danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kierownik    437

no a przy 7 letnim kredycie gdzie pewnie by mial oprocentowanie cos okolo 2.5% to i tak by zyskiwal na tym. Co jak co ale bie wmowicie mi ze przez tw kilka lat te odlozone pieniadze na koncie sa warte cokolwiek wiecej ;) a traktor nie dosc ze zrobilby robote to jeszcze cy czas bylby wart dobre pieniadze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
radekz200 napisał:

Chłopaki a jakby tak teraz zaorać jeden hektar łąki i zasiac kukurydze? 😂

rok temu tak zrobiłem i bylo git


Ursusc385 napisał:

Bez prowu spłacić w 3 lata 100 tyś z małej gospodarki to niezły wyczyn gdzie miesieczna rata by była ponad 3 tyś

jakiej małej 40ha deklarował mozna na 5 albo 7 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231
Ursus932 napisał:

To tam tylu wariatów krowiarzy 🙆‍♂️

@Łolek  Zetor mi potrzebny 6245/7245

7745 mogę sprzedać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
24 minuty temu, Ursusc385 napisał:

Bez prowu spłacić w 3 lata 100 tyś z małej gospodarki to niezły wyczyn gdzie miesieczna rata by była ponad 3 tyś

Za 100 tyś to  mogę za gotówke brać , bez żadnego  prow czy rat,  tylko co jak najtańszy new holand 75 km trzy cylindrowa pierdziawka kosztuje koło 150 tys zresztą Zetor major podobnie,  to za tyle kupi się dwa używane

Edytowano przez Ursus932

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
radekz200 napisał:

Radek możesz i dwa zaorać 😜😁


Ursusc385 napisał:

maszyny nowe mocno drożeją jakiś czas temu jeden kolega pisał że rok odkładał na kosiarkę i ją kupił i okazało się że taniej by bylo wziąść ją na raty i użytkować byłby conajmniej 1000 do przodu i nie męczył się starymi gratami co nerwy psuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
30 minut temu, Kierownik napisał:

no a przy 7 letnim kredycie gdzie pewnie by mial oprocentowanie cos okolo 2.5% to i tak by zyskiwal na tym. Co jak co ale bie wmowicie mi ze przez tw kilka lat te odlozone pieniadze na koncie sa warte cokolwiek wiecej ;) a traktor nie dosc ze zrobilby robote to jeszcze cy czas bylby wart dobre pieniadze

U kogo takie rrso?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
niesamowity90 napisał:

zły przykład 🤪 nie wszystkie muszą być odrazu takie


komizmo napisał:

U kogo takie rrso?

kredyty fabryczne...

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

🤨 chyba na papierze

W case też mi proponowali 2% jak przysłali kalkulacje i przeliczyłem to prawie 6 wychodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
51 minut temu, radekz200 napisał:

Chłopaki a jakby tak teraz zaorać jeden hektar łąki i zasiac kukurydze? 😂

Ja co roku tak robię, teraz tez będę sial, tylko najlepiej od robaka opryskac, a tym roku bardzo drogi oprysk bo wycofali chyba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368
58 minut temu, Kierownik napisał:

no a przy 7 letnim kredycie gdzie pewnie by mial oprocentowanie cos okolo 2.5% to i tak by zyskiwal na tym. Co jak co ale bie wmowicie mi ze przez tw kilka lat te odlozone pieniadze na koncie sa warte cokolwiek wiecej ;) a traktor nie dosc ze zrobilby robote to jeszcze cy czas bylby wart dobre pieniadze

W ostatnich paru latach kto kupił sprzęt czy się pobudował to Kapitał + %od kredo to na dziś =kapitał 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
Napisano (edytowany)

A propos tego delikwenta to ten ciągnik to budżetowy case, raczej w opryskiwacz i rozsiewacz, a nie w zestaw siewny. Dodatkowo te wszystkie rzęcholenia i piski trzaski to w nich normalka😁

Edytowano przez komizmo
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    3918
4 godziny temu, slawek74 napisał:

Radek możesz i dwa zaorać 😜😁

 

maszyny nowe mocno drożeją jakiś czas temu jeden kolega pisał że rok odkładał na kosiarkę i ją kupił i okazało się że taniej by bylo wziąść ją na raty i użytkować byłby conajmniej 1000 do przodu i nie męczył się starymi gratami co nerwy psuja

 

Dlatego też warto zapłacić trochę drożej i kupić sprzęt dostępny od ręki i pracować nim cały sezon. Spłaci tą nadwyżkę a i zarobi jeszcze. Mowa tu o nowych maszynach. Jeśli chodzi o używane to dla niektórych całe życie jest za drogo i to takie gadanie że kupiłby ale to ma za 10 km za dużo a to opona nie taka itd. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6717
6 godzin temu, damiano12332 napisał:

Ja co roku tak robię, teraz tez będę sial, tylko najlepiej od robaka opryskac, a tym roku bardzo drogi oprysk bo wycofali chyba.

A może by tak słonecznik 😛

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
radekz200 napisał:

6 godzin temu, damiano12332 napisał:

Ja co roku tak robię, teraz tez będę sial, tylko najlepiej od robaka opryskac, a tym roku bardzo drogi oprysk bo wycofali chyba.

A może by tak słonecznik 😛

Radek chyba u ja z hektar wyoże tyle towaru nazbierałem ze już do następnego sezonu starczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

gdzie pada? u nas max 2.5mm z rana towaru dużo więcej niż w poprzednich latach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6717

U mnie i teraz pada… jutro pogoda to trzeba wszystko roztrzepać i w czwartek grabić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437

ja jutro gole i popoludniu juz zbieram. Cala noc i jutro caly dzien i sie zbierze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj