja juz kilka lat tego nie miałem to to prostu takie krowy i może za dużo paszy treściwej.

Ja wogule nie dipuje wymieniłem krowy na inne i problem się skończył.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104
15 godzin temu, Xawier napisał:

Polecam szczepić stado plus sypać co jakiś czas suchą dezynfekcją albo zwykłym wapnem

Sypie wapno na legowiska, tak co drugi dzień może za mało albo co, sucha dezynfekcja też idzie co jakiś czas.

@Strongman masz rację to są bak. coli prawdopodobnie, wet mówił ze łapią to głównie krowy które się lekko doją i myślę że coś w tym jest. Cobactan mam i raczej nie pomaga, już bardziej mastijet ale to długa karencja. Paszy treściwej dostają ok 2 kg. Też nigdy nie stosowałem dippingu, nawet legowiska tylko się zgarniało i były zapalenia ale nie takie ostre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3218

ja tez szczepiłem i to od zapaleń 2 szczepionkami i od biegunki krowę przed porodem aby cielaki nie łapały a teraz nic nie szczepię jedynie bolusy daje niektórym sztukom bo paraliż po poradzie łapie co niektóre sztuki.

Raczej trzeba krowy wymienić na młodsze i problemy znikną.Takie co łapię  to będzie czasy czas łapać. są  metody ale oni słabo działają. tylko wylewaj mleko z antybiotykiem a za 3 tygodnie znowu przez tydzień wylewaj.

 

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymek    75

panowie potrz na mi kupić 5sztuk co by mleko dawaly, z kietrza 9700netto sztuka może ktoś tu ma coś na handel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256
4 godziny temu, martin0000 napisał:

Sypie wapno na legowiska, tak co drugi dzień może za mało albo co, sucha dezynfekcja też idzie co jakiś czas.

@Strongman masz rację to są bak. coli prawdopodobnie, wet mówił ze łapią to głównie krowy które się lekko doją i myślę że coś w tym jest. Cobactan mam i raczej nie pomaga, już bardziej mastijet ale to długa karencja. Paszy treściwej dostają ok 2 kg. Też nigdy nie stosowałem dippingu, nawet legowiska tylko się zgarniało i były zapalenia ale nie takie ostre.

Jeśli to coli to próbuj domięśniowo lincomycin lub marbox szybko karencja wychodzi z tego. Stado odrobaczane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3218

Są jakieś inekcje zastrzyki na e coli ale też zamiast tych gotowych strzykawek do wymienia wecie dają co innego jakiś roztwór do wpuszczania do wymienia . Ile pszenzyta mielisz procent.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Zaraz wet ma przyjechać zobaczymy co poda, ale nie widzę szans na wyleczenie i zostanie doj na 3 strzyki. Co do tych leków do wymieniowych to one wszystkie są do leczenia e coli ale żaden sobie nie radzi. Ja pszenżyta nie daje. Stado nie odrobaczane. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
16 minut temu, Strongman napisał:

 Ile pszenzyta mielisz procent.

Najgłupsza teoria na całym forum powielana odnośnie somatyki zapaleń. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816
4 minuty temu, martin0000 napisał:

Zaraz wet ma przyjechać zobaczymy co poda, ale nie widzę szans na wyleczenie i zostanie doj na 3 strzyki. Co do tych leków do wymieniowych to one wszystkie są do leczenia e coli ale żaden sobie nie radzi. Ja pszenżyta nie daje. Stado nie odrobaczane. 

Musisz zbadać mleko, jaki antybiotyk zadziała. Następnym razem, pobierz próbkę z chorej ćwiartki i do laboratorium. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7399

W tamtym roku jedna była przez dwa tygodnie spuchnięta. 

Wet stwierdził że coli, dał leki i nic, drugi poprawił i też nic. 

Trzeci strzelił z penicyliny i pomogło na tyle że nie gorączkowała 

Doiłem na wszystkie bo pozostałe też już były zepsute 

Zasuszona była na 4 czy 5 miesięcy, teraz doi normalnie 

Nigdy więcej dawania leków w ciemno bez pobrania na badanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2205
9 minut temu, Karol6130 napisał:

W tamtym roku jedna była przez dwa tygodnie spuchnięta. 

Wet stwierdził że coli, dał leki i nic, drugi poprawił i też nic. 

Trzeci strzelił z penicyliny i pomogło na tyle że nie gorączkowała 

Doiłem na wszystkie bo pozostałe też już były zepsute 

Zasuszona była na 4 czy 5 miesięcy, teraz doi normalnie 

Nigdy więcej dawania leków w ciemno bez pobrania na badanie 

przyjdzie czas że zapomnisz ,przecwaniaczysz i dasz ,ot takie są ludziska .🤷‍♀️😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3218
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

Najgłupsza teoria na całym forum powielana odnośnie somatyki zapaleń. 

Nie teoria tylko praktyka bo ludzie walą pół na pół z owsem bo pszenżyto goni mleko a jak za dużo to wywołuje zapalenia.Sam zem spraktykował bo każdy tak mówi ale nie tu na forum i gura 200kg na tonę.Pszenica już taka nie jest i żyto.Tu na forum sobie mówcie ze nie wywołuje w przedawkowaniu bo tez zależy kto ile daje kg ospy.

Edytowano przez Strongman
  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062
3 minuty temu, Strongman napisał:

Nie teoria tylko praktyka bo ludzie walą pół na pół z owsem bo pszenżyto goni mleko a jak za dużo to wywołuje zapalenia.Sam zem spraktykował bo każdy tak mówi ale nie tu na forum i gura 200kg na tonę.Pszenica już taka nie jest i żyto.

Bzdury piszesz. 😔

Ta twoja teoria z praktyką to jakieś bzdety wyssane z palca. 🤦‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3218
6 minut temu, PRIMO napisał:

Bzdury piszesz. 😔

Ta twoja teoria z praktyką to jakieś bzdety wyssane z palca. 🤦‍♂️

Nie moje ja tam mam nie duzo krów ale ludzie mają po 300 i ruskie przy nich robią i rozmawiałem z gospodarzem i on tak twierdzi i spraktykowałem i prawda.

Mozę tez zależy kto jak daje czy na czysto sypie czy wwali w wóz wymiesza z tym wszystkim to co innego.

Nawet te świnie kiedyś to od pszenżyta łapały obrzenkówki więc takie przyswajalne zdrowe nie jest jak dużo go.A od zyta już nie.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8062
3 minuty temu, Strongman napisał:

Nie moje ja tam mam nie duzo krów ale ludzie mają po 300 i ruskie przy nich robią i rozmawiałem z gospodarzem i on tak twierdzi i spraktykowałem i prawda.

Mozę tez zależy kto jak daje czy na czysto sypie czy wwali w wóz wymiesza z tym wszystkim to co innego.

Nawet te świnie kiedyś to od pszenżyta łapały obrzenkówki więc takie przyswajalne zdrowe nie jest.A od zyta już nie.

Słuchaj tych znafcóf to wyjdziesz jak Zabłocki na mydle. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3218

Ja z tym problemu nie mam a kto ma niech sobie spraktykuje i sam stwierdzi.Ja sam zacząłem krowy chować więc musiałem się nauczyć bo rodzice nie chowali.

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martin0000    104

Wet podał  shotapen combi jet i marbovet, może gdyby człowiek od razu podał jaki kolwiek antybiotyk a nie smarował  kersia sani krem to może by wyleczył a przynajmniej by  się nie pogorszylo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj