danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcinffff    198

u mnie na 3 ha 40 letniej łąki zaoranej , miałem kuku to 0,5ha zjedli nasion. Jeden wielki plac goły jak kolano. Drutowiec był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FarmerDyzio    1131
hmm trochę lipa. Jak wywiozę obornik i będę oral to jakby były jakieś larwy to pewnie zauwaze. Bo w sumie srodek na larwy i tak bym musiał zastosować po orce. Tylko czy nie musi upłynąć karencja od opryskania do siewu kuku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz_1994    1

ja jak siałem w zeszłym roku qq po kilkunasto letniej łące to po orce pryskałem dursbanem i odrazu uprawa a za 30 min na to pole wjechał siewnik i wszystko ładnie pochodziło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

Problem mam z krową 😞 Dziś rano po dojeniu godzina 8 wyciągnęliśmy cielaka. Poród nie był jakiś strasznie trudny. Łożysko odeszło do godziny 11. Nie miała zbyt apetytu, kuku i treściwej trochę z rana zjadła i sianokiszonkę skubała. W dzień raczej stała nie kładła się i żuła żujke. O godz 16 woziłem kuku i zauważyłem, że tył jej zjechał do kanału. Prawa noga została na stanowisku a lewa wjechała do kanału i nie może jej wciągnąć bo kolanem zaczepiała o kant stanowiska. W końcu położyła się na lewy bok i tak już leży tyłem w kanale. Wet podał jej środki na paraliż. W kroplówce 250ml antiparen 500ml glukozy 500ml wapnia i zastrzyki jakieś ale nie wiem co dokładnie. Do godz 21 nie wstała. Zrywa się na przednie nogi a tył zostaje w kanale. Paraliż mieliśmy dwa czy trzy lata temu, wtedy krowa była jakby senna. Ta normalnie zachowuje się ale nie może zerwać się na tylne nogi. Temp miała 39.2 stopnie, przy paraliżu raczej spada. Czy to jakiś ucisk na nerw może spowodował czy co? 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    335
5 minut temu, kewink napisał:

Problem mam z krową 😞 Dziś rano po dojeniu godzina 8 wyciągnęliśmy cielaka. Poród nie był jakiś strasznie trudny. Łożysko odeszło do godziny 11. Nie miała zbyt apetytu, kuku i treściwej trochę z rana zjadła i sianokiszonkę skubała. W dzień raczej stała nie kładła się i żuła żujke. O godz 16 woziłem kuku i zauważyłem, że tył jej zjechał do kanału. Prawa noga została na stanowisku a lewa wjechała do kanału i nie może jej wciągnąć bo kolanem zaczepiała o kant stanowiska. W końcu położyła się na lewy bok i tak już leży tyłem w kanale. Wet podał jej środki na paraliż. W kroplówce 250ml antiparen 500ml glukozy 500ml wapnia i zastrzyki jakieś ale nie wiem co dokładnie. Do godz 21 nie wstała. Zrywa się na przednie nogi a tył zostaje w kanale. Paraliż mieliśmy dwa czy trzy lata temu, wtedy krowa była jakby senna. Ta normalnie zachowuje się ale nie może zerwać się na tylne nogi. Temp miała 39.2 stopnie, przy paraliżu raczej spada. Czy to jakiś ucisk na nerw może spowodował czy co? 🤷‍♂️

A krowa wstawała po porodzie ? W ten kanał zrob jakiś pomost z desek i połóż pod krowę żeby normalnie leżała inaczej nie wstanie , wiem ,że to trudne ale w paru chłopa podciągnieecie krową do przodu i podsadzicie ten pomost pod nią , a i najlepiej ją spętać nie mocno ale z wyczuciem inaczej przy wstawaniu łatwo się rozjedzie i będzie po krowie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kewink    141

Po porodzie nie widziałem jej leżącej zawsze jak przychodziłem to stała. Normalnie stała i żujke żuła i raptem jej nogi tylne coś odebrało. Jak turem tył podnieśliśmy to na przednie nie zrywała się. Nawalone ma słomy i tak leży. Jak nie wstanie przez noc to trzeba będzie turem ją podnieść i położyć deski, albo jakoś przewieść do stodoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soltys85    83

Zapobiegawczo podkładam taki podest kazdej po wycieleniu, bo były takie przypadki po jedna juz handlarz jechał ale go cofnełm, na słome, kroplówka i wstała...ale reguły niema.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mistrz18    295

Szczepicie krowy od somatyki, czym i jaki efekt i jak cenowo? Mam propozycję mastibuovac 70zl szt 2 dawki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bop23    84
9 godzin temu, asus921 napisał:

Dzisiaj niespodzianka.

Krowa pilnowana co pol godziny, a i tak sie sama wycielila. Genetycznie chyba najlepsza moja krowa, teraz druga laktacja i urodzila jaloweczke. Wydojona, cielak odpojony, a tu drugi wychodzi :) Niestety byczek.

Zostawial ktos kiedys jalowke z blizniat? Na 100% bedzie miala problemy z zacieleniem czy to jest raczej tak, ze jakis % ma problemy?

Zawsze bliznieta szly na opas, ale od takiej krowy to mi szkoda tej jaloweczki...

Pierwiastka dawala ponad 40 litrow, a skonczyla laktacje na 20 litrach. Zacielona w drugim lub trzecim miesiacu. Jak dla mnie to super wynik jak na pierwiastke.

u mnie też niespodzianka......... dwa byczki hehe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12217
FarmerDyzio napisał:

hmm trochę lipa. Jak wywiozę obornik i będę oral to jakby były jakieś larwy to pewnie zauwaze. Bo w sumie srodek na larwy i tak bym musiał zastosować po orce. Tylko czy nie musi upłynąć karencja od opryskania do siewu kuku ?

karencjia jest dla ludzi żeby się nie potruć a oprysk trzeba z glebą wymieszać


Mistrz18 napisał:

Szczepicie krowy od somatyki, czym i jaki efekt i jak cenowo? Mam propozycję mastibuovac 70zl szt 2 dawki 

najpierw zbadaj w czym problem bo każda szczepionka od czego innego i ty zaszczepisz od paciorkowca np a to problem z np gronkowcem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kierownik    441

Z innej beczki: kto sieje kukurydze bezorkowo? U nas zawsze te 10ha robione na jesien plytko talerzowka, pozniej przed siewem drugi raz. Chcialbym wejsc w plug dlutowy lub cos jak ma agrisem czyli cultiplow. Ma ktos jakies doswiadczenia? Miedzyplon bylby na jakichs 10 moze 15ha gorzowska reszta poplon. Tylko jak z monokultura? W rsepaki srednio widzi mi sie wchodzic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olcia252    2

Dzieki wielkie za wszystkie rady, dorzuce im trochr tresciwiej, bo faktycznie porównując do was malo tym moim dziewczynom wychodzi. I chyba tez zdecyduje się na zbiornik, skoro ins się zgadza to trzeba spróbować. Jak macie jakies sprawdzone byki, co skutecznodc maja dobra to chetnie poznam 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
lukasz_1994 napisał:

ja jak siałem w zeszłym roku qq po kilkunasto letniej łące to po orce pryskałem dursbanem

od kwietnia wycofany tego roku😭😭 Ale mam zapas i wiem gdzie spod lady można dostać 😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    335
11 godzin temu, kewink napisał:

Po porodzie nie widziałem jej leżącej zawsze jak przychodziłem to stała. Normalnie stała i żujke żuła i raptem jej nogi tylne coś odebrało. Jak turem tył podnieśliśmy to na przednie nie zrywała się. Nawalone ma słomy i tak leży. Jak nie wstanie przez noc to trzeba będzie turem ją podnieść i położyć deski, albo jakoś przewieść do stodoły.

Nie ciągaj tej krowy chłopie turem bo nadrywasz jej mięśnie w okolicach kulsz , i krowa pojedzie zaraz na ubojnie bo wszystko spuchnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukas9559    30

Jeśli chodzi o dobrostan krów, to jeśli krowy się wypasa to trzeba coś brać od doradców? W tym programie po agrobiznesie mówili, że doradca jest potrzebny z wyłączeniem programu 2.1 czyli tego wypasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Po ilu dniach srednio lejecie mleko do zbiornika od wycielonej krowy, jezeli karencja na antybiotyk juz minela ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

czad 👍👍👍 tylko muszę sobiebjakies przypomnienie ustawić 🤦‍♀️ 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
2 godziny temu, Kierownik napisał:

No to jak minie karencja

Przeczytaj jeszcze raz pytanie. Karencja minela przed wycieleniem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj