danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Troker1979    569

Proszę o radę. Ustawiam krowę hormonami do krycia. pierwszy dzień gnrh na siódmy dzień pgf za dwa dni w tych samych godzinach gnrh i za 20godzin krycie. Obiło mi się na tym forum że można podać pgf na siódmy dzień oraz na ósmy dzień drugi raz, na dziewiąty gnrh i krycie za 20 godzin. Zwiększa to szanse powodzenia a i czy czegoś nie pokręciłem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Ja bym dał spokój. Zwykły ovsynch powinien wystarczyć jeśli krowa jest zdrowa 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
Kierownik napisał:

zakiszacze sa dobre jesli kosisz trawe ktira juz ma malo cukru lub jesli chcesz sobie zrobic zapas, to samo z kujurydza. Pomagaja dluzej utrzymsc parametry kiszonki, np 2 czy 3 lata. Jak dla mnie strata pieniedzy

moja trawa będzie skarmiana od stycznia prawdopodobnie i przez przyszłe lato także zakiszacz z konserwantem to inwestycjia na przyszły rok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437
Napisano (edytowany)

to racja. Moze sam wrzuce na 2 pokos. Bo np na 3 lub 4 taki pozny to warto. Kosze łaki i jest pieknie. W tamtym roku bylo 46 przyczep. W tym zalozylem sie z bratem ze nie zmiesxi na 60 ;)

Na foto 8 letni lucerniak podsiany w tamtym roku  przed 1 pokosem KP1 z granum

20210526_115307.jpg

Edytowano przez Kierownik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

nic tylko bydła dostawiać .      Dzis sie dowiedziałem żę rolnik z okolic chce sprzedać gospodarke całą ze 35 sztuk bydła , dzieci poszły do miasta .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826

Dziwny człowiek, dzieci poszły to koszty życia mu spadły i mysle że miałby większą zdolność kredytowa na nową obore

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274

i ma to sens .            A tak ogólnie to od ilu krów dojnych według Was jest ekonomicznie zatrudnić pracownika żeby żona np miej pracowała ? chyba przy 40 dojnych już było by stać na pracownika ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
40 minut temu, Kierownik napisał:

to racja. Moze sam wrzuce na 2 pokos. Bo np na 3 lub 4 taki pozny to warto. Kosze łaki i jest pieknie. W tamtym roku bylo 46 przyczep. W tym zalozylem sie z bratem ze nie zmiesxi na 60 ;)

Na foto 8 letni lucerniak podsiany w tamtym roku  przed 1 pokosem KP1 z granum

20210526_115307.jpg

Jakie nawożenie ? Pewnie Mateuszek drugim zestawem śmiga ?😉 

 , U mnie trawy  średnie w tym roku ale mam zapas balotów do końca roku , to specjalnie zrezygnowałem z kainitu i poszło tylko trochę azotu

5 minut temu, jarecki napisał:

i ma to sens .            A tak ogólnie to od ilu krów dojnych według Was jest ekonomicznie zatrudnić pracownika żeby żona np miej pracowała ? chyba przy 40 dojnych już było by stać na pracownika ?

A po co ma mniej pracować 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437

Mateusz juz sie grzeje na fendtcie. On sie boji innego traktora :D tu poszlo 200 wieloskladnika ultra 8 i 500kg wapna w granuli. Azotu nie rzucalem bo myslalem ze tam bedzie wiecej lucerny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jarecki    3274
Napisano (edytowany)
17 minut temu, Ursus932 napisał:

A po co ma mniej pracować 🤔 

kilka lat temu zakupił buhaja miesnego do krycia ale idioci z hohland podniesli cene mleka i skusił się żeby zostać , ma sporo pracy bo krowy pastwiskuje to nie w alkierzu że da raz dziennie tu trzeba podjechać sprawdzić czy nie spierdoliły , wygnać   przygnać   powiążać choć HF  jest chyba spokojną rasą .

Edytowano przez jarecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12196
jarecki napisał:

i ma to sens .            A tak ogólnie to od ilu krów dojnych według Was jest ekonomicznie zatrudnić pracownika żeby żona np miej pracowała ? chyba przy 40 dojnych już było by stać na pracownika ?

w niedalekiej okolicy ma ponad 60 i zatrudnia dojarza oraz ojczym mu sporo pomaga


jarecki napisał:

choć HF  jest chyba spokojną rasą .

powiedzmy ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
1 godzinę temu, jarecki napisał:

i ma to sens .            A tak ogólnie to od ilu krów dojnych według Was jest ekonomicznie zatrudnić pracownika żeby żona np miej pracowała ? chyba przy 40 dojnych już było by stać na pracownika ?

Lepiej żeby żona zarobiła te 3-4 tys i dać pracownikowi 4-5 i elegancja Francja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    437

ja mam 60 w doju i mam goscia 1 nq pelen etat i do tego jednego kolege kierowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6720
18 minut temu, Łolek napisał:

Sie gniecie

20210526_191130.jpg

Łolek polmlek tak Ci dobrze płaci zainwestuj w lepszy telefon i aparat 😂😂 

duzo pryzme robisz? 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12937

🙆‍♂️🙆‍♂️🙆‍♂️🙆‍♂️😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Mi folia zawsze wychodzi 2m więcej niż zakładam a nawet 4🤔

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, Łolek napisał:

Sie gniecie

20210526_191130.jpg

A tam w oddali  co to za ciągnik się czai 🤔 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianek2019    70
1 godzinę temu, Łolek napisał:

Sie gniecie

20210526_191130.jpg

który to rok ? 2006 /7  u nas  w tamtych czasch mało kto robił pryzmy z trawy 

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj