danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
marcinffff    198
32 minuty temu, slawek74 napisał:

A kiedy pierwszy kosiłeś ?

31 maj , ciągnik u mechanika zastojał się troszkę, wykłoszona wiekszość,  4 czerwca na siano resztę, uschło na pieprz 110 bel suchego sianka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225

U mnie 4ha zeszłoroczna trawa za tydzień będzie pod kosę, 2ha najstarsze porażka, reszta koło 10lipca. Deszczu nie brakuje czerwiec 74mm


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

 Patrząc na poyebana pogodę to się nie dziwię że ludzie idą w qq jak Ty, a nie trawy

A daj spokój. Jak jest sucho to i ch** z kukurydzy. Moja od kiełkowania do 6 liścia rosła bardzo dobrze. Coś się zjebało i stoi w miejscu na połowie pola.

1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

 Patrząc na poyebana pogodę to się nie dziwię że ludzie idą w qq jak Ty, a nie trawy

A daj spokój. Jak jest sucho to i ch** z kukurydzy. Moja od kiełkowania do 6 liścia rosła bardzo dobrze. Coś się zjebało i stoi w miejscu na połowie pola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poziomka    20
14 godzin temu, przezuwaczka napisał:

Dlatego trzeba być przygotowanym na polewanie wodą przy suchym materiale. Ja z trawą z II i III pokosu czasami tak robię, bo zdarza się sucha pod koniec zbierania, a koszona dzień wcześniej. Mam do tego zbiornik na przyczepce. Często w nim wodę trzymany do pryskania kukurydzy lub mycia dojarki, czy podlewania ogródka, bo wieczorami w kranie brakuje😓.

I takiej trawie się nic nie dzieje ? A może być zimna z szlalfu? 

Edytowano przez poziomka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xawier    223

U mnie w czerwcu 2 litry dało tylko i kuku już liście zwija o trasie nie ma mowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

Ja kosiłem chyba 21 maja. Kukurydza póki co rośnie jak szalona.

Edytowano przez kr9292

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6716

Thomas siej wczesniej to bedzie miała więcej wilgoci i może szybciej urośnie 😛 pokaz zdjecie tej swojej kukurydzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7225
1 godzinę temu, czesio1612 napisał:

W czerwcu 74mm... Dzieli nas pewnie niecałe 100 km, a u mnie od połowy marca 98mm

A w maju 168mm tyle, że 120mm dało w 5 dni


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregory81    157
11 godzin temu, Thomas2135 napisał:

A daj spokój. Jak jest sucho to i ch** z kukurydzy. Moja od kiełkowania do 6 liścia rosła bardzo dobrze. Coś się zjebało i stoi w miejscu na połowie pola.

 

A czym pryskałeś od chwastów i w jakiej dawce? Bo to może być przyczyną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Nixon 80g+cornmax 1L. Dziwne, że jest to placami. Po bokach rośnie w miarę a w środku stoi. Tam gdzie lepsza ziemia, wilgoć to rośnie całkiem dobrze, ale tej dziadowskiej to z 1,5 ha będzie. No trochę późno wyszedł ten siew. Wilgoć była i w czasie siewu jeszcze padało. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Jak kukurydzA w monokulturze to od glebowych chwastobójczych potrafi chorować i dawać wrazenie kwaśnej gleby/braku fosforu. Nixon +mocarz rok temy dawałem i nie zatrzymało jej... mam 4 ha lucerny, 1,5 ha po środku za chiny nie idzie, ph 6,5 magnez uzupełniony, a siedzi taka na 15 cm... na około w kolano 2 pokos hmm, kukurydza siana 8 maja ma 100-130 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194

u nas kukurydzę to sieje się po 10 lat i więcej na tym samym polu czasem z rok przerwy i od nowa ziemie 4-5 klasa i rośnie jak głupia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

Nixon 80g+cornmax 1L. Dziwne, że jest to placami. Po bokach rośnie w miarę a w środku stoi. Tam gdzie lepsza ziemia, wilgoć to rośnie całkiem dobrze, ale tej dziadowskiej to z 1,5 ha będzie. No trochę późno wyszedł ten siew. Wilgoć była i w czasie siewu jeszcze padało. 

U mnie tak było jak się na wapnie oszczędzało, na polu fale Dunaju. Odkąd wapno idzie i w tych słabych miejscach poszła duża dawka to się naprawia-naprawiło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12194
marcinffff napisał:

 a jak to wam przechodzi w zazielenieniach jeśli tylko jedna uprawa jest -kukurydza? 

normalnie😃 więcej niż połowa to dzierżawy

  • Haha 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
Dnia 21.06.2019 o 09:35, przezuwaczka napisał:

Dlatego trzeba być przygotowanym na polewanie wodą przy suchym materiale. Ja z trawą z II i III pokosu czasami tak robię, bo zdarza się sucha pod koniec zbierania, a koszona dzień wcześniej. Mam do tego zbiornik na przyczepce. Często w nim wodę trzymany do pryskania kukurydzy lub mycia dojarki, czy podlewania ogródka, bo wieczorami w kranie brakuje😓.

Do polewania kiszonki używasz wody z wodociągu? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mam do was takie pytanie budowal z was ostatnio ktos obore na rusztach albo ma w planach budowe ? Powiedzcie mi ile kosztuje na gotowo jedno stanowisko (i z jakim wyposazeniem) ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zależy jakie rozwiązanie i na ile sztuk obora. Bo można to zrobić za 15 tys a można i za 25

Edytowano przez Farmer6820

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Planowo maja miec 50 dojnych i 20 młodzieży 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dabrowskit    231

u mnie qq siana 18 kwietnia ma 180 - 200 cm A 2 pokos idzie pod nóż w poniedziałek i niczym nie odbiega od pierwszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pH jest kiepskie, ale do tej pory to nie przeszkadzało i rosła równo. Na tym polu gdzie mam problem kukurydza rośnie od ok 1998-1999 r. W międzyczasie było ze 3 lata przerwy(rósł jęczmień+owies i kokosa😂), ale to już z 10 lat minęło. @marcinffff może mieć trochę racji z pozostałościami herbicydów i przeszło mi to przez myśl. Ostatnie lata są suche a ze 4 lata stosowałem tylko wiosną uproszczoną uprawę. W tym roku przeorałem wszystko. Już jesienią miałem problem, bo posiałem żyto i mało co powschodziło a to co wylazło było ledwo widać. Pod koniec marca trochę się go znalazło i nawet urosło, ale było bardzo rzadkie, kilka-kilkanaście roślin/m2. Tak mi się wydaje, że przez te susze herbicydy zalegają w ziemi i stąd mój problem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wergo05    0

Mam prośbę o pomoc w leczeniu krowy. Chodzi o tylną nogę, tuż nad kopytem noga jest spuchnięta i w szparze pojawiła się taka czerwona ranka. Widać ją  (tą czerwoną, nabrzmiałą rankę) od przodu kopyta. Lekarz był i powiedział, że nie można jej dać antybiotyku bo jest wysokocielna (miesiąc przed porodem) dał więc jakieś witaminy w zastrzyku i kazał pryskać cyclo... - taki niebieski sprey. Powiedział też, że on nie jest zabardzo specjalistą od kopyt także ten tego..

Niestety teraz widzę, że krowa strasznie cierpi, liże tą ranę i wręcz ją ssie.

Możecie coś doradzić? - oprócz zmiany weter;(

Edytowano przez wergo05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj