danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

slawek74    12194
norbert098 napisał:

To co tak jak był plan dziś lecimy z azotem 😂

już rozsiany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianek2019    70
10 godzin temu, slawek74 napisał:

to nie jest dobre bo caly czas woda gorąca i odzysk nie dogrzeje jak już ciepła na początku tak robili ale się nie sprawdzało u mnie odzysk 80L i terma 60L gdyby miał i chłodnię samomyjacą to trzeba by większą termę ....

a jak ustawisz minimalną temp.to też bedzie zle np. 35 stopni przeciesz w termie możesz mieć wyższą temp. chyba terma jej niebdzie chłodzić:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianek2019    70

nie dogadamy sie  odzysk grzeje wode w odzysku a nie w termie i przepływa przez terme a tam powiecmy na to jest 40 stopni .w odzysku powiedzmy jest 60 stopni  zagadka dla Ciebie jaka jest temp. w kranie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Podstawowe pytanie gdzie jest kran 🙃 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

a co ma kran do tego?


a wodą o 35* to se możesz jajka umyć a nie dojarkę albo chłodnię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troker1979    566

Chodzi o to że na zasilanie termy idzie za gorąca woda. Ale na pierwszą myjkę to się rozcieńcza pół na pół z zimną to na drugą już trochę mniej stopni. A jak jeszcze idzie na basen to już chyba kwestia dobrania objętości zbiorników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

ja już też 😁 coś jeden chyba będzie kradł wodę do mycia chłodni czy coś bo dużo idzie 🤪😁

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Łolek    12929
14 godzin temu, dejmian90 napisał:

Tak poszło 280 kg saletry. 

Też rozsiane 

O kurka kolego 100kg azotu w czystej postaci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
komizmo    2694

Ja daję 300 saletry 150 dapu i 250 Korn kali. Z trzy tygodnie temu posiałem. Przy odpowiedniej wiośnie, ciepłej i wilgotnej wyrośnie dżungla z której sarny nie mogą się wydostać. Problem w tym że pogoda jest co najmniej słaba...

Drugi rok mniej się kopci na świecie CO2 i są efekty. Jak epidemia się utrzyma do przyszłego roku to chyba zima do czerwca będzie 😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373
ChiquitaB napisał:

Tomo mam identyczny zbiornik pewnie bo tez mechaniczny programator. W zime przy -20 nie zamknął drzwi za d*pa kierowca i wszystko zamarzło w 10 minut.

Ile czasu chłodzi mniej więcej u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomo12    373

W moim przypadku taki czas nieosiągalny. I to w przypadku wypełnienia w 3/4 niespełna. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

U mnie chłodnica i agregat jak u znajomego w 3tys🤣 chyba ze on ma za małą. Na czas dojeniu i trochę po mam zawsze drzwi otwarte zeby cieplo uciekalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj