danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

slawek74    12196

6mm z wczoraj i nocy się uzbierało... jeszcze 1ha zebrać z lasu 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

na miedzach i drużkach jest dla nich a i u sąsiadów nie po koszone 😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12937
3 minuty temu, slawek74 napisał:

na miedzach i drużkach jest dla nich a i u sąsiadów nie po koszone 😜

Dodajesz coś  żeby  później  sie nie zagrzewala bo u mnie dzisiaj  zbiór  i nie wiem czy coś  zastosować 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6720

Ja to jadę dzisiaj roztrzepać trawę, tam gdzie ma być pryzma to jedno wielkie bagno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Luki86    12
19 minut temu, Łolek napisał:

Dodajesz coś  żeby  później  sie nie zagrzewala bo u mnie dzisiaj  zbiór  i nie wiem czy coś  zastosować 

Kto u Ciebie działa sieczkarnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
Łolek napisał:

3 minuty temu, slawek74 napisał:

na miedzach i drużkach jest dla nich a i u sąsiadów nie po koszone 😜

Dodajesz coś  żeby  później  sie nie zagrzewala bo u mnie dzisiaj  zbiór  i nie wiem czy coś  zastosować 

preparat z sano


radekz200 napisał:

Ja to jadę dzisiaj roztrzepać trawę, tam gdzie ma być pryzma to jedno wielkie bagno 

cza bylo wcześniej o tym pomyśleć u mnie gdyby nie ''pomyślał'' nie szło by przejeczać dwa dni z kultywatorem walczyłem potem głaskalie łyżką dowiozłem ziemi i ubiłem i plac suchy

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12937
15 minut temu, Luki86 napisał:

Kto u Ciebie działa sieczkarnia?

Lenczewski ale i Romax też  ma sieczkarnie i przyczepy  z nożami  do wyboru

25 minut temu, radekz200 napisał:

Ja to jadę dzisiaj roztrzepać trawę, tam gdzie ma być pryzma to jedno wielkie bagno 

Ja dwa ha zostawilem bo żaby pływają  na dolkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49
15 minut temu, slawek74 napisał:

preparat z sano

 

cza bylo wcześniej o tym pomyśleć u mnie gdyby nie ''pomyślał'' nie szło by przejeczać dwa dni z kultywatorem walczyłem potem głaskalie łyżką dowiozłem ziemi i ubiłem i plac suchy

 

Ten preparat to jest drogi i przereklamowany. Kup oddzielnie benzoesan to już ile ci taniej wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

w promocji się kupuje ....


a bakterie to wszędzie kosztują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morfek    49

To ile ta promocja wynosi jak ten z sano kosztuje 500zl w sklepie? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    758

Słuchajcie skosilem w sobotę trawy, do teraz dzień w dzień deszcz, skoszone bo przy sobotnie ulewie raczej by wszystko wyłożyło, w poniedziałek przetrzasnelem ale teraz dzień w dzień dolewa, do piątku jak poleży to jaki ma to wpływ na trawe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
1 godzinę temu, slawek74 napisał:

w promocji się kupuje ....

 

a bakterie to wszędzie kosztują

 

W dozownik lejesz do sieczkarni czy sam polewasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12937
1 godzinę temu, Luki86 napisał:

To Krzysiek czy Przemek? Ile biora w tym roku?

Oba dwa ale Przemek swoją sieczkarnia Krzysiek mi kuku sieje no mieszka niedaleko 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437
ChiquitaB napisał:

Słuchajcie skosilem w sobotę trawy, do teraz dzień w dzień deszcz, skoszone bo przy sobotnie ulewie raczej by wszystko wyłożyło, w poniedziałek przetrzasnelem ale teraz dzień w dzień dolewa, do piątku jak poleży to jaki ma to wpływ na trawe?

uciekaja cukry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
Morfek napisał:

To ile ta promocja wynosi jak ten z sano kosztuje 500zl w sklepie? 

340netto


kr9292 napisał:

1 godzinę temu, slawek74 napisał:

w promocji się kupuje ....

 

a bakterie to wszędzie kosztują

 

W dozownik lejesz do sieczkarni czy sam polewasz

w sieczkarnię choć mogę i w aplikator na wale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@slawek74 a do kukurydza po tym specyfiku też by się nie psuła ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196

do kukurydzy jest jest specjalne napewno pomoże ja nie stosuje ale czy to psucie całkowicie wyeliminuje to nie wiem

kr9292 napisał:

@slawek74 a powiedz mi ile mniej więcej wychodzi litrów tego roztworu na 10t

na tony to nie wiem ja dałem pakiet rozrobiony w 120L i wszystko poszło mogło by być więcej bo sporo towaru było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437

zakiszacze sa dobre jesli kosisz trawe ktira juz ma malo cukru lub jesli chcesz sobie zrobic zapas, to samo z kujurydza. Pomagaja dluzej utrzymsc parametry kiszonki, np 2 czy 3 lata. Jak dla mnie strata pieniedzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59

ja stosuję z Sano zakiszacze, ale tylko kwas tzn. labacsil acid i ten preparat jest taki sam do kuku i trawy różnią się tylko workiem płaciłem 250 zł brutto w tym roku, w zeszłym roku dawałem też bakterie do trawy, ale nie widziałem efektu, może jak dużo motylkowych to by efekt był. Jak będzie dziura w folii, albo nie ubite dobrze to pleśnieje tak samo jak bez zakiszacza, tyle że się nie grzeje nic po otwarciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
areek9869    71

Generalnie zakiszacze są po to, żeby szybko i skutecznie "zbić " pH do bezpiecznego poziomu (4.0). W trawach używa się ich w celu ukierunkowanie produkcji kwasów, ochrony białka przed nadmiernym rozkładem, polepszeniem strawności i stabilności kiszonki po otwarciu pryzmy/silosu. Jeśli chodzi o cukry to dodatek odpowiednich zakiszaczy pozwoli zachować w trawie więcej energii, która przy zakiszaniu zostaje w części wykorzystywana. Jak dla mnie zakiszacze to podstawa, jak stać kogoś wydać kupę kasy na nasiona, śor to i powinno stać na zakiszacz, który i tak się zwróci 🙋‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj