danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
poziomka    20
9 godzin temu, Jaguśka napisał:

Do mnie też różnie się zwracano tutaj , być może ten sam co do koleżanki, ale grunt to się nie przejmować i nie odpowiadać na zaczepki,nie zniżać się do jego poziomu,bo oczywiste jest , że pokona doświadczeniem. Trudno jest odstrzelić trolla, ale można go nie karmić, to sam zdechnie.

To jest szansa, że będzie udzielać tak potrzebnych i trafnych rad!!

Dokładnie dla takiej osoby jaka kolwiek reakcja na jego zaczepki  to paliwo napędowe . 

Jak tak czytam się to zastanawiam się czy Wy czytacie swoje posty co piszecie ? Mamy tu dorosłych ludzi często ojców i matki a piszecie tak że się czytać nie chce, pisze tu szczegolnie do panow .Przemocą przemocy się nie wygra .W Internecie bardzo łatwo kogoś skrzywdzić, jest się anonimowym , organy utrzymujace mają ograniczone pole manewru tak jak ktos juz napisal bo internet ma wiele furtek przez ktore ktos sie przemyka  . Każdy ma swoje granice wytrzymałości . Moim zdaniem można by było wprowadzić jakieś ograniczenia . Bo jeżeli coś zawodzi i ktoś nie umie się zachować  to się ogranicza niech ponosi konsekwencje.

 

Pierwsze co można zrobić to zablokowac pisanie wiadomości prywatnych do osób z poza listy znajomych/przyjaciół do 50/100 postów na forum w tematach najbardziej znanych użytkownikom żeby było widać czy ta osoba pisze z sensem czy nie bo jak bez sensu( onraza)  to widzi to każdy zgłasza do moda i blokuje taką osobę. Jak przekroczy limit postów taka osoba  to dopiero może pisać wiadomość prywatnie do kogoś Ale dopiero po zaakceptowaniu przez kogoś znajomości 

Taka walka jest trudna Ale da się to wygrać, ale lepiej jak dzieci obrzucac się błotem, lepiej piszcie co możemy robić żeby było mniej takich sytuacji lub aby nie przybrały tak na mocy .

Czekam na propozycje 

 

Możemy się różnic mieć różne zdania Ale szanujmy się rozmawiajmy i działajmy.

Czy możliwe jest żeby krowa po dwóch tygodniach od poprzedniej rui bydlowala ponownie ? Może być rozstrojony tak organizm krowy? Czy po prostu oszukuje ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6749

U mnie było tak ze miała kolejna ruję po inseminacji za 10 dni i o dziwo załapała po tej inseminacji

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250
10 godzin temu, Zawisza napisał:

Osób ze zmiennym IP neta nie da się w żaden sposób zablokować, konto zostanie usunięte to założy kolejne i nie ma na to żadnej metody blokady

Jest jeszcze cos takiego jak chocby MAC adress karty sieciowej, ciasteczka czy Fingerprint przegladarki internetowej. Nawet nazwa uzytkownika windows, rozdzielczosc ekranu czy wersja uzytej przegladarki moze cie zdradzic. Webrtc, javascript, DoNotTrackMe, jest cala masa narzedzi przez ktore jestesmy na codzien sledzeni, wiec jezeli komus sie wydaje, ze jak zmieni IP to jest anonimowy to powodzenia. Wiadomo, ze Admin to nie NSA, ale dla chcacego nic trudnego.

 

Ma ktos takie stanowiska dla krow, lub najlepiej czy ktos takie spawal? 

https://www.olx.pl/oferta/stanowiska-dla-bydla-CID757-ID69TwX.html

Ogolnie zadowoleni? Glownie mnie interesuje, czy te boczne rury przy pysku krowy sa konieczne skoro krowa i tak jest przyblokowana na pionowym lancuchu ? Bo rozumiem, ze one maja za zadanie troche uniemozliwic krowie podjadanie od sasiadki ? Czy zle rozumiem?

Nastepna sprawa, ta gorna rura jest albo prosta albo wygieta. Jezeli wygne ja z 20cm to jakos realnie skroci mi to stanowisko ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12216

jeżeli chodzi o te boczne to ja wyciełem ale mam zbyt wąskie odstępy i zbyt krótkie stanowiska do tych rur trzeba by minimum 1.3 m szerokości i 1.8 m długości bo krowy dzisiejsze są poprostu większe niż kiedyś i normy weterynaryjne są słabo to określają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6749

Mam takie staniwiska nawet od tego sprzedawcy kupione około 8 lat temu 😛 były sporo tańsze niz w rolstal ale wyginane były ręcznie i każde inaczej 😛 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

taki murek po jednej stronie miałem taki wysoki przez kilka lat  do października u. roku. Ucinałem ten "błąd" przecinarką spalinową i zostawiłem 14-15 cm. Krowy odwdzięczają się. Miał zapobiegać wciąganiu siana/ sianokiszonki na maty i ruszt. Nic to nie dawało. Przy tmr on ograniczał pobranie nawet i dużo w tym kącie ubijały krowy i marnowało się

zna ktoś może cenę korektora  de heus Rukor 46 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

To bylo przykladowe zdjecie. Dla mnie ten murek tez za wysoki.

A ma ktos konkretne wymiary tych stanowisk ? Chodzi mi np. o wysokosc tych rur od podlogi i ile wpuszczaliscie w ziemie?

Czyli te boczne sa zbedne czy lepiej zrobic ? 

Te kolo na koncu to co robi ?

Rura pionowa gorna prosta czy zgieta? Jezeli zegne, to uzyskam troche krotsze stanowisko ? (Bo chyba bede mial ciut dlugawe)

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12216

kołem naciąga się łańcuch ale jak się nie wypuszcza to zbędne ja dzisiaj bym odpuscił stanowiska i pomyślał o krowach na luz cały czas to chodzi mi po głowie

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

No w sumie tak, tylko jakos nie wyobrazam sobie swojego budynku bez jakiejs super przerobki od podstaw, bo nawet wyciagi obornika nie pasuja, bo sa dwa przy scianach zewnetrznych, to nie wiem jak te legowiska bym musial porobic, a jakbym zostalo tak jak teraz, to  w sumie za duzo by to nie zmienilo czy luz czy lancuch z wyciagiem i przewodowa. Jest plan na wolnostanowiskowa, ale to obecny budynek + wiata na stol paszowy zewnetrzny, ale to trzeba mierzyc sily na zamiary "czytaj sztuki".

Mam 12 sztuk poupychanych na maks i niewygodnie. Wybrakowane raczej sprzedane, a 2 jalowki beda niedlugo wchodzic, wiec albo sprzedaz na sile, albo wlasnie te stanowiska chyba najrozsadniejsze. 160-200zl sztuja gotowe, albo 40-50zl spawane z konkretnej rury u siebie, wiec na takie 15 sztuk to jest koszt zaden + troche betonu, a ogolnie stanowiska juz sa, bo tam stoi mlodziez + byki tylko na innych rurach takich poprzecznych i raczej dla krow to sie nie nadaje + koryta do likwidacji.

Ogolnie przy swojej robocie koszt na stanowisko nie pownien przekroczyc 100zl (rury + beton tylko na murek + lancuch). W sumie nie wiem jaki koszt lancucha +/-

Jezeli ktos mialby czas i checi to bede wdzieczny za jakies fotki i wymiary na pw

Edytowano przez asus921

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223
12 godzin temu, soltys48 napisał:

Temat był poruszany nic sie nie zrobi

 

11 godzin temu, Zawisza napisał:

Osób ze zmiennym IP neta nie da się w żaden sposób zablokować, konto zostanie usunięte to założy kolejne i nie ma na to żadnej metody blokady

Sposób jest i to dość prosty. Niech np mi coś spróbuje napisać, idzieś na policję żeby ustalili kto to i pozew cywilny składasz u siebie na miejscu. I się chłopak uspokoi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiek    31

Zgadza się. Najprościej w tym przypadku założyć mu sprawę i to go skutecznie uspokoi. Nie ma co się bać Policji, oni poprowadzą co i jak a dziecko będzie miało nauczkę do końca życia

Dla takich to tylko hotel bez klamek ¬¬

Edytowano przez misiek
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

Nawet by wystarczyło żeby raz policja do niego zapukała i już może by się uspokoił, może Paulina ma jakiegoś znajomego policjanta to by podpytała go co i jak

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RusiL    304

@danielhaker Po prostu w zwyczajnej aptece powiedz do czego potrzebujesz pojemniki i ci doradzą, przynajmniej ja tak robiłem jak wysyłałem mleko do vetlabu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12216
danielhaker napisał:

Macie jakieś sprawdzone sklepy gdzie można zamówić niedrogo jednorazowe probówki do badania mleka? Temat dość pilny

w lecznicy a w mleczarni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    442

Ale może zootechnik może wpasc poza udojem i pobrać 😊 nie wiem w sumie, wydaje mi się że mają takie puszeczki na stanie więc jak to pilne to można zadzwonić i zapytać jak znajomy zootechnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Smoka    2

Co powiedzie żeby zamiar koncetratu wysokobialkowego dawać krowom rzepak plus witaminy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel29    76

Co do tych zdjęć stanowisk na uwięzi parę postów wyżej. Nie ma nikt z was takich stanowisk żeby ta tylna rura (przy tylnych nogach) była nie wbetonowana w posadzkę a zagięta gdzieś na wysokości około 20 cm nad posadzką i poprowadzona z powrotem do pionowej rury z przodu coś tak jak agrafki a oborach wolnostanowiskowych. Teraz będę dorabiał trochę stanowisk na uwięzi i myślałem żeby takie zastosować a nigdzie nie mogę ich znaleźć. A według mnie mogły by one być trochę wygodniejsze bo przy leżeniu nie opierała by krowa swym bokiem o tylną pionową rurkę i tylnymi nogami miała by więcej ruchu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj