danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

czesio1612    102

Haha dobra zmiana tematu :) Ja wstaje 4 50 do 5, ale tylko ze względu na to że po mleko przyjeżdza o 6 30. Co do kontenera to ja wykupywałem z konrada za 1 zł. Trzeba było wziąć słomki za 5k w ciągu 12 miesięcy, czyli dziś np za 2500 i za rok znów za 2500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
56 minut temu, DanielFarmer napisał:

przezuwaczka to co wszystko że schiuzu idzie ?

Z Łowicza i z GGI bierzemy. Na SCHIUZ mam uczulenie😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pięknie :)

43kg to duza masa urodzeniowa, to jalowki HF ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Czyli białkowo matka dopieszczona. Fajnie, jak ktoś ma satysfakcję z odchowu cieląt. Potem 13 miesięczna jałówka dobrze wyrośnięta i nadaje się do zacielenia😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379
moglibyście szeroko opisać odchów jałówek aż po zacielenie...tak dla potomnych ,może coś by się człowiek nauczył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja wlasnie moje sprawdzalam w poniedzialek na cielnosc i 13-miesieczne się pozacielały, zobaczymy co bedzie dalej 🤪🤪🤪

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

Siatki na pryzmy.

Warte to coś? Obijają promienie słoneczne przez co się folia nie nagrzewa, a co za tym idzie kiszonka pod nia również? 

Myszy nie atakują?

Jest jakaś alternatywa dla tych worków obciążeniowych, bo to jednak przy kilkuset sztukach trochę wychodzi złotówek...

Czy to wszystko to jednak kit i jak ma być dobrze to jednak trzeba piasku nasypać na pryzmy? 

received_310221279859296.jpeg Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
artek27    355

Ja w tamtym roku kupilem na pol pryzmy. Przyciskalem na brzegach oponami i zadnych workow nie kupowalem. Na odkrywanie zima nie ma lepszego odkrywania bo tylko na brzegach zrzucasz ziemie i odkryte. Gdzies tutaj widzialem jak ktos na ta siatke narzucal ziemi to najgorsze co moze byc bo jak zamarznie to nie oderwiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705

A jak latem sie sprawuje? Kiszonka z wierzchu się nie psuje? 

Obyspywanie piachem siatek nie wchodzi nawet w gre, jaki sens kupować siatki żebym potem dalej z łopata naginać. Jeśli coś to tylko wokół piachem obsypać...

Edytowano przez damianzetor9540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186

Damian siatki używam już ponad 10 lat i co roku dokupuje worków mam tylko kilka i tylko przyciskam w miejscu gdzie wybieram z wierzchu nic się nie psuje jak ktos lub coś foli nie uszkodzi wszystkie siatki przyciskam oponami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950

W kukurydzy pod siatką myszy mają raj. Mój sąsiad w tym roku z 30 % wyrzycil. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

U mnie odchów wygląda tak:

0-2 miesiąca - mleko 7-8 l, woda i musli do woli

3-4 miesiące - musli, treściwa z ziarnem owsa i kukurydzy do woli, niewielkie ilości TMR laktacyjnego

5-8 miesiąca - TMR laktacyjny i treściwa 19 % białka 2-3 kg dziennie.

9-13 miesięcy - TMR laktacyjny i siano(lub strukturalny TMR dla jałówek cielnych) 1:1

Ilość treściwych dopasowuję w zależności od kondycji. Zmniejszam, jeśli żeberko zniknie lub tłuszczyk wokół ogona się pojawi😉

Edytowano przez przezuwaczka
  • Like 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
kr9292 napisał:

W kukurydzy pod siatką myszy mają raj. Mój sąsiad w tym roku z 30 % wyrzycil. 

coś ten twój sąsiad zpierdzielił jeżeli są myszy gryzonie pojawiają się i robia nory jak kiszonka jest zepsuta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianzetor9540    2705
25 minut temu, slawek74 napisał:

Damian siatki używam już ponad 10 lat i co roku dokupuje worków mam tylko kilka i tylko przyciskam w miejscu gdzie wybieram z wierzchu nic się nie psuje jak ktos lub coś foli nie uszkodzi wszystkie siatki przyciskam oponami

 

23 minuty temu, kr9292 napisał:

W kukurydzy pod siatką myszy mają raj. Mój sąsiad w tym roku z 30 % wyrzycil. 

No właśnie, jedni chwalą a drudzy nie koniecznie. Z jednej strony odkryć 3 pryzmy jednorazowo co kilka dni to roboty trochę jest bo turem nic sobie nie pomogę bo działka wąska i pryzma przy pryzmie upchana i tylko zabawa z łopatą zostaje, latem lub zima szczególnie uciążliwe. A z drugiej strony boje sie o gryzonie, szczególnie w pryzmach z kiszonym ziarnem qq. 

Piachem obsypie to też bez rewelacji, jak deszcz gwałtowny spadnie to z boków obsuwa piach na dół i folia bez okrycia, tak samo jak nie pada i wyschnie, sam sie osypuje, a psy i inne dziadostwo nie przepuści okazji żeby biegać po pryzmie i folia na bokach dziurawa mimo że daje podwójnie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446
1 godzinę temu, damianzetor9540 napisał:

A jak latem sie sprawuje? Kiszonka z wierzchu się nie psuje? 

Obyspywanie piachem siatek nie wchodzi nawet w gre, jaki sens kupować siatki żebym potem dalej z łopata naginać. Jeśli coś to tylko wokół piachem obsypać...

Ogólnie to czy jest przyciśnięte i czym przykryte, nie poprawi przechowywania, jeśli materiał był za suchy i/lub za słabo ubity. Boki w lecie zazwyczaj się psują i pod siatką i pod ziemią. Czym bardziej strome, tym ciężej je ubić. Pomaga ubijanie cienkich warstw, ale do tego potrzebny mądry człowiek do formowania pryzmy. Lepiej to w silosach powinno wyglądać, ale trzeba najpierw je mieć😓 Część pryzm mam pod siatką i chwalę sobie, bo bez bałaganu. Reszta obsypnikiem robiona, to jakość paszy podobna, ale potrafi się ziemi z góry w otwarte nawalić i zabawa ze zgarnianiem jeszcze.

Edytowano przez przezuwaczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kr9292    950
5 godzin temu, slawek74 napisał:

coś ten twój sąsiad zpierdzielił jeżeli są myszy gryzonie pojawiają się i robia nory jak kiszonka jest zepsuta

 Bardzo często to widzę a obserwuje mocno bo też chciałbym kupic. Zresztą u mnie jak szła folia piach i folia też myszy robiły sodomę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dawałem folię silovit-reflect co ma taką metalizowaną powierzchnię odbijającą promieniowanie, na to siatka a pod spodem wszystko się gotuje. Tylko raz nornica powygryzała dziury w siatce jak było za dużo rozwinięte. To jest dobre na jesień-zimę i nie wiem co robią inni, że im się nie psuje. Sam też nie wiem co mogę robić źle. Choć widziałem przejazdem jedna pryzmę kukurydzy skarmioną do połowy, okrytą folią podkladową+pryzmowa+siatka i zero odpadu a boki strome. Tu chyba duży wpływ ma zapierdol przy pryzmie i nienawidzę tego wyścigu szczurów. Niby ubite, że widły ciężko wbić a tu ch...j pod odkryciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

Tez mam ta folie co ty plus podklad i oponami, koty po 2 miesiacach pazury zaczely ostrzyc sobie i druga folie polozylem na to. Tam gdzie nie ma dziur to sie nie grzeje a gdzie dziury byly to 10cm do wywalenia. Plus taki ze 2 minuty i odkryte a w zime to sie geba sama smieje jak pomysle ze inni musza dziobac ziemie.

Co do wychowu cielakow to u mnie jak juz musli pozadnie wciagaja to qq zaczynam dawac bo pozniej musli znika niemilosiernie szybko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radekz200    6715

Ja na siatkę trochę przypruszylem piachem to teraz przez to susze cały piasek  przeleciał przez nią i jest na foli  

F50130D4-3B01-4230-906D-2A5C01F093DB.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Miał ktoś z was problem z zapaleniami stawu skokowego? Ostatnio mam jakąś plage tego, może to być wina jakiejś bakterii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12186
Rolnik1230 napisał:

O której wstajecie do dojenia

Ja to o 5-45 /6-00 a doję o 7 ale mój sąsiad to doi razo2 innym o6 a jeszcze innym razem o10 lub 14 i nie wiadomo które to ranne a które wieczorowe 😀

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj