danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Gość   
Gość
6 minut temu, slawek74 napisał:

żadne szkieletory poprostu zdrowe rasowe zwierzęta mam kupca co kupuje i płaci ile powiem przed oglądaniem cielaka marudom nie mój byczek hf w wieku 9miesiecy miał 370kg

No dobrze nie unoś się tak 🤦‍♂️ , ładne hfy są ok , mój rekord hfa w 18 miesięcy 870 kg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karol6130    7380

@ThePerkins

W okolicy jest Fela na bocznym i chłop nie jest zadowolony z niej, coś z listwą nie tak, a co to już nie pamiętam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589

Znajomy fellą 2,8 farmtrackiem wd80 kosi i spokojnie daje radę .

Teraz felle wykupił fendt .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934

Wykupiło ogólnie agco chyba nie ? bo one pod barwą MF chodzą teraz. Ogólnie u mnie jest szał na fele, w tym roku kupili 3 sztuki :P i jakoś tam koszą to może złe nie są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61

Planuje na próbę wsiac po gorzowskiej kukurydze prosto w darn bez uprawy, ultra 8 w dozownik, mocznik na wierzch. Czy ktoś probowal tej metody lub może wyrazic jakieś opinie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
Karol6130 napisał:

@ThePerkins

W okolicy jest Fela na bocznym i chłop nie jest zadowolony z niej, coś z listwą nie tak, a co to już nie pamiętam 

u nas są trzy jedna stara kupiona używana to wujo tryby wymieniał bo coś się wysypało druga bezawaryjnie ponad 10 lat i trzecia w tamtym roku coś robione bo przywalił w beton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sławek wszystko umie.... 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
radekz200 napisał:

Sławek umiesz naprawić przetrzasarke? 😛

a po co ? moja sprwna bo nie używana 😁 co się stanęło 🤔 mi jak kółko odpadło to żeby nie rozbierać dziurkę wywierciłem w ramie i naprawiłem 😛


pafnucy napisał:

Sławek wszystko umie.... 👍

😉😁

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368
21 minut temu, damiano12332 napisał:

Planuje na próbę wsiac po gorzowskiej kukurydze prosto w darn bez uprawy, ultra 8 w dozownik, mocznik na wierzch. Czy ktoś probowal tej metody lub może wyrazic jakieś opinie?

Striptill? Bo tak tylko samym talerzowym siewnikiem to nie polecam kiedyś pole obok widziałem taki eksperyment to licho to wyglądało po striptillu fajnie rośnie najlepiej po siewie pole glifo potraktować jeszcze 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716
38 minut temu, slawek74 napisał:

a po co ? moja sprwna bo nie używana 😁 co się stanęło 🤔 mi jak kółko odpadło to żeby nie rozbierać dziurkę wywierciłem w ramie i naprawiłem 😛

 

😉😁

 

Jaka dziurkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damiano12332    61
1 godzinę temu, michalcium napisał:

Striptill? Bo tak tylko samym talerzowym siewnikiem to nie polecam kiedyś pole obok widziałem taki eksperyment to licho to wyglądało po striptillu fajnie rośnie najlepiej po siewie pole glifo potraktować jeszcze 

No właśnie samym talerzowym myślałem to wsiac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
greg1985    496
3 godziny temu, robert1226 napisał:

Znajomy fellą 2,8 farmtrackiem wd80 kosi i spokojnie daje radę .

Teraz felle wykupił fendt .

Kiedyś Danex w Rogienicach miał Felle ale teraz ma zielonkowe SIP . Już teraz wiem dlaczego zgrabiarke  wciskali  mi Mchale bo zabrali im felle a różnica w cenie 20 tyś zł .

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694
48 minut temu, damiano12332 napisał:

No właśnie samym talerzowym myślałem to wsiac.

Jak? Że bez ruszania? Nie polecam

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Zrób to agregatem najgłębiej jak możesz. Wtedy możesz siać.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
4 godziny temu, ThePerkins napisał:

Teraz pewnie z 2 tyś więcej, bo wycena z maja tamtego roku, tylko nie pamiętam czy 2.4 czy 2.8 

https://www.olx.pl/d/oferta/kosiarka-kuhn-gmd-3110-lift-control-CID757-IDJPVOL.html

Z tej serii popatrz, mam taką i polecam, składa się do tyłu i nie trzeba dużego ciągnika aby było stabilnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Ja tak siałem w suchych latach po trawach, z tym że najpierw roundup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1368

Rundup ważny bo wtedy to co ścięte nie pije wody a przy suchym roku to juz bardzo ważny 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1589
12 godzin temu, ThePerkins napisał:

Wykupiło ogólnie agco chyba nie ? bo one pod barwą MF chodzą teraz. Ogólnie u mnie jest szał na fele, w tym roku kupili 3 sztuki :P i jakoś tam koszą to może złe nie są.

Tak dokładnie to niewiem , mam zamówioną 3m fendt to ponoć dawna fella co najmniej tak mi przectawiciel mówił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ThePerkins    934
10 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

https://www.olx.pl/d/oferta/kosiarka-kuhn-gmd-3110-lift-control-CID757-IDJPVOL.html

Z tej serii popatrz, mam taką i polecam, składa się do tyłu i nie trzeba dużego ciągnika aby było stabilnie 

Ty jaką masz szerokość?, bo ta to duża trochę.

Ogólnie to te kosiarki myślę, że jak ze wszystkim, jak się trafi ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj