danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Gość   
Gość
1 godzinę temu, Thomas2135 napisał:

No nie wiem. Zarabianie to zależy ile ta krowa zje i jak płacą za parametry. Ile takiego mleka mleczarnia musi przepuścić. Wiem średnia stada pewnie jest lepsza i jakoś to się wyrównuje. Mleczarnie też mają wymogi do min zawartości tłuszczu i białka.

On w Łukowie to ma za ilość nie za jakość. A nie myślałeś o zmianie mleczarni? Aż szkoda takiego Mleka do Łukowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krowiarka    290
8 godzin temu, Thomas2135 napisał:

Przebadaj lepiej stado. Ropomacicze to skutek jakiejś choroby. Ostatnio wet coś mówił, ale nie pamiętam jakiej.

To może być mętwik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przezuwaczka    446

Świetny wynik. Ja też bym chętnie takie krowy odwiedziła. Planuje płukanie zarodków tym jałówkom140 i 136PF zrobić. Wtedy możliwe byłoby wyrównanie stada, bo narazie zoo mam.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

Ja bym się wstrzymał na te podniety z tym mlekiem. Dużo chodzenia i wyrzeczeń przy tym, błędy też niewybaczalne, obowiązkowość co do minuty. Sam mam nie gorsze stado, ale treściwych pilnuje matula, ciężki chleb, może ja na to patrzę narazie przez pryzmat młodości, bo mam ciekawsze rozrywki niż co rusz martwić się o krowy, życie jedno, chociaż pewnie i to z biegiem czasu stanie na pierwszym miejscu kiedy to ja będę musiał dbać o rodzine i pilnować żeby było co do gara włożyć i godnie żyć jednak na teraz mówię nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319
to jest działalnosc.gospodarcza, firma, spróbuj prowadzić jakąkolwiek działalność gospodarczą, jest dokladnie tak samo,jak nie gorzej. Nie ma lekko na tym łez padole ;)
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piodro4444    74

Piękna wydajność, ja cieszyłem się jak małe dziecko gdy w przeciągu 1roku pod oceną 3 rekordzistki przekroczyły mi 50L/doba a tu 80L/doba kurde, szacun. 

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123
3 godziny temu, jacekkombajnista napisał:

No z tym tłuszczem walczyłem pół roku żeby go podnieść ale już odpuściłem bo nic nie skutkuje. Przy takim mleku trudno o tłuszcz 4,0 🙂

Jaką masz klasę ziemi bo podejrzewam, że nie 5 ani 6-a ja taką mam -bo na takie wydajności to i pasze muszą być z dobrej ziemi 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12214
Jaro70 okolice Łukowa nie grzeszą dobrej klasy glebą sam z tych okolic jestem ☺
  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, damianzetor9540 napisał:

Od ilu pokoleń takie stado jest doskonalone? Od ilu lat pod ocena? 

Od 1964 🙂

11 godzin temu, Takisobierolnik napisał:

@jacekkombajnista tak z ciekawości ile teraz dojisz średnio od sztuki pewnie pod 40 ? Jak takie sztuki 

Najwięcej ile mi się udało wyciągnąć to 44/szt

10 godzin temu, Farmer6820 napisał:

On w Łukowie to ma za ilość nie za jakość. A nie myślałeś o zmianie mleczarni? Aż szkoda takiego Mleka do Łukowa

Nie w Łukowie 🙂 

 

@przezuwaczka zapraszam 🙂

Edytowano przez jacekkombajnista

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jaro70    123

To mój sąsiad taki trochę zacofany doi 15 sztuk i ma 100 litrów na odbiór a tu od jednej jest dużo więcej 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkrzysiekk    7

Ale na CLA pewnie jedziesz żeby obniżyć tluszcz i łatwiej wyrobić z energią? Bo gdyby podbijać tluszcz w mleku to przy tych litrach ciężko energetycznie by było bez tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

Bał bym się taką krówke karmić :) na 45 -48 litrów u 4-5 sztuk ile to muszę  sie nakombinować żeby to kwasicy ani ketozy nie dostało a gdzie do 80.....

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1394
Jacek to powinien nam tu wypracowanie napisać jak żywi krowy w pierwszej fazie laktacji,po szczycie,zasuszeniu,co i ile daje.Jak zapobiega i leczy.Ta wiedza lepsza byłaby od każdej książki profesorków

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Primula94    373

Zależy jakie kto ma podejście do tego  .

Edytowano przez Primula94
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kkrzysiekk    7

Mając wiedzę i wyniki nie próbuje się przebijać z "ekspertami" z agrofoto (i słusznie) przy nich i tak by mało wiedział.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinffff    198

gdyby każdy miał wiedzę od urodzenia, to żadne forum i szkoła nie była by nikomu potrzebna. Kitu nikomu nie wolno wciskać bo to się może odwrócić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
asus921    250

Moze mi ktos wytlumaczyc na jakies zasadzie dzialaja konkretnie udzialy w mleczarni? Najlepiej na priv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawisza    256

No a ile osób by wykorzystało tą wiedzę? Ważna też jest jak to się mówi "ręka", to nie maszyna że wszystko można zrobić według książki instruktażowej :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1394
Grzesiu Ameryki nie odkryles.Na wolnostanowiskowej tak nie zadbasz indywidualnie o każdą sztukę, przynajmniej nie w starym budynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ppp    319
w powicie siedleckim 1 miejsce (ponad 13tys) jest na wolnostanowiskowej (bodajze 120krów)
  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj