danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Kierownik    437

no ja widze jeszcze jedna rzecz. Powinna byc kurtyna otwierana tez od dolu bo vale slonce jest na legowiskach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Będzie tam siatka budowlana więc słońca będzie mniej .A tam w kalenicy są specjalne szczeliny. Zrobię zdjęcie jak już będą krowy. 

24szt wejdą. Chyba będzie im lepiej . 

Akurat teraz najwięcej do zasuszenia. Już 5szt zasuszonych i koleinie 3 w tym miesiącu. To w nowej oborze krowy będą sobie wybieramy miejsce do spania. 

57 minut temu, Kierownik napisał:

no ja widze jeszcze jedna rzecz. Powinna byc kurtyna otwierana tez od dolu bo vale slonce jest na legowiskach

Pytanie ile takie coś kosztuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlak2507    256
9 godzin temu, Pawel29 napisał:

Panowie wcześniej nie sialem żadnych poplonow  scierniskowych A teraz odeszło mi trochę lucerny i muszę jakoś spełnić wymóg zazielenienia w doplatach i muszę posiac coś po zniwach na zaoranie. Jakie rośliny radzili byście posiac min. 2 odmiany żeby jak najwięcej było masy. Może być gorczyca plus jeszcze coś innego? Np rzodkiew oleista?

Posiej słonecznik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
9 godzin temu, kr9292 napisał:

Byłem u doradcy niedawno i robi wniosek na oborę 40 szt na uwięzi 1.6 mln. Zabójstwo.

Jeden chory co to buduje drugi  co finansuje a trzeci co projektuje jeszcze za takie pieniądzę 1,6 mln chyba będą stanowiska pozłacane .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Wiesz, budowlaniec zarobi i to dobrze, bank też ten co projektował także, a rolnik przez 15 lat będzie biedowal i wszystkie inne inwestycje wychamowane, daj mu Boże żeby nie zbankrutował

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

U nas na wsi stawiał uwieziowke na 45 szt. w tamtym roku to kolo 400 tys. go wyniosło z płytami obornikowymi i wyciągam, no ale jak ktoś chce wszystko na wypasie, stawia jakas znana firma od a do z i jeszcze pewnie ceny pozawyżane na unia, gdzie to glowa, ale można i tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

najbardziej mnie śmieszą artykuły w gazetach pod tytułem ''wypaśona uwięziówka'' przecież to getto dla zwierząt i rolnika

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Ale jak ci debile z ARiMR mogą jeszcze to dofinansowywać. Za pięć lat będą wykładać znowu żeby przerobić na wolnostanowiskowe?

Jeszcze rozumiem jak ktoś powiększa, dobudowuje do uwięzi. Ale nowa inwestycja to lepiej sobie kule za***ać między uszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

ostatnio 1.69 poszedł za 165tys czy warto?


robert1226 napisał:

Sławek ; ty chyba kaczorowi doradzasz , bo jak walniesz  czasem zastanów się 

daruj sobie ja antypolityczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 minut temu, FarmerDyzio napisał:

kto to pisze 😜 ten który twierdzi że nie kupuje ziemi bo u niego się nie da🤭

Wielki doradca co ma getto na podwórku.... 😁😁😁😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

działka przy drodze powiatowej pod linią wysokiego napięcia narazie coś kapustnego posadził pieczarkarnie ma i zakład produkujący maszyny do pieczarkarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129

coraz częściej odnoszę wrażenie że na wsi( a zwłaszcza przy bydle) zostają osoby które nie mają pomysłu na życie. Żeby nie było sam mam krowy. Kto ma łeb to zainwestuje w inną branże i jak widać stać go kupować ziemię po takich cenach. A z gospo to kto jest w stanie odłożyć takie pieniądze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1129
tylko wtedy jest wielki szum że się człowiek nie rozwija. Ja obecnie odkładam kasę to już były wypowiedzi innych użytkowników że się nie opłaca. że pieniądz traci na wartości itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1592
28 minut temu, slawek74 napisał:

 

 

daruj sobie ja antypolityczny

 

Jak czytam twoje ( rady ) to pomyślałem że pisior .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Strongman    3214

Z jednej strony to prawda bo samochód przyjedzie zabierze mleko i pieniądze na konto przyjdą, prosta sprawa, znowu kto ma jakieś warzywo to musi latać szukać kupca a tu oprócz ciężkiej pracy człowiek nie musi się martwić czy sprzeda.

Ja znam takich co z pokrzywy robią kompot i raz chciałem opryskać pokrzywę pod drzewami i z tond wiem a krowy doją ręcznie i żyją

Edytowano przez Strongman

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj