danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, rolas360 napisał:

Czy ktoś z was stosuje krycie krów mlecznych bykiem?( Byk 100% hf wydajność matki w 2 laktacji 13800)

Jeśli ten buhaj nie jest wyceniony to tak na prawdę nie wiesz czym kryjesz. Matka wydajna to ok fajnie, ale co ten buhaj przekazuje to nikt nie wie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
1 godzinę temu, GrzesiekAgro napisał:

Jak mieszacie pasze to mielicie komponenty białkowe  ?

Nie a po co? Niektórzy wysłodki miołą do mieszalnika, ale śruty rzepakowa czy sojowa są drobne.

1 godzinę temu, rolas360 napisał:

Czy ktoś z was stosuje krycie krów mlecznych bykiem?( Byk 100% hf wydajność matki w 2 laktacji 13800)

Jeśli masz jego ojca, to patrz na wycenę, bo po babce słabiej się dziedziczy niż po dziadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@damianzetor9540 jednak myślę że trochę poprawi mleczność i będę miał kiedyś porównanie z tymi po inseminacji. 

@przezuwaczka ojca i matki nie znam narazie, nie spytałem się Ale jednak jeśli ma wydajność na poziomie ponad 11000 średniej to musi o czymś świadczyć że nie ma byle czego w oborze. A ja przy niecałych 7 nie jestem w stanie dochować się takiego buhaja. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

11 grudnia Konrad w Szepietowie 300 krów i jałówek łacznie na sprzedaż mają przywieźć. GLiceryna na olx 99% po 2,7 zł można kupic, co tak potaniała ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Mi miesza mieszalnia , już będzie ponad rok , rzepak , soja , ddgs , nawet muszę bo granulowany i gość co miesza, , mówił , że tak wszyscy klienci robią ,bo pasza jest , bardziej homogenna.  Z , tym , że ja zboże  gniote, a owies i qq miele. Zastanawiam się, czy jak miele to   czy soja więcej nie trawi się w żwaczu.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

https://www.olx.pl/oferta/siatka-ogrodzeniowa-gesta-CID757-IDC2pd5.html#ad1270b54a

 

Jeszcze nie zakładałem okien w oborze ( po o bokach wszystkie zdjęte) i myślę żeby wcale ich nie zakładać tylko taka siatkę dać.

Jak myślicie , czy taka  siatka nadaje się do okien w oborze? Czy będzie hamowała wiatr , a  tym samym dobrze przepuszczała powietrze i światło?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Może tak, ale warto by było razem z genetyką żywienie ogarnąć. Podobno przeciętny HF dobrze prowadzony ma genetykę na 10 tys. Widzę to od lat. Skoro mieszańce potrafią tyle dać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GrzesiekAgro    288

Ja uważam , że krycie buhajem to krok w tył. Po byku porody , mogą być , różne . Wydasz kasy , co byś miał kupę nasienia za niego i za 2 lata ,będziesz musiał go sprzedać.

Jeszcze jakby to była jakaś unikalna linia, a znając , życie i rodowody , dobrze wycenianych jałówek w Polsce i okolicy , to rodzina , rodzinę , pogania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

@Primula94 u kuzyna miesiąc temu byłem to zrobił cielętnik i całą ścianę z takiej siatki, tzn dach przedłużył obory , wyszła wiata z tego , a wokół siatka. We wiatce jest zimno jak ho...ra a żaden cielaczek nie kaszlał. Moim zdaniem taka siatka jest wystarczająca zamiast ścian nawet w oborach , aby tylko dach był i poidło podgrzewane. Krowy potrafią ładnie doić gdy mają tylko sucho i zero przeciągów

krok w tył to gdy kilka słomek pójdzie na krowę i dalej jałowa. Jeżeli na taką byka dopuścisz i zacieli, to zyskujesz kolejną laktacje. Nie musi być gorzej potomstwo po buhaju naturalnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

bez przesady, sexem jałówki dobrze łapią. Jałóweczki tygodniowe w okolicach moich idą w każdych ilościach , nawet te "po byku"

na problematyczne krowy i te 35-40 dni po wycieleniu dobrym bykiem można próbować, dla oszczędności $$

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
31 minut temu, marcinffff napisał:

11 grudnia Konrad w Szepietowie 300 krów i jałówek łacznie na sprzedaż mają przywieźć. 

Pewnie jakies stado kupili albo dwa. Nadal nie rozumiem ich fenomenu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
34 minuty temu, Primula94 napisał:

https://www.olx.pl/oferta/siatka-ogrodzeniowa-gesta-CID757-IDC2pd5.html#ad1270b54a

 

Jeszcze nie zakładałem okien w oborze ( po o bokach wszystkie zdjęte) i myślę żeby wcale ich nie zakładać tylko taka siatkę dać.

Jak myślicie , czy taka  siatka nadaje się do okien w oborze? Czy będzie hamowała wiatr , a  tym samym dobrze przepuszczała powietrze i światło?

 

Coś wiatru wstrzymuje. Miałem taką, ale rwała się jak stare gacie. Może ta z innego materiału. Nie odważyłbym się rezygnować z okien. Woda by zamarzła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
28 minut temu, marcinffff napisał:

@Primula94 u kuzyna miesiąc temu byłem to zrobił cielętnik i całą ścianę z takiej siatki, tzn dach przedłużył obory , wyszła wiata z tego , a wokół siatka. We wiatce jest zimno jak ho...ra a żaden cielaczek nie kaszlał. Moim zdaniem taka siatka jest wystarczająca zamiast ścian nawet w oborach , aby tylko dach był i poidło podgrzewane. Krowy potrafią ładnie doić gdy mają tylko sucho i zero przeciągów

krok w tył to gdy kilka słomek pójdzie na krowę i dalej jałowa. Jeżeli na taką byka dopuścisz i zacieli, to zyskujesz kolejną laktacje. Nie musi być gorzej potomstwo po buhaju naturalnie. 

Dokładnie tak jak napisałeś. Miałem już przypadek że pierwiastka bardzo dobra (9 tysięcy w pierwszej laktacji) nie chciała załapać po inseminacji A po byku problem ustąpił. Niestety był to byk Im i jałoszka nie nadawała się na mleko Ale 2 laktacja jest w trakcie i znowu ta sama sytuacja. 3 krycia sztuczne bez efektu i czwarte krycie zostało zrobione bykiem i jest już od 3 miesięcy cielna i jest w około 150 dniu laktacji i 37 litrów dziennie daje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik115    140
2 godziny temu, rolas360 napisał:

@rolnik115 U mnie też wydajność tylko niecałe 7 tyś Ale myślę że ten byk poprawi trochę mleczność moich krów. 

Najpierw to zobacz co one potrafią i zacznij od żywienia. Bo może nawet nie wiesz a możesz  mieć w miarę dobra genetykę. Sama genetyką mleczności nie poprawisz, zaproś zywieniowca i niech Ci pomoże :)

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6901
12 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

Sorry że dopiero teraz ale zapomniałem odpisać ..  prąd z Enea ;)

Sprawdziłem ceny taryf w Enei i na G12 musisz zużywać co najmniej 37% na nocnej by się opłaciło. Sprawdź sobie przy następnej fakturze w jakim stosunku zużywasz.

U mnie w PGE jest G12W i ostatnio policzyłem, że muszę co najmniej 50% zużywać na nocnej, by wyjść na 0. Faktycznie na nocnej zużywam 42%. Przy najbliższej okazji zmieniam na G12, bo tam wystarczy 33% zużyć na nocnej, aby obniżyć rachunki względem G11

image.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys147    85

Jak założyć skrzydełko od pompy mlecznej - jednostka końcowa ALFALAval?

Chodzi mi o to czy ten element płaski ma być od strony silnika czy od strony naczynia szklanego? A może to bez różnicy? 

 

link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
14 godzin temu, kr9292 napisał:

Pewnie jakies stado kupili albo dwa. Nadal nie rozumiem ich fenomenu.

Popyt na jałówki i myślenie, że zagraniczne lepsze. Brak dobrego odchowu i duże straty wśród maluchów. Moja sąsiadka wezwała odbiór martwego cielaka, to cały samochód jak figurek plastikowych mieli. Takie marnotrawstwo😰

Edytowano przez przezuwaczka
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

Test

Też Wam niektóre posty wstawia na czerwono i daje do akceptacji moda? O co chodzi?


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jackasss    59

Jestem w Enei i mam G12 ceny brutto razem z dystrybucyjnymi opłatami wynoszą 0.6191574 w dziennej i 0.2656554 w nocnej

danielhaker napisał:

12 godzin temu, Rolnik7343 napisał:

Sorry że dopiero teraz ale zapomniałem odpisać ..  prąd z Enea ;)

Sprawdziłem ceny taryf w Enei i na G12 musisz zużywać co najmniej 37% na nocnej by się opłaciło. Sprawdź sobie przy następnej fakturze w jakim stosunku zużywasz.

U mnie w PGE jest G12W i ostatnio policzyłem, że muszę co najmniej 50% zużywać na nocnej, by wyjść na 0. Faktycznie na nocnej zużywam 42%. Przy najbliższej okazji zmieniam na G12, bo tam wystarczy 33% zużyć na nocnej, aby obniżyć rachunki względem G11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
3 godziny temu, soltys147 napisał:

Jak założyć skrzydełko od pompy mlecznej - jednostka końcowa ALFALAval?

Chodzi mi o to czy ten element płaski ma być od strony silnika czy od strony naczynia szklanego? A może to bez różnicy? 

 

link

Jak dobrze pamietam to plaskie jest od strony silnika.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355
21 minut temu, pedro2 napisał:

Test

Też Wam niektóre posty wstawia na czerwono i daje do akceptacji moda? O co chodzi?

U mnie tak samo na czerwono.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sluchajcie mam problem z krową. planowany termin wycielenia ma za 3 dni. krowa stracila apetyt nic nie je i ma delikatne slinienie z pyska. temperatura w normie. podalem juz jej glikol, co to moze byc? ketoza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj