danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

damianzetor9540    2705
6 minut temu, radekz200 napisał:

A jak z cena Damian? 

Będzie faktura to się okaże, według parametrów tl 4.20 i bi 3.3 miało być 1.53 brutto, tyle w teorii a życie zweryfikuje 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 godziny temu, radekz200 napisał:

@Paulina1985 co sądzisz o moim nabytku? 

A6294F3E-3D39-41C6-92C1-8A9D8D29CA88.jpeg

ooo mamo a skąd ześ ją wyczasnął???  bardzo ładna szczerze mowiąc ??? po jakim ojczulku?? do terminu jeszcze chyba sporo czasu?

2 godziny temu, Kierownik napisał:

@Paulina1985 to jak Ty fanatyczka RW to ja Ci pokaze moja kolekcje. Male dziewczyny a ladnie daja mleko. kazda praktycznie powyzej 9500 co jak dla mnie w tej chwili jest bardzo spoko. Liczac ze kupilem kiedys 12szt po 1200zl

Nie taka fanatyczka, moze raczej uczulona na czarne hfy 🤣🤣🤣 Dawaj te zdjęcia 🤣

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

@Paulina1985 nie wiem po jakim ojczulku ale pochodzi z Danii😛 do wycielenia około 2 miesiące, cena zadowalająca 😛 kto szuka ten znajdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz1q    1826
8 godzin temu, Paulina1985 napisał:

Tak byloby najlepiej dla krowy i dla Twojej kieszeni :), bo jak bedziesz kaniulę ciagle wyjmował i wkladał to chroniczne zapalenie wymienia murowane. Zostaw kaniulę, spuszczaj i zatykaj na koniec doju. Po wygojeniu wyjmiesz kaniulę.

Ale na czas doju zakładać aparat czy spuszczać na ziemię? Dzięki w ogóle za odpowiedź 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373
2 godziny temu, damianzetor9540 napisał:

Czy mieszadło w zbiorniku może wpływać na wynik tłuszczu? Spod oceny mam 4.14, zakupiłem fabrycznie nowy zbiornik i zmieniłem mleczarnie, a tu tłuszcz 3.66, białko też zaniżone o 0.20. Czy to może wina mleczarni (Mlekovita)

Pewnie zapomniales uprzedzic mleczarnie ze wszedles pod ocene 😉😁

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
57 minut temu, Mateusz1q napisał:

Ale na czas doju zakładać aparat czy spuszczać na ziemię? Dzięki w ogóle za odpowiedź 😉

tak tak, tylko otwierać kaniulę i spuszczać, nic nie podłaczać, bo Ci wciagnie kaniulę do aparatu 🤣  bedzie dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

U nas zazwyczaj się zgadzają parametry, ale tłuszcz i tak mamy zawsze niższy niż 4.

Więc nie ma z czego zaniżyć😆

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@radekz200 no to gratulacje. Oby dobrze się doiła i nie chorowała. Ja dzisiaj myslalam, że rozszarpię te moje mieszanki z nrfami 🤣🤣🤣 nerwowe to dziadostwo 🤦‍♀️ musze posprawdzac czy czasem po jednym buhaju nie są te nerwuski 🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Za to pracownicy w wys maz nie mają powodów do narzekań. Przez tego koronawirusa sporo pracowników pobrało l4 i nie ma za bardzo ludzi do pracy więc ci który przychodza no pracy normalnie dostaną kilkaset zł premii. Ale CH z tym, dostawcom się nagada o trudnym czasie dla rolnictwa, owali parametry i kasa na premie się znajdzie 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328

Witam była dziś u mnie firma do korekcji , robili 40 sztuk i było 10 opatrunków , co o tym sądzicie , czas pracy 3 godziny . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
1 minutę temu, Kierownik napisał:

nie wiem jakim cudem to zrobili. U mnie od 9 do 17 25szruk max

Normalnie wózek który kładzie krowę na bok , dwóch tnie . jeden doprowadza , a my mu pomagamy cały czas jedna schodzi druga wchodzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    328
Przed chwilą, leszek1000 napisał:

U mnie 20szt w 4 godziny ale chwile trwało jak krowę doprowadziłem. 

na jakim wózku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Stosuje ktoś może kiszonke z żyta w żywieniu jałówek? Mam okazję kupić 30 bel żyta zebranego w dobrym terminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1284    14121
7 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Będzie faktura to się okaże, według parametrów tl 4.20 i bi 3.3 miało być 1.53 brutto, tyle w teorii a życie zweryfikuje 

1.46 brutto miałem na poprzedniej przy tych parametrach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
40 minut temu, rolas360 napisał:

Stosuje ktoś może kiszonke z żyta w żywieniu jałówek? 

Z Pszenżyta stosuje, ale i żyto tego roku bedzie. Bez paszowozu nie chcą jeść :/ ale tmr fajnie wychodzi razem z sianokiszonką słomą i rzepakową. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dwaplusjeden    14
7 godzin temu, rolas360 napisał:

Stosuje ktoś może kiszonke z żyta w żywieniu jałówek? Mam okazję kupić 30 bel żyta zebranego w dobrym terminie.

Ja stosuję z owsa, jęczmienia,tatarki,grochu,peluszki,wyki,faceli to szaleją bardziej niż za kiszonką z kukurydzy.

Bez paszowozu 

Edytowano przez Dwaplusjeden

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj