danielhaker

Luźne rozmowy producentów mleka

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
dantur96    373

Bo po radarach wszystko szło bokiem a jakoś skręciła i trochę popadało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pedro2    7530

U mnie w weekend jest jakaś szansa, jak nie popada to dopiero 30go kolejna.

A w tygodniu palnik.

Co by nie było w poniedziałek trzeba qq pryskać. Najwyżej kiedyś tam poprawi rimelem chwastnice. Ten to i do 10 liści nie szkodzi. 


..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JarekBazydlo    2541
6 minut temu, krzychu121 napisał:

Swizdu gwizdu wszystkie deszcze poszły w pizdu 

Tez mialy byc burze 2 stopnia ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4032

A jak. Alerty co chwila wysyłają. Potop już powinien być z tych ich prognoz a jest cały uj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5324
Przed chwilą, krzychu121 napisał:

A jak. Alerty co chwila wysyłają. Potop już powinien być z tych ich prognoz a jest cały uj

W mieście padało, a kilka kilometrów już nie. Mieszczuchy wszystko dostają chociaż tego nie chcą.....  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4032

Taka to sprawiedliwość. Miasta zalewa a wsie wysusza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5324

U nas lekka mżawka. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    793

U mnie qq miałem pryskac ale teraz deszcz ciagle pokazują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    422
dantur96 napisał:

1 godzinę temu, SamaPrawda napisał:

chyba najbardziej chciałbym to skosić na kiszonkę, ziemia 2/3 klasa

Życice westerwoldzka z wyka jak dobra Ziemia to urośnie i jakościowa pasza będzie 

Tylko takie coś to już fajne było by zostawić na wiosnę 🤷‍♂️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KoneserOporu    26

Faktycznie coś w tym jest, w najbliższym mieście więcej pada niż na moje pole...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    373
1 godzinę temu, SamaPrawda napisał:

Tylko takie coś to już fajne było by zostawić na wiosnę 🤷‍♂️

Jeśli firmową to tak bo drogi interes ja kupuję po 6zl trawę to koszt nie duży 300 zł a za firmową wyjdzie 800

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1370
Dnia 20.05.2024 o 20:58, krzychu121 napisał:

@michalcium nie zalało was tam ? U mnie kilka kropel 

Poniedziałek rano 3 L wieczorem 5L i dziś z nocy 2,5L /m2 ale mam pole oddalone o 10 km odemnie to tam dziś lepiej bo z 5 cm przemiękło ogólnie Ciechanów dostał opady fest i Maków mazowiecki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Supersebusiek    339

Jeszcze przyjdą deszcze to będziecie mieli ich dosyć mój sąsiad świętej pamięci mówił , że suszy nie trzeba się bać bo zawsze coś urośnie mały plon ale będzie i zbierzesz , a jak jest mokro to co z tego , że plon trzykrotny jak zebrać nie możesz bo pada i w pole nie da się wjechać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5324

Jak miał ciężkie ziemię, to tak mówił. Kwestia stanowiska. 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1370
9 godzin temu, dantur96 napisał:

Jak to zrozumieć? cała fala Mnie ominie 😂 

Screenshot_2024-05-23-12-55-40-741_de.wetteronline.wetterapp.jpg

Jestem podobną odległość co ty tyle że na wschód od Ciechanowa i mnie też to ominęło po południu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    373
1 minutę temu, michalcium napisał:

Jestem podobną odległość co ty tyle że na wschód od Ciechanowa i mnie też to ominęło po południu 

Mnie później sięgnęła 14 l dostałem od rana. Możliwe że trochę więcej bo miarka stała w zbożu a nie na otwartej przestrzeni 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzychu121    4032
8 minut temu, michalcium napisał:

Poniedziałek rano 3 L wieczorem 5L i dziś z nocy 2,5L /m2 ale mam pole oddalone o 10 km odemnie to tam dziś lepiej bo z 5 cm przemiękło ogólnie Ciechanów dostał opady fest i Maków mazowiecki 

Widziałem dziś na radarach że ładnie im dolało. U mnie niestety praktycznie nic 

5 minut temu, Supersebusiek napisał:

Jeszcze przyjdą deszcze to będziecie mieli ich dosyć mój sąsiad świętej pamięci mówił , że suszy nie trzeba się bać bo zawsze coś urośnie mały plon ale będzie i zbierzesz , a jak jest mokro to co z tego , że plon trzykrotny jak zebrać nie możesz bo pada i w pole nie da się wjechać .

U mnie nie będzie nawet tego małego plonu bo już wszystko usycha. Żeby w maju tak wypaliło to niespotykane. 

Swoją drogą w przyrodzie jest obieg zamknięty i jeśli teraz nie pada to później będzie trzeba to wszystko nadrobić. Zresztą zima czy wczesna wiosną padało że woda na łąkach stała i gdzie niżej to po wymakalo. Później zanim woda zeszła to już gdzie trochę wyżej trawa była za duża i szkoda było niszczyć żeby te dołki ogarniać. Poyebane czasy. Wtedy kiedy nie potrzeba aż tak dużo wody to pada opór i wymaka a jak potrzeba wody to wypala do cna. I z roku na rok coraz gorzej. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leszy    5324

Wydaje mi się, że już od lat jest tak, że jak się kukurydzę zasieje to wtedy nie pada, aż do czasu aż się burzę pojawiają, ale wtedy pada punktowo tylko i nierównomiernie w kraju. Tak jakby trochę mamy tą samą sytuacje jesienią. Gdy jeszcze w żniwa pada, a pod zasiewy się robi już sucho, a potem znowu czasem leje. 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1370

Najgorsze jest to że nie widać w długoterminowych jakiegoś okresowego opadu jedynie burza czyli albo spadnie 20 L albo nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dantur96    373

No niestety trzeba się do tego przyzwyczaić chyba że komu najdzie burza to szczęściarz. Mnie dziś jakoś fartem złapało po radarach Mnie omijała Tylko później jakoś skręciła a tak to by zostało Tylko 4 l co w nocy spadło .u mnie burzę nadają od soboty 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michalcium    1370

Rok bardzo trudny parę błędów (w sumie nieświadomie popełnionych )  bardzo dużo wniosków do wyciągnięcia co do nawożenia uprawy itd przynajmniej w moim gospodarstwie. Na szczęście zapas pasz jaki taki jest bo kto niema to szczerze współczuję przy obecnej sytacji i prognozach na przyszłość 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez edi25
      Lozysko osadzone na tuleji jest zbyt luzne i nie obraca sie prawidlowo, tylko tuleja obraca sie wewnatrz lozyska. lozysko jest ok, tylko tuleja na ktora jest zalozona jest juz wytarta.Jak osadzic to lozysko na tuleji mocno zeby sie nie obracalo?
    • Przez ttuch
      Wczoraj rano wycieliła się jałówka. Już podczas porodu kapało jej mleko więc sądziliśmy, że z tym nie będzie problemu. A tu tymczasem niespodzianka bo praktycznie nie ma mleka. Na noc została w oborze z cielakiem więc sądziliśmy, że po prostu cielak ją wydoił, na dzień została wypuszczona na pastwisko ale po powrocie z niego wymię miała dosłownie puste. Pierwszy raz taka sytuacja ma u nas miejsce, może ktoś miał u siebie w gospodarstwie podobny problem?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj