danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

poziomka    20

U nas jest gorzej jak w tamtym roku Ale nie aż tak jak u Was chyba

Edytowano przez poziomka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kizak    2200

 Dziś widziałem jak kruki nap...... bele,i to każdy siedział na swojej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chuck00    207
17 godzin temu, kr9292 napisał:

@chuck00 u mnie też zabierają bez problemu ale jak na ubojni wyjdzie antybiotyk w mięsie to ja dostanę po dopłatach a nie handlarz😕

Całkiem możliwe, ale ja nigdy nie miałem takiego problemu z odbiorcą. Za bardzo ich to nie interesuje, a ja nie pytam w jakiej postaci  opychają to dalej.


Pieniądz podzielił nas, a i tak wszystko zabierze czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Na pewno może zalegać od toksemii przy podostrym zapaleniu. Chodzi o jedną nogę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7223

Sprawa wyjaśniona sąsiadka przyszła wydygana, że wczoraj wieczorem znalazła swojego pieska u nas na pryzmie i że narobił dziur. Taka mała gnida sarenka, a śladów nie zostawił bo pazury obcinane. W zadośćuczynieniu ma odrobić dwa dni przy wykopkach 🤣 

Radek już raz w lato na polu bele jakiś kutafon podziurawił, potem się okazało, że nie tylko u mnie. Kilku sąsiadów składujemy kiszonkę na łąkach i chodził sobie u każdego dziobał czymś. Także tego


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198
1 godzinę temu, Primula94 napisał:

Czy krowa moze dostac od zapalenia wymienia podkurczu nogi?

to z bólu wymienia tak trzymają kopyto/nogę,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Wychodzi na to , ze dostala silnego zapalenia coli , nie wstawala. Wet cos jej podal, ale chyba sie nie poznal . Krowa dostala silnej goraczki ponad 42 stopni i padla... taki wet dziadowski który lapie sie kilku fachow... ( to u przyszlych teściów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
24 minuty temu, Primula94 napisał:

Wychodzi na to , ze dostala silnego zapalenia coli , nie wstawala. Wet cos jej podal, ale chyba sie nie poznal . Krowa dostala silnej goraczki ponad 42 stopni i padla... taki wet dziadowski który lapie sie kilku fachow... ( to u przyszlych teściów)

Jak taka gorączka to nic dziwnego ze padla. Ale z reguly to nie wstaja jak goraczka spadnie. Jak jest wysoka to mozna ratowac . Mleko jakie bylo w tej cwiartce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

U mnie po porodzie dostała gorączki 41. Przywiozłem przeciwgorączkowe. Trochę spadło rano to samo. Wet przyjechał dał coś przeciw gorączkowego i antybiotyk ogólny. Wieczorem to samo. Wziąłem sitko i przecedziłem mleko które jeszcze z siarą było. Ogrom sera było, pojechałem po antybiotyki z tubkach podałem i rano już gorączki nie było. 

Jak ma zapalenie ostre wymiona to antybiotyk ogólny i tubki aby z każdej strony działało. A co on podał ??? 

Przeczytaj na karcie leczenia co jej podał i odpisz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Przy coli nie ma twarogu tylko mleko zmienia sie w brązowa wode.

Jak wet sie nie zna i poda kroplowki gdy nie wstaje to obciaza dodatkowo watrabe i jest po krowie. Wiem z autopsji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198
Przed chwilą, ubogiwladek napisał:

Przy coli nie ma twarogu tylko mleko zmienia sie w brązowa wode. I same tubki nie pomoga. Musi dostac przeciwzapalny. U mnie zaesze wtedy w zyle daje

Jak wet sie nie zna i poda kroplowki gdy nie wstaje to obciaza dodatkowo watrabe i jest po krowie. Wiem z autopsji.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ale miała gorączki i bardzo mizernie wyglądała. Nie wiem co miała ale udało się. Polewałem ja wodą co kilka godzin bo były wtedy upały. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Najważniejsze w leczeniu jest to co ty wiesz. Jeżeli coś jest z krową to samemu trzeba dowiedzieć się co. Oczywiście po weterynarza trzeba zadzwonić. Jak wiedziałeś że ma zapalanie to trzeba było wziąć jakieś antybiotyki i samemu dać. 

Na pewno miała ćwiartkę opuchniętą i twardą jak skała. 

Chociaż przy ostrym zapaleniu szybko może się pogarszać. 

I nie zdążysz pomoc a już po krowie 

Tylko proszę napisz co jest na karcie leczenia. Myślę że każdy jest ciekawy co podał chorej krowę 

Edytowano przez leszek1000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Co ty gadasz ;d skad samemu wziac antybiotyk ? Znaczy sie mozna ale nielegalnie. Pierwsza sztuka co mi padla od zapalania to tylko dlatego ze za pozno zadzeonilem po wet wlasnie. Znaczy sie nie padla tylko nie wstawala. A druga to dlatego ze nie wiadzialem ze ma zapalenie :d podal kroplowki bo myslelismy ze niedobory a tu krowa przy nas sie wyciagnela. I to tylko z mojej winy bo bylem pewny ze zapalenia nie ma bo obrzeku nie bylo i uwierzyl mi bez sprawdzania . Teraz zawsze jak przyjezdza to sam sprawdza ;d 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Wiesz zawsze kilka tubek można mieć. Wiadomo że to niedozwolone ale lepiej być zabezpieczonym. Ja wieczorem zawsze mogę podjechać jak potrzebuję wet wypisuję kartę leczenia i git. Tylko ja mam blisko do weterynarzy 5km. 

Ale po porodzie nie wstawała ta co zdechła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ubogiwladek    198

Ja jestem zdania ze rolnik za leczenie brac sie nie powinien no chyba ze ma wyksztalcenie w tym kierunku. I podstawa kazdej hodowli powiniem byc dobry wet a tym bardziej krow. I wiem co mowie bo u nas wczesniej byl z tym problem i bez przerwy jakies krowy wyjezdzaly z obory. Teraz jest inny wet i calkiem insczej sie pracuje, glowa spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Może się nie znam ale tak wysoka gorączka 42 stopnie  raczej to braku witamin nie świadczy ale może się mylę. 

Myślę że poprawiłeś żywienie i dla tego mniej krów wyjeżdża. 

A masz chociaż termometr do mierzenia temperatury ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
8 godzin temu, Primula94 napisał:

Wychodzi na to , ze dostala silnego zapalenia coli , nie wstawala. Wet cos jej podal, ale chyba sie nie poznal . Krowa dostala silnej goraczki ponad 42 stopni i padla... taki wet dziadowski który lapie sie kilku fachow... ( to u przyszlych teściów)

czyli zgadłam ☹  taka krowa jest w 100% do uratowania jak szybko rozpoznane, szkoda :(

Uwazaj na resztę krów, mialam.w.tym roku kilka.przypadków identycznych, powodem takiej silnej toksemii była zepsuta pasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Jaki sposób wejścia w posiadanie własnego zbiornika na nasienie polecacie? Pomijając kradzież. Chciałbym w miarę tanio mieć swój i nie płacić za dużo bo ostatnio tylko wydatki wydatki. Szukać używanego czy jakiś inny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Chlopaki ostatnio tu rozmawiali o wydzierzawieniu z firmy z nasieniem, a potem kontener przechodzi na wlasnosc. Nie pamietam z jakiej firmy najbardziej sie opłacało, WWS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

U nas moze z energia nie bedzie tak zle za to malo masy bedzie 😞

IMG_20190816_072634.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj