danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

leszek1000    1816

Pewnie tak, ale wszystko kosztuje. Zobaczymy, ostatnio wszystko poszło na pole i dało radę . Połowę szło gęstego, polowego rzadkiego. Resztę obsady mały na głębokiej. 

Znajomy chciał wykopać dziurę i dać specjalną folie, ale ty tak można ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lusjan    248
11 minut temu, Supersebusiek napisał:

To nie lepiej jakiś zbiornik zrobić i przepompowywać do okrągłego szamba skoro to taka braja powiedzmy .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
20 godzin temu, leszek1000 napisał:

Pewnie tak, ale wszystko kosztuje. Zobaczymy, ostatnio wszystko poszło na pole i dało radę . Połowę szło gęstego, polowego rzadkiego. Resztę obsady mały na głębokiej. 

Znajomy chciał wykopać dziurę i dać specjalną folie, ale ty tak można ? 

Może i tak na zachodzie są takie zbiorniki tylko musi być ogrodzone chyba .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Jak jest z dokładnością ważenia wozu jak jeden czujnik jest odpięty? Waga świrował i jeden odpiąłem,wydaje mi się że kabel cos nie teges jest

20210829_150144.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
5 godzin temu, leszek1000 napisał:

Pewnie tak, zobaczymy jak to będzie. Powoli i do przodu 

Toć zrobisz sobie wszystko jak będziesz chciał aby zdrowie było i nie przeinwestować .

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45
Dnia 28.08.2021 o 13:30, Ursus932 napisał:

A to mój suchar na powietrzu B|

IMG20210828102509.jpg

Ursus, trudno jest postawić właściwą diagnozę na odległość, ale koledzy właściwie Ci tu doradzali.

Ta Twoja mećka po tych wszystkich perypetiach co przeszła, to i tak ładnie wygląda.

Twoje wpisy mówiące raz o gęstej kopie, potem rzadkiej, mogą świadczyć też o zjawisku wędrującego trawieńca. To może tylko stwierdzić wet, który potrafi to diagnozować. 

U nas w takim przypadku vet zalecają powozić taką krowę na dwukółce po nierównej drodze. W 50% to pomaga, a w pozostałych przypadkach ratuje tylko taką sztukę przyszycie trawieńca do powłok brzusznych.

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@wujekk110 i reszta chłopaków , chyba macie racje z tym trawiencem , bo w sobotę i wczoraj jak wyprowadziłem to przy okazji po takich wertepach ją prowadzałem ,( ziemia z wywrotek , pozarastane górki dołki itd ) no i kuźwa pomogło troche ,krowa zaczyna żreć , przeżuwa , wczoraj nawet suchawe kupy robiła  😉

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wujekk110    45

Kolego @Ursus932 podoba mi się Twoja charyzma, w tym co stara się robić w życiu.

Jak wynika z Twoich wpisów, nie dość że produkujesz mleko w terenie gdzie oferowane są niskie ceny przez podmioty skupujące, to jeszcze nie masz możliwości skonsultowania co dolega właściwie Twojej krowie.

Nie poddaj się walcz o swoją pupilkę, tym bardziej że kieruję w Twoją stronę błagalne spojrzenie. Sprzedać na rzeź zawsze zdążysz. Tym bardziej że ona też chcę walczyć o życie.

Piszesz że przeżuwa, to znaczy trawieniec wraca na swoje miejsce i przeżuwany pokarm ze żwacza przemieszcza się do trawieńca. Musisz wiedzieć że, jak żwacz jest wypełniony, krowa nie będzie pobierać następnego pokarmu.

Na teraz, po tych wszystkich wlewkach które otrzymała, musisz zbadać jej czy spada jej poziom ciał ketonowych w moczu. Szukaj weta, I który opukując palcami brzuch krowy zlokalizuje poprzez słuchawki lekarskie gdzie jest trawieniec i podejmie decyzję o dalszym leczeniu.

 

U mnie taka walka trwała ponad dwa tygodnie, trawieniec wędrował, to jadła, to nie jadła, to miała biegunkę, to nie miała. 

Ostatecznie udało się, z pomocą veta przyszyć trawieniec do dolnych powłok brzucha. Obecnie ma się dobrze, produkuje mleko i jest zacielona. Poza tym wcześniej u innej krowy wystarczyło tylko przewrócenie na brzuch, po czym okazało się że trawieniec się odgazował i nie był już wyczuwalny przez opukiwanie, po czym wrócił na swoje miejsce, nie trzeba było go przyszywać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2019 o 21:49, Gość napisał:

Czy ktoś stosował buhaja Inferno (hf) z WCHIRZ?

5 zacielonych i żadna nie została. A buhaj też nic specjalnego. Z takich niedrogich a dobrych to mogę ci polecić Hackera lub Unicata. Risk tez jest w możliwej cenie teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12925

Stosowalem mam jedną cieliczke po

nim a teraz zrezygnowalem z wchirz 

Miałem kontener ale sam nie zacielam z poczatku rabaty a teraz ten sam byk u inseminatora z usługą taniej o15 zeta niż  u nich samo nasienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12192
Łolek napisał:

Stosowalem mam jedną cieliczke po

nim a teraz zrezygnowalem z wchirz 

Miałem kontener ale sam nie zacielam z poczatku rabaty a teraz ten sam byk u inseminatora z usługą taniej o15 zeta niż  u nich samo nasienie 

co z Ciebie za rolnik postępowy nie zacielusz swojej krowy 🤪😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio1612    102

W lipcu pytałem coś około 3 zł/m2 w zależności od budynku i powierzchni. U mnie do 8m wysokości w szczycie i powierzchnia około 1000m2 to za to po 3 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12925

Ale ja nigdy nie mówiłem że jestem postępowy 

5 minut temu, slawek74 napisał:

co z Ciebie za rolnik postępowy nie zacielusz swojej krowy 🤪😁

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

UJ wie co z tą moją krową , od wczoraj znów nie chce za bardzo żreć i żuć ,

Chyba odstawie steryd i jak nie zdechnie to odczekam 8 dni karencji i może jakiś handlarz da jeszcze z 1000 zł za nią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To chyba zostaje czekać aż zdechnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14116
1 godzinę temu, czesio1612 napisał:

W lipcu pytałem coś około 3 zł/m2 w zależności od budynku i powierzchni. U mnie do 8m wysokości w szczycie i powierzchnia około 1000m2 to za to po 3 zł

Jaki region? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
17 minut temu, slawek74 napisał:

dzwoń do handlarza .....

Sławek ale steryd , tyle czasu dostaje że już trzecie opakowanie idzie 

 

17 minut temu, lukasz20 napisał:

A robiłeś w końcu jej trawieniec? 

Nic , na moje pytanie wet powiedział że nigdy tego nie robił i nie wie jak się za to zabrać , tylko stwierdził że jakby to był trawieniec to kompletnie nic by nie żarła 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj